Menu

Výsledky vyhledávání fráze "{{ query }}"

{{ group.group }}

Nic nebylo nalezeno :(

přejít na podrobnější hledání »

Speciální nabídka

Datum odjezdu nejdříve:
Datum příjezdu nejpozději:
Zájezdy s datem odjezdu ve vybraném měsíci nebo roce:

UbytováníUbytování

UbytováníStravování

UbytováníDoprava

UbytováníKategorie cestovního komfortu

UbytováníFyzická náročnost (aktivní dovolená)

CenaCena

Vybrané filtry:nic nebylo zvolenozrušit všechny filtry

Mexiko – Cortézovo moře na jachtě

Kalifornským zálivem na plachetnici
poznávací zájezdy★★★ chci cestovat pohodlně

Termíny zájezdu

TermínPočet dníAktuální cenaObj. číslo
7. 12. – 18. 12. 201912 dní99 000 Kč54015910

plachetnice Dufour 455 2010

Základní cena 99 000 Kč
Služby za příplatek
Příplatek za privátní kajutu48 300 Kč

Tento zájezd pro vás připravíme i na zakázku.

Doporučené obdobíNaše nabídka

prosinec

Pro ucelené skupiny zajistíme privátní plavbu na míru: navrhneme ideální trasu a vybereme Vám plavidlo odpovídající velikosti vaší skupiny a požadavku na komfort.

Popis

Kalifornský záliv patří mezi zázraky přírody – teplá a průzračná voda, ostrovy a panenské pláže sem lákají nejenom jachtaře, ale také spoustu mořských zvířat. Unikátní je zdejší biologická diverzita, pro kterou bylo Cortézovo moře zařazeno na seznam UNESCO. Zblízka naší lodi budeme pozorovat velryby, delfíny nebo lachtany, žije zde spousta mořských ptáků a ve vodě téměř 1000 druhů ryb! Na palubě plachetnice budete zažívat absolutní relaxaci, kotvit v pohádkově krásných zátokách, potápět se nebo šnorchlovat.

Naše jachta popluje pod vedením zkušeného kapitána a povezeme s sebou také nafukovací mořské kajaky, které nám umožní detailní poznávání zátok s průzračnou vodou. Vydejte se s námi do Mexika a objevte tento dosud nepoznaný kus světa opředeného legendami. Buďte u toho jako jedni z prvních!

Na co se můžete těšit?

 • Plavba na plachetnici
 • Průzračná voda Cortézova moře
 • Pozorování velryb a dalších živočichů
 • Plavání, potápění nebo šnorchlování s lachtany
 • Zátoky s nádhernými plážemi
 • Rybářské vesničky a skvělá tequilla

Program

 • 1.–2. den

  Odlet z Prahy do La Paz, nalodění a plavba k ostrovu Isla Partida, kde najdeme báječné kotviště v chráněné zátoce Ensenada Grande.

 • 3. den

  Unikátní možnost zaplavat si mezi lachtany v jejich přírodním prostředí. Plavba na kotviště k rybářské vesničce San Evaristo.

 • 4. den

  Krátká plavba k ostrovu Isla San Francisco s bílými písečnými plážemi, červenými útesy a průzračnou vodou. Kotvení v nádherné zátoce se skvělým šnorchlováním, možnost rybaření nebo výletu na vyhlídkový vrchol.

 • 5.–6. den

  Nedaleký ostrov Isla San Jose se mimo jiné pyšní lagunou s mangrovým porostem, kterou můžeme prozkoumat na kajaku a pozorovat volavky a jiné ptáky. Přeplavba do zátoky Bahia Agua Verde s rybářskou vesnicí. Návštěva mořského národního parku Bahia de Loreto s ostrovy Del Carmen a Danzante.

 • 7.–8. den

  Plavba na jih k ostrovu Isla Espiritu Santo s úžasnými útesy a jednou z nejhezčích pláží v celém Kalifornském zálivu – Bahia San Gabriel. Fantastické šnorchlování v oblasti Ensenada de la Dispensa.

 • 9. den

  Pobřeží Puerto Balandra s osmi bělostnými panenskými plážemi. Prozkoumáme nedaleké solné jezero i unikátní skalní formace. Nádherná místa pro šnorchlování i kajakování.

 • 10. den

  Odpoledne návrat do maríny v La Paz, závěrečný večírek a degustace tequily.

 • 11.–12. den

  Dopoledne vylodění, přesun na letiště a odlet do Prahy.

Podmínky

Upozornění:

Na tento zájezd nelze uplatnit slevy ze systému CK Adventura!

U tohoto zájezdu je záloha 60 % a doplatek mimořádně již 60 dní před odjezdem.

V ceně zahrnuto:

Český kapitán a průvodce, letenka vč. všech poplatků Praha-La Paz-Praha ve výši 30 000 Kč, transfer z letiště do mariny a zpět, pronájem lodi na 10 dní/9 nocí, motorový nafukovací člun, prostěradla, polštáře, přikrývky, závěrečný úklid, snídaně na lodi, 7x večeře na lodi, přístavní poplatky a kotvení, pitná voda na lodi, plyn, nafta, informační materiály, nafukovací sea kajaky Gumotex.

V ceně nezahrnuto (platí se na místě):

Večeře mimo loď (2x), vstupy, potápění.

Ubytování:

Dvoulůžková kajuta na lodi. Cena je za osobu ve dvoulůžkové kajutě, pokud je obsazena dvěma osobami. V případě jednotlivce se příplatek nehradí pokud single cestující preferuje sdílení kabiny, a to i v případě, že kabina nebude později doobsazena. CK může v takovém případě využít pro single ubytování menší příďové kajuty. Pokud jednotlivec preferuje samostatnou dvoulůžkovou kajutu, je nutné připlatit za privátní kajutu.

Klima:

Námi zvolený prosincový termín je vhodný pro pozorování velryb i jiných mořských živočichů, voda v moři je teplá a počasí příjemné. Prosinec představuje v Mexickém zálivu začátek zimního počasí, které je slunečné a teploty vzduchu ve dne dosahují 25°C, teplota vody v průměru 24°C.

Velikost skupiny:

Velikost lodě volíme dle destinace a velikosti skupiny zpravidla 6–12 osob.

Poznámka:

Přesná trasa plavby a navštívená místa záleží na počasí a povětrnostních podmínkách a může se s ohledem na bezpečnost a komfort posádky změnit. O trase plavby rozhoduje kapitán, který dbá na bezpečnost posádky. Změna trasy plavby z důvodů počasí a podmínek na moři není důvodem k reklamaci zájezdu.

Přesný termín se může mírně změnit v závislosti na konkrétních termínech letenek!

Nabízené zájezdy (programy) připravíme pro ucelené skupiny (i jednotlivce) i na zakázku: navrhneme ideální trasu a vybereme plavidlo odpovídající velikosti skupiny a požadavku na komfort. Cena za celou loď je poté nižší.

 

Nástupní místa:
Praha
Pořadatel:
Inspira s.r.o.
Očkování:
Informace o doporučeném i povinném očkování do jednotlivých zemí najdete na stránce Očkování.
Pokyny k poznávacím zájezdům:
Potřebné informace o vybavení a organizaci najdete v souboru POZNAVACI_ZAJEZDY_vseobecne_pokyny_2018.pdf. Informace o službách a cestovním komfortu pak na stránce: Všechny zájezdy – dělení dle cestovního komfortu / cena zahrnuje.
Jak se bydlí na lodi:
V souboru Inspira_informace_jachty_2017.pdf (1,7 MB) najdete podrobnější informaci o tom, jak jednotlivé typy lodí fungují, jak se na nich bydlí a co je vhodné zabalit s sebou.

Žádost o zaslání tištěných katalogů

KATALOG POZNÁVACÍ ZÁJEZDY 2019 / 2020

Pokud o katalog máte zájem, neváhejte poslat tuto objednávku. V případě, že jste s námi cestovali v posledních 2 letech, tak Vám katalog přijde automaticky. Katalog rozesíláme po 22. 11. 2018.

Katalogy posíláme pouze po ČR. Pro zájemce mimo ČR máme připraven katalog ke stažení ve formátu PDF na stránce katalog 2019/2020 v PDF.

Tištěné aktivní katalogy se změnily na internetové! Všechny zájezdy z katalogů DOVOLENÁ NA KOLE a TURISTIKA najdete nyní pouze on-line na našem webu.