ePrivacy and GPDR Cookie Consent by TermsFeed Generator

Rafting a putování na Sumatře

rafting a vodní turistika2-3 středně náročný / náročný★★ jsem ochoten cestovat skromněji

Termíny zájezdu

TermínPočet dníObj. číslo
17. 2. – 4. 3. 202316 dní45631310

Na co se můžete těšit?

  • Nejvyšší vodopády v Indonésii
  • Rafting na tropických řekách Binge, Wampu a Asahan
  • Termální prameny na úpatí Gunung Sibayak
  • Jezero Toba

Popis

Vydejte se s námi na expedici do nitra Severní Sumatry, která nabízí nepřeberně možností pro aktivní turistiku. Kombinace raftového a poznávacího zájezdu vám dovolí zažít skutečně to nejlepší, co tento region nabízí.

Nejprve se na raftu rozpádlujeme na vlnách řeky Binge. Poté nás čeká výlet do deštného pralesa a pozorování orangutanů v národním parku Gunung Leuser. Odtud přejedeme k řece Wampu, kde nás čeká další vodácké dobrodružství. Abychom si užili i hory, kterých je Sumatře plno, vystoupáme na 2212 metrů vysoký, stále ještě kouřící, vulkán. Podíváme se i do vod jezera, které vzniklo zatopením největšího kráteru na světě, a dozvíme se něco o národu Bataků, který odnepaměti obývá jeho okolí. Sportovní program expedice zakončíme raftingem na mohutném a vodnatém Asahanu. Před odletem domů ještě využijeme čas na prohlídku Medanu.

Program

1. den

Odlet z Prahy a noc v letadle.

2. den

Přílet do Medanu – hlavního města provincie Severní Sumatra, výměna peněz, přebalování a příprava materiálu, noc v Medanu.

3. den

Ranní odjezd z Medanu na řeku Binge, půldenní rafting na hravé řece s krásným jezem na závěr – peřeje střídají klidnější úseky rychle tekoucí vody, odpolední přejezd do Bukit Lawang, noc v Bukit Lawang.

4. den

Fakultativně jungle trek v národním parku Gunung Leuser, pozorování orangutanů, tubing při návratu z pralesa, odpolední výlet do netopýří jeskyně, noc v Bukit Lawang.

5. den

Rafting na řece Bohorok nebo Wampu (záleží na aktuálních podmínkách), návrat zpět do Bukit Lawang, noc v Bukit Lawang.

6. den

Přejezd do Berastagi – výchozího místa k vulkánu Gunung Sibayak, noc v Berastagi.

7. den

Výstup na Gunung Sibayak (je možné vyrazit už v noci a spojit výstup s pozorováním východu slunce), návrat přes horké prameny – relax a odpočinek, noc v Berastagi.

8. den

Odjezd do města Parapat, odtud lodí na poloostrov Samosir na jezeře Toba, noc na Samosiru.

9.-10. den

Volný program, moto / cyklo výlety, suvenýry, muzeum Bataků a tradiční tance, koupání, seakajaky, noc na Samosiru.

11. den

Přejezd k řece Asahan, odpolední rafting ve spodní soutěsce – zpočátku peřeje, později plavba úzkým kaňonem obklopeným deštným pralesem, noc na Asahanu.

12.-13. den

Rafting Asahan – super raftování na mohutných a vodnatých peřejích vrchního úseku, noc na Asahanu.

14.-16. den

Přejezd do Medanu, prohlídka pamětihodností jako je sultánský palác nebo mešita Raja, noc v Medanu, odlet a návrat do ČR.

Podmínky