Menu

Výsledky vyhledávání fráze "{{ query }}"

{{ group.group }}

Nic nebylo nalezeno :(

přejít na podrobnější hledání »

Speciální nabídka

Datum odjezdu nejdříve:
Datum příjezdu nejpozději:
Zájezdy s datem odjezdu ve vybraném měsíci nebo roce:

UbytováníUbytování

UbytováníStravování

UbytováníDoprava

UbytováníKategorie cestovního komfortu

UbytováníFyzická náročnost (aktivní dovolená)

CenaCena

Vybrané filtry:nic nebylo zvolenozrušit všechny filtry

Azory – zelená perla Atlantiku

Termíny zájezdu

TermínPočet dníAktuální cenaObj. číslo
17. 5. – 26. 5. 201910 dní-3%44 232 Kč45 600 Kč25041901

AKTUÁLNĚ PLNO

Základní cena -3%44 232 Kč45 600 KčFirst-minute sleva do 17. 12. 2018.
Služby za příplatek
Jednolůžkový pokoj povinný6 800 Kč
19. 9. – 28. 9. 201910 dní-4%43 776 Kč45 600 Kč25041902

Tento zájezd pro vás připravíme i na zakázku.

Doporučené obdobíNaše nabídka

polovina května – září

Nevyhovuje vám termín? Ve vámi zvoleném termínu vám na místě zajistíme následující služby: ubytování, pronájem auta, zpracování itineráře.

Popis

Azory jsou malebné portugalské souostroví vulkanické původu, ležící daleko v Atlantickém oceánu, což jim přisoudilo významnou historickou roli při plavbách mezi Evropou a Amerikou. Jejich klima je silně ovlivněno oceánem a Golfským proudem. Přívětivé teploty s dostatkem srážek a úrodné sopečné půdy zde vytvářejí ideální podmínky pro bujnou zeleň v čele s všudypřítomnými hortenziemi, která hojně zdobí zdejší přírodní krásy. Navštívíme dva nejatraktivnější ostrovy, které nám nabídnou historická města, rybářské vesničky a jejich přívětivé obyvatele se zajímavou kulturou. A v bohaté míře také malebnou i dramatickou přírodu se sopečnými krátery, jezery, termálními prameny, přímořskými útesy i čistými plážemi. Tento poznávací zájezd plánujeme v paralelním termínu se zájezdem Azory s turistikou a oba zájezdy budou částečně kooperovat – viz poznámka v závěru.

Na co se můžete těšit?

 • Subtropický ráj v Atlantiku s bujně zelenou vegetací
 • Vulkány a smaragdová jezera
 • Angra do Heroísmo  – historická perla Azor
 • Efektní přímořské útesy

Program

 • 1. - 2. den

  Letecky Praha – Lisabon; následující den základní prohlídka centra města – krásné náměstí Praça do Comércio, maurská pevnost Castelo de São Jorge, křivolaké uličky maurské čtvrti Alfama, výtahem Santa Justa na vyhlídku a ruiny karmelitánského kláštěra Convento do Carmo aj.  Večer přelet na Azory, na ostrov Terceira – ubytování na 3 noci v Praia da Vitória, historickém městečku s hezkou písečnou pláží.

 • 3. den

  São Sebastião – vesnice s kostelem zdobeným freskami a nejzdobnějším Impériem (kaplí sv. Ducha) ostrova, procházka po jihovýchodním mysu Contendas; Angra do Heroísmo – nejstarší a památkově nejcennější město Azor, efektní výhledy na její historické centrum a přístav z hory Monte Brasil; rybářská vesnice São Mateus; fumarolové pole Enxofre s vývěry sopečných plynů; mohutná vulkanická jeskyně Algar do Calvão.

 • 4. den

  Procházka v cedrovém lese u jezera Lagoa das Patas; výjezd na nejvyšší vrchol ostrova Santa Bárbara (1023 m) s "leteckým" výhledem na Terceiru i sousední ostrovy; malebné vesničky a vyhlídky západního a severního pobřeží ostrova; muzeum vína v Biscoitos; přímořské skalní koupaliště s krásnými jezírky a zátočinami na styku lávového proudu s mořem; vyhlídky z útesů v okolí mysu Mistério.

 • 5. den

  Kolem poledne přelet na ostrov São Miguel; prohlídka historického centra hlavního města ostrova Ponta Delgada; ubytování na 5 nocí.

 • 6. den

  Západní část ostrova: procházka kolem jezer Empadadas, starý akvadukt, Sete Cidades – největší sopečná kaldera ostrova o průměru 5 km s odlišně zbarveným Modrým a Zeleným jezerem – vycházka kolem jezera Canario na východní vyhlídky s monumentálními výhledy z okraje skalních stěn kráteru, jižní Královská vyhlídka oboustranně do kaldery i na oceán, dole pak vesnice Sete Cidades a procházka kolem jezer s možností koupele; vyhlídka na útesy západního pobřeží z mysu Escavaldo a možností koupání ve skalní zátoce s vývěrem termálních pramenů pod mysem Ferraría; západ slunce do moře z odlehlého městečka Mosteiros s příjemnou rybí restaurací.

 • 7. den

  Tradiční čajová továrna Chá Gorreana a jediné čajové plantáže v Evropě; nejkrásnější vyhlídka z Pico do Ferro na kráterové jezero Furnas; lázně Furnas – fakultativně jako skvělý oběd místní specialita kozído (bohatá směs mas, brambor a zeleniny, dušená přírodními sopečnými parami ve fumarolách u jezera), botanická zahrada Terra Nostra, mimořádná i esteticky, s koupáním v hořčičně zbarvené vodě termálního bazénu; vycházka kolem jezera Furnas k velmi aktivnímu fumarolovému poli.

 • 8. den

  Dopoledne možnost fakultativních programů – pozorování velryb a delfínů či plavání s delfíny, pro ostatní případně možnost návštěvy malebného přístavního města Vila Franca do Campo. Odpoledne výjezd na vrchol Pico da Barrosa, nejkrásnější vyhlídku na civilizací nedotčené kráterové jezero Fogo, dle podmínek možnost sestupu na pláže jezera či vykoupání v moři na jižním pobřeží, dle dohody podvečerní možnost návštěvy ananasové plantáže.

 • 9. den

  Nejhornatější východní část ostrova s pohořím Serra da Tronqueira, jehož svahy strmě padají přímo k moři: krásné údolí říčky Furnas a rybářská vesnice Ribeira Quente; možnost pěšího výletu k vodopádu Prego s koupacím jezírkem pod vodopádem (4 km / převýšení 200 m); efektní horské vyhlídky z východního pobřeží na Atlantik s krásnou parkovou úpravou, koupání v přímořském bazénu v romantickém skalním kotli pod mysem Lomba da Cruz nebo přírodní park Ribeira dos Caldeiroes s vodopády a vodními mlýny.

 • 10. den

  Letecky Ponta Delgada – Praha.

Podmínky

V ceně zahrnuto:

průvodce, letenka vč. všech poplatků Praha–Lisabon–Terceira–Sao Miguel–Praha, doprava pronajatými mikrobusy na Azorech, 8x hotel *** se snídaní na Azorech, 1x hotel ** se snídaní v Lisabonu, transfery hotel/letiště v Lisabonu, informační materiály.

Fakultativní služby:

bohatý oběd s gastronomickou specialitou kozído (asi 15 EUR); pozorování delfínů a velryb (asi 55 EUR); plavání s delfíny (asi 70 EUR).

Ubytování:
Jednolůžkový pokoj pro jednotlivce je u tohoto zájezdu povinný. Máte-li zájem o doobsazení pokoje, označte to na smlouvě. Bude-li k dispozici další zájemce stejného pohlaví, příplatek za jednolůžkový pokoj vám vrátíme.
Klima:

Na Azorech panuje vlhké subtropické klima s rychlými změnami počasí po celý rok, ale na okrajích hlavní letní sezony v květnu a v září, kdy ostrovy nejsou příliš přeplněné turisty, je ideální doba pro aktivní pobyt. Počasí bývá proměnlivé, v horách často i mlhavé s krátkými dešťovými přeháňkami a větrem. Průměrné teploty se pohybují v průměru mezi 18–22°C, ale při slunci se rychle zvyšují na teplé letní počasí. Jarní termín vám nabídne nejrozkvetlejší období roku. Podzimní termín má zase výhodu podstatně příjemnější teploty vody ke koupání, což platí zejména o moři.

 

Minimální počet účastníků:

7.

Poznámka:

Program se může částečně upravovat či přesouvat dle posunu letových řádů a aktuálního počasí. Vzhledem k častým posunům letových řádů portugalské letecké společnosti, která je pro Azory jako jediná použitelná, může v krajním případě dojít i k zrušení programu v Lisabonu ve prospěch programu na Azorách.

Tento poznávací zájezd jede paralelně se zájezdem Azory s turistikou. Oba zájezdy budou mít svého průvodce a mikrobus, ale lety i ubytování plánujeme shodné a zájezdy budou částečně kooperovat. Jeden mikrobus se bude věnovat převážně poznávacímu programu, druhý ve velké míře nejkrásnějším pěším túrám obou ostrovů.

Pořadatel:
CK Adventura
Cestovní pojištění:
Nabízíme 2 varianty pojištění UNIQA s výhodnými podmínkami: základní pojištění léčebných výloh a zavazadel L5Z (24 Kč / 48 Kč / den) nebo kompletní balíček K5SZ (2,2 % ceny zájezdu + L5Z), který navíc zahrnuje pojištění stornopoplatků, úrazu a odpovědnosti. Podrobnosti na stránce Pojištění za příplatek
Pokyny k poznávacím zájezdům:
Potřebné informace o vybavení a organizaci najdete v souboru POZNAVACI_ZAJEZDY_vseobecne_pokyny_2018.pdf. Informace o službách a cestovním komfortu pak na stránce: Všechny zájezdy – dělení dle cestovního komfortu / cena zahrnuje.
Travel Asistent pro letecké zájezdy:
V ceně tohoto zájezdu je zahrnuta služba Travel Asistent, která vám v případě problémů s letem zajistí bezplatnou asistenční linku a následně po návratu i možnost vyřízení případné finanční kompenzace.

Žádost o zaslání tištěných katalogů

KATALOG POZNÁVACÍ ZÁJEZDY 2019 / 2020

Pokud o katalog máte zájem, neváhejte poslat tuto objednávku. V případě, že jste s námi cestovali v posledních 2 letech, tak Vám katalog přijde automaticky. Katalog rozesíláme po 22. 11. 2018.

Katalogy posíláme pouze po ČR. Pro zájemce mimo ČR máme připraven katalog ke stažení ve formátu PDF na stránce katalog 2019/2020 v PDF.

Tištěné aktivní katalogy se změnily na internetové! Všechny zájezdy z katalogů DOVOLENÁ NA KOLE a TURISTIKA najdete nyní pouze on-line na našem webu.