ePrivacy and GPDR Cookie Consent by TermsFeed Generator

Sedla Savojských Alp na kole

Zažijte si Tour de France
dovolená na kole3 náročný program★★★ chci cestovat pohodlně

Litujeme, tento zájezd již není v nabídce

Zobrazit podobnou dovolenou: Francie, Itálie

Na co se můžete těšit?

  • Cyklopobyt s podporou autobusu
  • Ubytování v hotelu s polopenzí
  • Pro milovníky silničních kol
  • Nejslavnější alpský průsmyk Col du Galibier (2645 m)
  • Albertville – dějiště Zimních OH 1992

Popis

Burácející davy fanoušků v horských sedlech, silnice pomalované jmény cyklistických hrdinů a lemované nekonečnými řadami kol a karavanů... to vše, a ještě mnohem víc je Stará dáma, Tour de France. Pojeďte s námi zažít nezaměnitelnou atmosféru nejznámějšího cyklistického závodu světa. Za závodníky se vydáme do Savojských Alp, kde se budou odehrávat finální bitvy 106. ročníku závodu a kde spolu s nimi prověříme svou kondici na nejslavnějších stoupáních francouzských Alp. Odměnu za náročné kilometry v sedle nám přinesou výhledy na majestátní alpské štíty a také možnost na vlastní oči sledovat nejdramatičtější okamžiky nedostižné Tour.

Kdo vyhraje letos? Pojeďte to s námi zažít!


Vaše ohlasy:

Dobrý den,

zapomněl jsem v autě cestou domů vyplnit standardní hodnocení zájezdu, tak něco napíši aspoň touto cestou: Akce se moc povedla. Tím, že to bylo takto v komorním počtu a všichni jsme si sedli, to bylo ještě možná lepší, než velký zájezd. Především bylo všechno rychlejší a operativnější. Průvodci/řidiči byli fajn, vstřícní, na výjezdech jedni z nás. Všechno fungovalo - doprava, ubytování, jídlo, informace. Když jsem si sám vyjel na kole Col du Galibier a byl najednou uprostřed toho všechno, měl jsem mrazení v zádech :-) Určitě bych si něco podobně koncipovaného a intenzivnějšího rád zopakoval.

V.V., 2019

Program

1.–2. den

Odjezd v pozdních večerních hodinách, noční přejezd do městečka Grenoble – „hlavního města Alp“; cyklistická etapa přírodním parkem v pohoří Chatreusse do Chambéry (65 km/převýšení 700 metrů nebo po hřebeni 75 km/2000 m); možnost dojet do ubytování v Saint-Julien-Mont-Denis (135 km, převýšení 2500 m).

3. den

Vydáme se fandit závodníkům Tour na veleslavný Col du Galibier (2642 m), po cestě si smlsneme ještě na dalším cyklistickém velikánu Col du Télégraphe (1566 m) (100 km, převýšení 2400 m).

4. den

Etapa přes Col de la Madelaine do Albertville – dějiště Zimní olympiády v roce 1992 (70 km, převýšení 2200 m); možnost prodloužení do okolních údolí po cestě nebo pro maximalisty přes Bourg St-Maurice (150 km, převýšení 3000 m); kdo chce může fandit ráno v St-Jean-de-Maurienne na začátku etapy Tour de France.

5.–6. den

Dvě možnosti etap: 1) z hotelu Les Sybelles (60 km, převýšení 2000 m), 2) přes Iseran k jezeru Lac du Mont Cenis, přes hranice do italského Susa (95 km, převýšení 1500 m); večerní odjezd domů, návrat následující den v dopoledních hodinách.

Podmínky

GALERIE: DOPRAVA, CYKLOVLEK