Menu

Výsledky vyhledávání fráze "{{ query }}"

{{ group.group }}

Nic nebylo nalezeno :(

přejít na podrobnější hledání »

Speciální nabídka

Datum odjezdu nejdříve:
Datum příjezdu nejpozději:
Zájezdy s datem odjezdu ve vybraném měsíci nebo roce:

UbytováníUbytování

UbytováníStravování

UbytováníDoprava

UbytováníKategorie cestovního komfortu

UbytováníFyzická náročnost (aktivní dovolená)

CenaCena

Vybrané filtry:nic nebylo zvolenozrušit všechny filtry

Bajkal – perla Sibiře

poznávací zájezdyturistické zájezdy★ zvládnu i noclehy pod stanem nebo náročné cestování1 nenáročný program

Termíny zájezdu

TermínPočet dníAktuální cenaObj. číslo
29. 6. – 12. 7. 201914 dní47 900 Kč25122901

AKTUÁLNĚ PLNO !

Základní cena 47 900 Kč
Služby za příplatek
ruské vízum2 700 Kč
13. 7. – 26. 7. 201914 dní47 900 Kč25122902

AKTUÁLNĚ PLNO !

20. 7. – 2. 8. 201914 dní47 900 Kč25122903

AKTUÁLNĚ PLNO !

Na co se můžete těšit?

  • Okruh nejkrásnějšími místy pobřeží
  • Tajuplný ostrov Olchon
  • Irkutsk a řeka Angara
  • Buddhistické památky v Burjatsku

Popis

Bajkal je nejhlubší a nejvodnatější sladkovodní jezero světa a jeho okolí patří k nejkrásnějším oblastem Sibiře i Ruska. Průzračnou hladinu jezera lemují po obou březích horská pásma, jejichž hřebeny se vypínají až 2000 m nad jeho hladinu. Na mnoha místech padají strmé svahy přímo do vody a vykrajují opuštěné romantické zátoky s písečnými i oblázkovými plážemi, lákajícími k osvěžující koupeli.

Atraktivní okruh kolem jezera zvládneme autobusy a minibusy, napříč jezerem rybářskou lodí, vlakem po Transsibiřské magistrále a unikátní "krugobajkalkou", která byla dříve také součástí její trasy. Vláček, jenž se pětkrát týdně probíjí strmým pobřežím po této odlehlé "dopravní tepně", nás ukolébá do rytmu zdejšího neuspěchaného života a teprve lodí přes mohutnou řeku Angaru vytékající z jezera se vrátíme zpět do současnosti. Okruh zahájíme a zakončíme v Irkutsku na Angaře, jednom z nejstarších měst Sibiře. Na nejzajímavějších místech podnikneme pět celodenních vyjížděk minibusem nebo terénními auty s možností pěších výletů.

Program

1. - 2. den

Letecky Praha - Irkutsk; prohlídka centra - nábřeží Angary, tradiční dřevěné domy, pravoslavné chrámy.

3. - 5. den

Přejezd na ostrov Olchon, známý tradicemi místního šamanismu, do rybářské vesnice Chužir s mysem Burchan a posvátnou Šamanskou skálou, dva celodenní výlety terénními auty na nejzazší mys Choboj a k jezeru Šara-Nur (NP Pribajkalskij, stepi a borové lesy, strmé útesy, písečné přesypy).

6. den

Plavba pronajatou motorovou lodí napříč Bajkalem .

7. - 8. den

Usť-Barguzin a dva celodenní výlety minibusem v jeho okolí: první den zamíříme na odlehlý a hornatý poloostrov Svatý nos (NP Zabajkalskij, písečná kosa a pláže, romantické zátoky, koupání v termálních pramenech), druhý den Barguzinskou dolinou do vnitrozemí (vesnice Suvo, skalní útvary, kamenný posvátný býk); na závěr tradiční ruská baňa.

9. den

Přejezd do Ulan-Ude, hlavního města Burjatska; výlet do buddhistického Ivolginského kláštera; noční přejezd lehátkovým vlakem po Transsibiřské magistrále.

10. - 11. den

Autobusem do Tunkinské doliny Východního Sajanu, do podhorských lázní Aršan (výlet minibusem - panoramata až třítisícových hřebenů, termální prameny, burjatská vesnice Tagarchaj; další den výlet divokou soutěskou říčky Kyngarga a možnost výstupu na vyhlídkový vrchol Pik Ljubvi).

12. - 13. den

Návrat k Bajkalu do Sluďjanky (mramorové nádraží), jízda krugobajkalkou do Port Bajkalu, lodí přes Angaru do Listvjanky (rybí trh v přístavu, muzeum bajkalské přírody, oblázkové pláže, útesy); možnost návštěvy něrpinária (něrpa je bajkalský tuleň) nebo zajímavého skanzenu v městečku Talcy.

14. den

Letecky zpět do Prahy.

Podmínky