Menu

Výsledky vyhledávání fráze "{{ query }}"

{{ group.group }}

Nic nebylo nalezeno :(

přejít na podrobnější hledání »

Speciální nabídka

Datum odjezdu nejdříve:
Datum příjezdu nejpozději:
Zájezdy s datem odjezdu ve vybraném měsíci nebo roce:

UbytováníUbytování

UbytováníStravování

UbytováníDoprava

UbytováníKategorie cestovního komfortu

UbytováníFyzická náročnost (aktivní dovolená)

CenaCena

Vybrané filtry:nic nebylo zvolenozrušit všechny filtry

Krásy Gruzie a Kavkazu

Termíny zájezdu

TermínPočet dníAktuální cenaObj. číslo
13. 7. – 28. 7. 201916 dní34 800 Kč22207901

AKTUÁLNĚ PLNO!!!

Základní cena 34 800 Kč

Popis

Gruzie je zemí mimořádných přírodních krás, kulturních i historických hodnot a tradičně pohostinných obyvatel. Její severní hranicí s Ruskem tvoří velkolepé hřebeny Velkého Kavkazu, a především k nim zamíříme na tomto zájezdu. Horské oblasti Gruzie bývaly synonymem odolnosti vůči vnějším vlivům i nepřátelům, právě sem po staletí Gruzínci často ukrývaly cenné křesťanské památky. Nejvýraznějším symbolem nezdolnosti místních obyvatel jsou středověké obranné kamenné věže, které jsou součástí tradičních obytných domů a dodnes se o ně jednotlivé rody starají. Přívětivé gruzínské klima zatlačuje na jižních svazích Kavkazu bílé ledovce do vyšších poloh, takže malebně zelené horské doliny i níže položené hřebeny nabízejí ideální podmínky pro pěší turistiku, v našem případě velmi nenáročnou. A po návratu z výletu nás svérázní horalé pohostí místními sýry, plackami kubdari s masem a horskými bylinami, skopovou pečení i čačou, gruzínskou pálenkou z vinné révy.

Postupně navštívíme tři národnostně i kulturně odlišné oblasti Velkého Kavkazu. Nejprve Horní Svanetii, dříve nejobtížněji dostupnou část země v srdci centrálního Kavkazu, obklopenou čtyř až pětitisícovými hřbety včetně gruzínského nejvyššího vrcholu Šchary, v jejíchž kamenných vesničkách jako by se zastavil čas. Do druhé oblasti pronikneme vyhlídkovou horskou silnicí přes Křížový průsmyk, ležící na pomezí centrálního a východního Kavkazu. Zde je dominantou pětitisícový Kazbek, gruzínsky Mkinvartsveri, pod nímž Darialská soutěska řeky Těrek vytvářela historickou bránu pro poutníky, mířící od severu k jihu napříč Kavkazem. V závěru zamíříme do Thušska, odlehlé oblasti na východě, kde nahlédneme do tradičního životního stylu a projdeme se krásnými horami mezi typickými stády ovcí a koz. A při přejezdech prosluněnými nížinami se zastavíme u raně středověkých klášterů, ve zrenovovaných historických městech, ve skalních soutěskách i ve vinařství.

Na co se můžete těšit?

 • Tři nejkrásnější oblasti gruzínského Velkého Kavkazu
 • „Stověžatá“ Horní Svanete , proslulá obrannými věžemi
 • Tradiční pohostinnost kavkazských horalů
 • Klášter Gelati UN, pevnost Ananuri, staré Tbilisi

Program

 • 1. - 2. den

  Letecky Praha – Kutaisi, přílet v noci, ubytování a odpočinek; vycházka listnatými lesy mezi kláštery Gelati  a Motsameta, návštěva horské čajovníkové plantáže.

 • 3. den

  Ranní vycházka po historickém centru Kutaisi, přejezd Kolchidskou nížinou a stoupání údolím divoké řeky Inguri do Horní Svanetie , ubytování v jejím centru Mestii, prohlídka starého svanského domu.

 • 4. den

  Mestie – pěší výlet v okolí městečka k ledovci Chalaadi, úchvatné výhledy na pětitisícové vrcholky Tetnuldi a krásnou dvojvrcholovou Ušbu, která je spolu s Elbrusem symbolem Kavkazu.

 • 5. den

  Horské osady s typickými obrannými věžemi obklopené nádhernými velehorskými panoramaty, přejezd přes horské sedlo Ugyr až do nejodlehlejší a nejpůsobivější osady Ušguli , vycházka pod nejvyšší vrchol Gruzie, majestátní Šcharu (5065 m), fakultativně možnost projížďky na koních.

 • 6. den

  Návrat do nížiny, cestou zastávka na klenbové přehradní hrázi Inguri, s výškou 272 m jedné z nejvyšších přehradních hrází světa, vycházka po vzdušném mostě nad kaňonem Okace, krasový kaňon Martvili.

 • 7. den

  Přejezd se zastávkami – Čiatura, hornické město proslulé těžbou uhlí a funkčními sovětskými lanovkami, město Gori se Stalinovým rodným domem, přejezd horskou silnicí přes hlavní hřeben Kavkazu, přes Křížový průsmyk (2370 m) do Stepancmindy (dříve Kazbegi)

 • 8. den

  Pěší výlet ke klášteru Cminda Sameba v úbočí mohutného vyhaslého vulkánu Kazbek (5033 m), projížďka dramatickou Darialskou soutěskou k ruské hranici a vycházka k vodopádům Gveleti a do vesničky Tsdo, shlížející na soutěsku ze skal jak z orlího hnízda.

 • 9. den

  Pěší výlet údolím Truso horskými vesničkami k minerálním pramenům i travertinovým útvarům.

 • 10. den

  Zpět přes Křížový průsmyk, návštěva rozlehlé středověké pevnosti Ananuri, vycházka údolím Pankisi obývaném muslimskou komunitou Kistů; koncert čečesko-gruzínsko-thušského folkloru.

 • 11. den

  Terénními auty přes sedlo Abano (2900 m) do horami izolovaného Thušska, centrální vesnice Omalo s pevností Keselo, cestou uvidíme nádherný pravoslavný klášter Alaverdi.

 • 12. den

  Pěší výlet v thušské oblasti Gomecari – z Verkhovani malebnými svahy nad řekou Alazani přes několik dalších vesniček.

 • 13. den

  Pěší výlet po ,,Panorama trailu" na hřebeni Makratela s vyhlídkami na čtyřtisícové hraniční pásmo hor i do hluboce zařezaných údolí Pirikitské a Gomecarské Alazani.

 • 14. den

  Sjezd do Kachetie, hlavní vinařské oblasti Guzie, návštěva vinařství; Tbilisi, procházka křivolakými uličkami historického centra.

 • 15. - 16. den

  Prohlídka Tbilisi - bulvár Rustaveli, Náměstí svobody a prohlídka pevnosti Narikala, odpoledne individuální volno, letecky zpět do Prahy.

Podmínky