Menu

Výsledky vyhledávání fráze "{{ query }}"

{{ group.group }}

Nic nebylo nalezeno :(

přejít na podrobnější hledání »

Speciální nabídka

Datum odjezdu nejdříve:
Datum příjezdu nejpozději:
Zájezdy s datem odjezdu ve vybraném měsíci nebo roce:

UbytováníUbytování

UbytováníStravování

UbytováníDoprava

UbytováníKategorie cestovního komfortu

UbytováníFyzická náročnost (aktivní dovolená)

CenaCena

Vybrané filtry:nic nebylo zvolenozrušit všechny filtry

Francouzské Baskicko na kole

Etapově s doprovodným autobusem
dovolená na kole★ zvládnu i noclehy pod stanem nebo náročné cestování2 středně náročný program

Termíny zájezdu

TermínPočet dníAktuální cenaDětské cenyObj. číslo
25. 8. – 7. 9. 201914 dní16 490 Kč15 490 Kč11130913

nově otevřený termín, autobusem, AKTUÁLNĚ PLNO!

Základní cena 16 490 Kč
Dětská cena do 15 let15 490 Kč
Služby za příplatek
10x večeře (v kempu, zajištěna kuchařem CK Adventura)1 500 Kč
27. 8. – 6. 9. 201911 dní24 490 Kč23 490 Kč11130914

nově otevřený termín, letecky, AKTUÁLNĚ PLNO!

11. 8. – 24. 8. 201914 dní16 490 Kč15 490 Kč11130911

AKTUÁLNĚ PLNO, autobusem

13. 8. – 23. 8. 201911 dní24 490 Kč23 490 Kč11130912

AKTUÁLNĚ PLNO, letecky

Na co se můžete těšit?

  • Letecká, nebo autobusová varianta
  • Etapově s doprovodným autobusem
  • Ubytování v kempech se snídaní
  • Nádherné skalnaté pobřeží Atlantiku ve Francii i Španělsku
  • Středověké Bayonne

Popis

Baskicko je jeden z kulturně nejstarších regionů Evropy, ne-li ten nejstarší. Předpokládá se, že Baskové obývají toto území už bezmála 40 000 let. Jejich jazyk není příbuzný s žádným ze v současnosti známých jazyků a od svých francouzských a španělských sousedů se odlišují i fyzickou podobou. Historické Baskicko je tvořeno třemi regiony ve Francii a čtyřmi ve Španělsku. Během našeho objevování tohoto svérázného evropského mikroregionu, strávíme nejprve tři noci v kempu poblíž francouzského městečka Urrugne. Navštívíme skalnaté atlantické pobřeží Corniche Basque se starými pevnostmi i plážemi na koupání, do Španělska si zajedeme na prohlídku světové kulinářské mekky, historického města San Sebastián, a vyrazíme i do vnitrozemí do starých baskických vesniček s typickými bílo-červeně hrázděnými domky. Další čtyři noci budeme bydlet v Cambo-les-Bains, lázeňském městečku, které si oblíbil Edmond Rostand a nechal si zde vystavět honosnou vilu, v níž se dnes nachází jeho muzeum. Odsud podnikneme výlety například do pyrenejského sedla Ibañeta (1057 m, s podporou autobusu), kde se nachází slavný románský klášter Roncesvalles vystavěný na místě, kde padl bájný hrdina Roland, do Uneskem chráněného a sušenou šunkou proslulého Bayonne či do unikátních jeskyní Isturitz a Oxocelhaya s krasovou výzdobou i památkami na jejich 30 000 let staré obyvatele. Do posledního kempu se přesuneme cca 200 km autobusem přes Lurdy, jedno z nejvýznamnějších křesťanských poutních míst. Spát budeme ve vsi Luz-Saint-Saveur s výhledy na dvoutisícové pyrenejské štíty. Závěrečné dva dny cyklistiky pak zasvětíme horským etapám, z nichž jedna povede do legendárního sedla Tourmalet (2115 m, možná podpora autobusu) a další k monumentálnímu skalnímu amfiteátru Cirque de Gavarnie (opět s možností popovézt se autobusem). Koho už by tou dobou kolo omrzelo, může si nádherné pyrenejské scenérie prohlížet v rámci pěších túr.

 

Program

1.–2. den

Odjezd dopoledne, noční přejezd do Francie; dle návaznosti letových řádů cyklistika v oblasti Francouzského středohoří nebo Périgordu (bude upřesněno včetně kilometráže).

3. den

Dopoledne přesun autobusem se zastávkou v Bordeaux – vyzvednutí letecké skupiny; přesun do kempu v Urrugne; podél atlantického pobřeží tzv. Corniche Basque: výhledy na oceán, koupání, observatoř v novogotickém zámečku Abadie (10–30 km).

4. den

Do srdce baskického venkova - tradiční lidová architektura ve vesnicích Sare (jedna z nejkrásnějších vesnic Francie) a Ascain (40/70 km).

5. den

Na kole či autobusem do španělského města San Sebastián s nádherným centrem, pláží ve tvaru mušle a desítkami vyhlášených barů tapas (30 km).

6. den

Přes další baskické vesnice s možností vyjet historickou zubačkou na vrchol La Rhune (900 m) s nádhernými výhledy na Pyreneje (35/65 km).

7. den

Odpočinkový den - autobusem z lázeňského městečka Cambo-les-Bains (muzeum Edmonda Rostanda) zvlněnou krajinou rurálního Baskicka do jeskyní Isturitz a Oxocelhaya s pěknou krasovou výzdobou a unikátními nálezy předmětů a rytin z období středního pleistocénu; možnost absolvovat den na kole (35/65 km).

8. den

Autobusem ke slavnému španělskému klášteru Roncesvalles vystavěnému ve 12. st. na místě, kde byl zákeřně přepaden a zabit slavný hrdina Roland. Dechberoucí sjezd ze sedla Ibañeta (1057 m), kudy prochází svatojakubská stezka do Santiaga de Compostely, s nádhernými výhledy na okolní pyrenejské vrcholky (65 km).

9. den

Po staré silnici, kudy táhnula Napoleonova armáda, do Bayonne , jehož středověké centrum je na seznamu světového dědictví UNESCO. Návštěva výrobny tradiční sušené šunky. Zpět po cyklostezce podél řeky Nive (45 km).

10. den

Autobusový přesun do Lurd , prohlídka monumentální svatyně Panny Marie a neuvěřitelného zázemí pro poutníky. Možnost dojet do kempu na kole údolím řeky Gave de Pau (30 km).

11. den

Královská etapa zájezdu - výjezd do Col de Tourmalet (2115 m), jež je nejvyšším pyrenejským sedlem zařazovaným na program Tour de France - možnost vyvézt se autobusem asi 5 km pod sedlo (40 km).

12. den

Údolím horské říčky Gave de Gavarnie do stejnojmenné vsi; odtud pěšky až impozantnímu ledovcovému karu Cirque de Gavarnie, možnost popovézt se autobusem (40 km).

13.–14. den

Volné dopoledne, přejezd busem do Toulouse; odlet letecké skupiny do Prahy, noční přejezd přes Francii a Německo, návrat následující den v odpoledních/večerních hodinách (dle letových řádů - bude upřesněno).

Podmínky

GALERIE: DOPRAVA, STRAVOVÁNÍ, CYKLOVLEK