Menu

Výsledky vyhledávání fráze "{{ query }}"

{{ group.group }}

Nic nebylo nalezeno :(

přejít na podrobnější hledání »

Speciální nabídka

Datum odjezdu nejdříve:
Datum příjezdu nejpozději:
Zájezdy s datem odjezdu ve vybraném měsíci nebo roce:

UbytováníUbytování

UbytováníStravování

UbytováníDoprava

UbytováníKategorie cestovního komfortu

UbytováníFyzická náročnost (aktivní dovolená)

CenaCena

Vybrané filtry:nic nebylo zvolenozrušit všechny filtry

Provence křížem krážem na kole

Etapová cyklistika s doprovodným autobusem
dovolená na kole★ zvládnu i noclehy pod stanem nebo náročné cestování2 středně náročný program

Termíny zájezdu

TermínPočet dníAktuální cenaDětské cenyObj. číslo
1. 7. – 13. 7. 201913 dní-4%14 390 Kč14 990 Kč13 430 Kč11122911

Státní svátek

Základní cena -4%14 390 Kč14 990 KčFirst-minute sleva do 1. 1. 2019.
Dětská cena do 15 let-4%13 430 Kč13 990 KčFirst-minute sleva do 1. 1. 2019.
Služby za příplatek
9x večeře (v kempu, zajištěna kuchařem CK Adventura)1 350 Kč

Popis

Zájezd nadchne jak znalce a ctitele Francie, tak úplné nováčky. Ale především ty, kteří mají raději odlehlejší místa s poklidnou atmosférou mimo hlavní turistické trasy. Projedeme se malebnými vesničkami, kde jako by se po staletí nic nezměnilo, krajinou zářivě zelených vinic a modrofialových levandulových polí, vychutnáme si krásu vápencových masivů. Zcela jistě nám Provence učaruje jako kdysi Paulu Cézannovi a Pablu Picassovi. Na závěr naší cesty sjedeme k moři, do přístavu Cassis s tyrkysovou vodou ve vápencových „fjordech“ – kalankách.

Na co se můžete těšit?

 • Etapově s doprovodným autobusem
 • Ubytování v kempech se snídaní
 • Méně turistická a více autentická Provence
 • Víno, mořské speciality, levandulová pole
 • Provensálské fjordy – odpočinek a koupání

Program

 • 1.–2. den

  Odjezd odpoledne, noční přejezd do antického Vaison-la-Romaine; prohlídka starého města; okruh podél vápencových skal - tzv. Montmiraillských krajek (max. 60 km).

 • 3. den

  Pro zdatnější výšlap na poutní horu cyklistů Mont Ventoux (asi 60 km), pro ostatní vyhlídkovou cestou po jeho úbočí (45 km) až do městečka Sault uprostřed levandulových polí.

 • 4. den

  Soutěskou řeky Nesque, malebné městečko Vénasque, přes listnaté lesy pohoří Vaucluse do Murs (65 km).

 • 5. den

  Den plný úžasu: cisterciácké opatství Sénanque, středověké město Gordes, kamenný skanzen Les Bories, tajemné prameny ve Fontaine de Vaucluse; okrový lom v Roussillonu, Lacoste – sídlo markýze de Sade, Bonnieux, Pont Julien, Saint Saturnin-les-Apt (70 km).

 • 6. den

  Okrový lom Colorado – krajina barevných skal u Rustrelu, soutěska Oppedette, středověké Forcalquier mezi masivy Lure a Lubéron (65 km).

 • 7. den

  Volný den ve Forcalquier; prohlídka města, možnost cyklovýletu do městečka Lurs a ke klášteru Ganagobie (55 km), nebo do oblasti Montagne de Lure (s nejvyšším bodem Signal de Lure, 1826 m – 70 km).

 • 8. den

  Malebné Manosque, podhůřím nebo po hřebeni Lubéronu, krajem nekonečných vinic a starobylých hradů, návštěva vinného sklípku (60 km).

 • 9. den

  Krajem Paula Cézanna kolem masivu Ste. Victoire, Aix-en-Provence (60 km).

 • 10. den

  Přes vápencový masiv Ste. Baume do malebného přístavu Cassis (55 km nebo 88 km).

 • 11. den

  Odpočinkový den v Cassis, výlet lodí na moři do vápencových "provensálských fjordů" - kalánků; pro zájemce výšlap na nejvyšší útes Středozemního moře Cap Canaille (399 m).

 • 12.–13. den

  Volné dopoledne u moře, koupání v tyrkysovém moři; odpoledne odjezd domů, návrat následující den odpoledne.

Podmínky

V ceně zahrnuto:

průvodce, doprava autobusem s cyklovlekem, 10x kemp (ve vlastních stanech) se snídaní, potřebné mapy, pojištění léčebných výloh a stornopoplatků.

Doprava:

Po celou dobu zájezdu nás bude doprovázet autobus s vlekem, který může být podporou pro zkrácení trasy nebo případnou indispozici.

Noclehy a stravování:

Tento zájezd patří mezi několik posledních evropských zájezdů s ubytováním v kempech ve vlastních stanech. Je to dáno jeho charakterem - jedná se o etapové putování, což znamená, že se téměř každý den přesouváme. Bonusem těchto zájezdů je doprovodný tým, který zajišťuje snídaně (za příplatek večeře). Samozřejmostí je také minibar v podobě teplých i chlazených nápojů.

Kromě snídaní zahrnutých v ceně zájezdu si lze přiobjednat i večeře (viz služba za příplatek) připravované naším kuchařem. Jedná se vždy o čerstvé, na místě zakoupené potraviny – např. kuřecí, vepřové maso, ryba, krevety, zapékané brambory, ratatouille, specialita jihozápadní Francie cassoulet,... vše doplněno buď o čerstvou zeleninu (ovoce). Pokud této nabídky nevyužijete, můžete si od nás zapůjčit vařič.

Zároveň budou každý den k dispozici v dostatečném množství nábytkové sady (lavice + stoly) pro zvýšení kultury stolování a především vašeho pohodlí.

V závěru podmínek zájezdu naleznete proklik na fotografie soupravy doprovodného týmu, vleku a stravování.

Povrch a profil:

asfalt (zájemci mohou využít některé trasy po šotolině), převážně zvlněný až kopcovitý profil. Díky podpoře autobusu si můžete délku tras zvolit dle své chuti.

Minimální počet účastníků:

25

Nástupní místa:
Praha, Beroun, Plzeň
Pořadatel:
CK Adventura
Pokyny k autobusovým zájezdům na kole:
Potřebné informace o vybavení a organizaci najdete v souboru 05_Cyklo_autobus_vseobecne_pokyny_2019.pdf. Informace o službách a cestovním komfortu pak na stránce: Všechny zájezdy – dělení dle cestovního komfortu / cena zahrnuje.
GALERIE: DOPRAVA, STRAVOVÁNÍ, CYKLOVLEK

Žádost o zaslání tištěných katalogů

KATALOG POZNÁVACÍ ZÁJEZDY 2019 / 2020

Pokud o katalog máte zájem, neváhejte poslat tuto objednávku. V případě, že jste s námi cestovali v posledních 2 letech, tak Vám katalog přijde automaticky. Katalog rozesíláme po 22. 11. 2018.

Katalogy posíláme pouze po ČR. Pro zájemce mimo ČR máme připraven katalog ke stažení ve formátu PDF na stránce katalog 2019/2020 v PDF.

Tištěné aktivní katalogy se změnily na internetové! Všechny zájezdy z katalogů DOVOLENÁ NA KOLE a TURISTIKA najdete nyní pouze on-line na našem webu.