Menu

Výsledky vyhledávání fráze "{{ query }}"

{{ group.group }}

Nic nebylo nalezeno :(

přejít na podrobnější hledání »

Speciální nabídka

Datum odjezdu nejdříve:
Datum příjezdu nejpozději:
Zájezdy s datem odjezdu ve vybraném měsíci nebo roce:

UbytováníUbytování

UbytováníStravování

UbytováníDoprava

UbytováníKategorie cestovního komfortu

UbytováníFyzická náročnost (aktivní dovolená)

CenaCena

Vybrané filtry:nic nebylo zvolenozrušit všechny filtry

Rumunsko – český Banát na kole

Termíny zájezdu

TermínPočet dníAktuální cenaObj. číslo
12. 7. – 21. 7. 201910 dní-4%13 430 Kč13 990 Kč11531903
Základní cena -4%13 430 Kč13 990 KčFirst-minute sleva do 12. 1. 2019.

Popis

O českém Banátu a českých vesnicích v Rumunsku už slyšel asi každý. Poznat jej na vlastní kůži je jedinečný zážitek, který vám možná srovná žebříček hodnot a budete na něj dlouho vzpomínat. Ubytování u krajanů, kde se domluvíte česky, spolu s krásnou přírodou a vynikajícím domácím jídlem zanechává hluboké zážitky. Je to úplně jiná dovolená, než na jakou jste zvyklí. Na kole projedeme pět ze šesti českých vesnic, poznáme, jak kraj dole u Dunaje, který spoutala Železná vrata, tak překrásné hřebeny, ze kterých spatříte nejkrásnější výhledy do banátských houpavých kopců a údolí. Na své si tu přijdou zejména milovníci přírody.

Srdečnost krajanů, se kterými budete sdílet jejich domy, vás přesvědčí, že komfort není vždy důležitý. Oni se s vámi podělí o ten svůj na úkor vlastního pohodlí. Tím, že se u nich ubytujeme a nakoupíme místní produkty v jedinečné biokvalitě, jim výrazně pomůžeme. Příjmy z turistiky v místech, kde nyní skoro nejsou pracovní příležitosti, jsou pro ně významným přilepšením do rodinného rozpočtu. Ochutnáme místní sýry, med a zavařeniny včetně té vyhlášené šípkové. Právě tyto místní produkty si z Banátu přivezeme.

Tento cyklozájezd vyžaduje zvládnutí jízdy v terénu na horském kole, většina tras nemá lehčí „únikovou“ variantu.

Na co se můžete těšit?

 • Hvězdicově na horských kolech ze dvou míst s podporou autobusu
 • Ubytování v českých vesnicích u krajanů, kde se domluvíte česky
 • Výtečná banátská kuchyně v biokvalitě
 • Divoká třípatrová jeskyně s průchodem k vodám Dunaje
 • Vyhlášené lázně Băile Herculane s horkými prameny

Program

 • 1.–2. den

  Odjezd večer, noční přejezd přes Slovensko a Maďarsko do Rumunska; prohlídka Temešváru, příjezd a ubytování u krajanů v Eibentálu; večeře a ubytování.

 • 3. den

  Na kole přes vyhlídku Známana a českou vesnici Bígr; možnost koupání v Dunaji (55 km/931 m).

 • 4. den

  Na kole k obřímu reliéfu dáckého krále Décebala ve skále; pěšky do divoké jeskyně Poniková, na lodičkách do dunajských soutěsek Malé a Velké kotle (48 km/780 m).

 • 5. den

  Autobusem do lázní Băile Herculane, prohlídka města nebo pěší túra na Domogled (1105 m), koupání v teplých pramenech (den bez kol).

 • 6. den

  Na kole do českých vesnic Rovensko a Gernik, prohlídka typických voděnic v lokalitě U Petra; možnost prohlídky jeskyně Turecká díra; ubytování v české vesnici Svatá Helena (43 km/1066 m).

 • 7. den

  Odjezd ze Svaté Heleny podél Dunaje kolem skály Babakaj, Plačící skály a jeskyně Muší díra k Eibentálu; možnost koupání v Dunaji (41 km/130 m variantně 79 km/608 m).

 • 8. den

  Na kole z české vesnice Bígr k dvojvrcholu Svinicea Mare (1225 m) a pak zpět k Dunaji (34 km/1200 m).

 • 9.–10. den

  Dopoledne prohlídka místního muzea a školy v Eibentálu, nákup místních produktů či výlet pěšky či na kole do Ujbánie; odpolední odjezd, příjezd následující den dopoledne.

Podmínky

V ceně zahrnuto:

průvodce, doprava autobusem s cyklovlekem, 7x ubytování s místní polopenzí, všechny výlety uvedené v programu, vstup do lázní Băile Herculane, potřebné mapy, pojištění léčebných výloh a stornopoplatků.

V ceně nezahrnuto (platí se na místě):

vstupné do památkových a jiných objektů.

Ubytování:

Bydlet budeme u krajanů v českých vesnicích. Ubytování v pokojích pro 2–4 osoby, společné sociální zařízení s domácími, v některých případech suché WC. Vlastní povlečení není třeba.

Stravování:

7x bohatá místní polopenze domácí banátské kuchyně, ostatní potraviny je možné dokoupit v českých vesnicích v místních koloniálech.

Povrch a profil:

Terénní trasy (asi 50 %) většinou šotolina, ale místy také vymletá hlína či váté písky, někde v užším profilu (trail), asi 50 % po asfaltu, části tras s náročnějším stoupáním. Nadmořská výška od 100 m (cesty u Dunaje) až cca 800 m (hřebenovky).

Klima:

Horské, více kontinentální než u nás, v nižších polohách teploty často nad 30 °C, ve vyšších polohách teploty 20–25 °C ve stínu, s možností bouřek; rána chladnější.

Minimální počet účastníků:

25

Nástupní místa:
Praha, Jihlava, Brno
Pořadatel:
CK Adventura
Pokyny k autobusovým zájezdům na kole:
Potřebné informace o vybavení a organizaci najdete v souboru 05_Cyklo_autobus_vseobecne_pokyny_2019.pdf. Informace o službách a cestovním komfortu pak na stránce: Všechny zájezdy – dělení dle cestovního komfortu / cena zahrnuje.

Žádost o zaslání tištěných katalogů

KATALOG POZNÁVACÍ ZÁJEZDY 2019 / 2020

Pokud o katalog máte zájem, neváhejte poslat tuto objednávku. V případě, že jste s námi cestovali v posledních 2 letech, tak Vám katalog přijde automaticky. Katalog rozesíláme po 22. 11. 2018.

Katalogy posíláme pouze po ČR. Pro zájemce mimo ČR máme připraven katalog ke stažení ve formátu PDF na stránce katalog 2019/2020 v PDF.

Tištěné aktivní katalogy se změnily na internetové! Všechny zájezdy z katalogů DOVOLENÁ NA KOLE a TURISTIKA najdete nyní pouze on-line na našem webu.