ePrivacy and GPDR Cookie Consent by TermsFeed Generator

Rumunsko – český Banát na kole

Autentické ubytování u krajanů v českých vesnicích
dovolená na kole2-3 středně náročný / náročný★★ jsem ochoten cestovat skromněji

Litujeme, tento zájezd již není v nabídce

Zobrazit podobnou dovolenou: Rumunsko

Na co se můžete těšit?

  • Hvězdicově na horských kolech ze dvou míst s podporou autobusu
  • Ubytování v českých vesnicích u krajanů, kde se domluvíte česky
  • Výtečná banátská kuchyně v biokvalitě
  • Divoká třípatrová jeskyně s průchodem k vodám Dunaje
  • Vyhlášené lázně Băile Herculane s horkými prameny

Popis

O českém Banátu a českých vesnicích v Rumunsku už slyšel asi každý. Poznat jej na vlastní kůži je jedinečný zážitek, který vám možná srovná žebříček hodnot a budete na něj dlouho vzpomínat. Ubytování u krajanů, kde se domluvíte česky, spolu s krásnou přírodou a vynikajícím domácím jídlem zanechává hluboké zážitky. Je to úplně jiná dovolená, než na jakou jste zvyklí. Na kole projedeme pět ze šesti českých vesnic, poznáme, jak kraj dole u Dunaje, který spoutala Železná vrata, tak překrásné hřebeny, ze kterých spatříte nejkrásnější výhledy do banátských houpavých kopců a údolí. Na své si tu přijdou zejména milovníci přírody.

Srdečnost krajanů, se kterými budete sdílet jejich domy, vás přesvědčí, že komfort není vždy důležitý. Oni se s vámi podělí o ten svůj na úkor vlastního pohodlí. Tím, že se u nich ubytujeme a nakoupíme místní produkty v jedinečné biokvalitě, jim výrazně pomůžeme. Příjmy z turistiky v místech, kde nyní skoro nejsou pracovní příležitosti, jsou pro ně významným přilepšením do rodinného rozpočtu. Ochutnáme místní sýry, med a zavařeniny včetně té vyhlášené šípkové. Právě tyto místní produkty si z Banátu přivezeme.

Tento cyklozájezd vyžaduje zvládnutí jízdy v terénu na horském kole, většina tras nemá lehčí „únikovou“ variantu.

Program

1.–2. den

Odjezd večer, noční přejezd přes Slovensko a Maďarsko do Rumunska; prohlídka Temešváru, příjezd a ubytování u krajanů v Eibentálu; večeře a ubytování.

3. den

Na kole přes vyhlídku Známana a českou vesnici Bígr; možnost koupání v Dunaji (55 km/931 m).

4. den

Na kole k obřímu reliéfu dáckého krále Décebala ve skále; pěšky do divoké jeskyně Poniková, na lodičkách do dunajských soutěsek Malé a Velké kotle (48 km/780 m).

5. den

Autobusem do lázní Băile Herculane, prohlídka města nebo pěší túra na Domogled (1105 m), koupání v teplých pramenech (den bez kol).

6. den

Na kole do českých vesnic Rovensko a Gernik, prohlídka typických voděnic v lokalitě U Petra; možnost prohlídky jeskyně Turecká díra; ubytování v české vesnici Svatá Helena (43 km/1066 m).

7. den

Odjezd ze Svaté Heleny podél Dunaje kolem skály Babakaj, Plačící skály a jeskyně Muší díra k Eibentálu; možnost koupání v Dunaji (41 km/130 m variantně 79 km/608 m); možnost prodloužení přes Padina Matei a Gernic.

8.–9. den

Dopoledne prohlídka místního muzea a školy v Eibentálu, nákup místních produktů či výlet pěšky či na kole do Ujbánie; odpolední odjezd, příjezd následující den dopoledne.

Podmínky