Menu

Výsledky vyhledávání fráze "{{ query }}"

{{ group.group }}

Nic nebylo nalezeno :(

přejít na podrobnější hledání »

Speciální nabídka

Datum odjezdu nejdříve:
Datum příjezdu nejpozději:
Zájezdy s datem odjezdu ve vybraném měsíci nebo roce:

UbytováníUbytování

UbytováníStravování

UbytováníDoprava

UbytováníKategorie cestovního komfortu

UbytováníFyzická náročnost (aktivní dovolená)

CenaCena

Vybrané filtry:nic nebylo zvolenozrušit všechny filtry

Krásy Altaje

Termíny zájezdu

TermínPočet dníAktuální cenaObj. číslo
20. 7. – 3. 8. 201915 dní-4%43 872 Kč45 700 Kč25121902
Základní cena -4%43 872 Kč45 700 KčFirst-minute sleva do 20. 1. 2019.
Služby za příplatek
ruské vízum2 700 Kč

Popis


Altaj patří mezi nejkrásnější, přírodně nejbohatší a nejzachovalejší oblasti Ruska a Sibiře. Jde o pohoří velmi rozmanitého charakteru, jehož ruská část je rozlohou srovnatelná s Čechami. Zalesněné hřebeny a údolí s nedotčenou tajgou se střídají s kotlinami stepního charakteru tam, kde je terén otevřenější vůči suchým jižním větrům z blízkého Mongolska a Číny. Nad nimi se tyčí zaledněné štíty až čtyřtisícových hřebenů. A místní altajské národy jej obohacují i o etnicky zajímavý kolorit.

Tento zájezd míří do východnější části ruského Altaje, do oblasti čtyřtisícového Severočujského hřbetu a okolních hor i stepí. Pro přesun využijeme především jedinou hlavní horskou silnici, tzv. Čujský trakt, který míří napříč ruským Altajem do západního Mongolska. Na celou dobu zájezdu budeme mít pronajatý minibus s místním řidičem, ale asi třikrát budeme muset využít i další terénní vozidla do míst, kam by tento minibus neprojel. V rámci programu bude kromě kratších vycházek prostor i na tři až čtyři celodenní pěší výlety či túry, které vyvrcholí výstupem dolinou Aktru až k ledovcům pod čtyřtisícový Aktru Baš.

Na co se můžete těšit?

 • Rozlehlé a rozmanité nejvyšší horstvo Sibiře
 • Mohutné divoké řeky a unikátní Tělecké jezero
 • Život národů Altaje
 • Ubytování v penzionech a turistických ubytovnách

Program

 • 1. - 2. den

  Letecky Praha - Moskva - Barnaul, nocleh v penzionu v Gorno-Altajsku.

 • 3. - 4. den

  Přejezd z Gorno-Altajsku dále k Těleckému jezeru. Ubytování v penzionu na břehu jezera ve vesnici Artybaš. Druhý den plavba přes Tělecké jezero dle možností s několika zastávkami, nocleh v turbáze na břehu jezera.

 • 5. - 6. den

  Pěší výlet ke skalním útvarům Kamenné hřiby a ubytování ve stejnojmenné turbáze na dvě noci. Následující den túra podél řeky Čulyšman k vodopádu Učar

 • 7. den

  Cesta terénním autem hlubokým kaňonem řeky Čulyšman; sedlo Katu Jaryk s velkolepým výhledem; Pazyrycké kurgany (archeologická lokalita světového významu); ubytování v typicky altajské vesnici Ulagan

 • 8. den

  Celodenní túra malebnou horskou krajinou v okolí Ulaganského sedla - daleké výhledy na četná jezera a horské hřebeny. Stepi na středním toku Čuji, obklopené jedinečným horským panoramatem - třítisícovým Kurajským a čtyřtisícovým mohutně zaledněným Severočujským hřebenem; barevné hory nad říční oázou. Nocleh ve vesnici Kuraj na úpatí Severočujského hřebenu. 

 • 9. - 10. den

  Terénním autem přes Kurajskou step do doliny Aktru v Severočujském hřebenu, ubytování na dvě noci v turistické základně. Odpoledne aklimatizace ve výšce 2000 m, druhý den túra do vyšších partií velehorské doliny k Modrému jezeru a podél ledovce až téměř do 3000 m.

 • 11. den

  Terénním autem zpět k Čujském traktu a přejezd k soutuku Katuně a Čuji (cestou prehistorické skalní rytiny, říční peřeje); ubytování na dvě noci.

 • 12. den

  Okolí soutoku Katuně (hlavní zdrojnice Obu) s Čujou a Argutem - výlet autem i pěšky po skalách a stepních terasách nad soutěskami mohutných divokých řek.

 • 13. den

  Přejezd přes Čiketamanský průsmyk a Seminskij pereval do vesnice Čemal; rozloučení s řekou Katuň, pravoslavná kaple na skalnatém ostrově, Čemalská přehrada (koupání, nákup suvenýrů).

 • 14. - 15. den

  Přejezd do Barnaulu, nocleh v hotelu; následující den letecky zpět do Prahy.

Podmínky

V ceně zahrnuto:

Průvodce, letenka vč. všech poplatků Praha–Barnaul–Praha ve výši 15500 Kč, doprava minibusem s místním řidičem, 3-4x terénní vozidla, plavba přes Tělecké jezero, 1x hotel ***, 12x turistická ubytovna či penzion, 6x polopenze, informační materiály.

Ubytování:
V horách jsou k dispozci pouze skromná ubytovací zařízení – pokoje obvykle 2-4lůžkové, suchá WC za domem, hygiena podle dohody v ruské bani (sauna a umývárna s ohřátou vodou na polévání).
Náročnost:
Spočívá v občasných delších přesunech po místy kostrbatých silnicích a ve skromné infrastruktuře. Pěší program bude částečně možné přizpůsobit nebo zkrátit, včetně nejnáročnější túry v dolině Aktru.
Klima:
Altaj leží na shodné zeměpisné šířce jako Česko, ale klima je poněkud drsnější vlivem hor a nadmořské výšky. Pohybovat se budeme v nadmořské výšce od 700 do 3000 m.
Velikost skupiny:

10–12 účastníků.

Pořadatel zájezdu:

CK Adventura

Pořadatel:
CK Adventura
Očkování:
Informace o doporučeném i povinném očkování do jednotlivých zemí najdete na stránce Očkování.
Cestovní pojištění:
Nabízíme 2 varianty pojištění UNIQA s výhodnými podmínkami: základní pojištění léčebných výloh a zavazadel L5Z (24 Kč / 48 Kč / den) nebo kompletní balíček K5SZ (2,2 % ceny zájezdu + L5Z), který navíc zahrnuje pojištění stornopoplatků, úrazu a odpovědnosti. Podrobnosti na stránce Pojištění za příplatek
Pokyny k poznávacím zájezdům:
Potřebné informace o vybavení a organizaci najdete v souboru POZNAVACI_ZAJEZDY_vseobecne_pokyny_2018.pdf. Informace o službách a cestovním komfortu pak na stránce: Všechny zájezdy – dělení dle cestovního komfortu / cena zahrnuje.
Travel Asistent pro letecké zájezdy:
V ceně tohoto zájezdu je zahrnuta služba Travel Asistent, která vám v případě problémů s letem zajistí bezplatnou asistenční linku a následně po návratu i možnost vyřízení případné finanční kompenzace.

Žádost o zaslání tištěných katalogů

KATALOG POZNÁVACÍ ZÁJEZDY 2019 / 2020

Pokud o katalog máte zájem, neváhejte poslat tuto objednávku. V případě, že jste s námi cestovali v posledních 2 letech, tak Vám katalog přijde automaticky. Katalog rozesíláme po 22. 11. 2018.

Katalogy posíláme pouze po ČR. Pro zájemce mimo ČR máme připraven katalog ke stažení ve formátu PDF na stránce katalog 2019/2020 v PDF.

Tištěné aktivní katalogy se změnily na internetové! Všechny zájezdy z katalogů DOVOLENÁ NA KOLE a TURISTIKA najdete nyní pouze on-line na našem webu.