Výsledky vyhledávání fráze "{{ query }}"

{{ group.group }}

Nic nebylo nalezeno :(

přejít na podrobnější hledání »

Nerozhoduje,
Speciální nabídka
Nerozhoduje,
Nerozhoduje,
Nerozhoduje,
Nerozhoduje,
Nerozhoduje,
Nerozhoduje,
Nerozhoduje,
Rozšířené hledání Zjednodušené hledání

Krásy Gruzie a Kavkazu

Termíny zájezdu

TermínPočet dníAktuální cenaObj. číslo
11. 7. – 26. 7. 202016 dní-4%36 288 Kč37 800 Kč24207001
Základní cena -4%36 288 Kč37 800 KčFirst-minute sleva do 11.1.2020.
29. 8. – 13. 9. 202016 dní-4%36 288 Kč37 800 Kč24207002

Na co se můžete těšit?

  • Tři nejkrásnější oblasti gruzínského Velkého Kavkazu
  • „Stověžatá“ Horní Svanete , proslulá obrannými věžemi
  • Tradiční pohostinnost kavkazských horalů
  • Klášter Gelati UN, pevnost Ananuri, staré Tbilisi
  • V ceně polopenze a obědové balíčky

Popis

Gruzie je zemí mimořádných přírodních krás, kulturních i historických hodnot a tradičně pohostinných obyvatel. Její severní hranicí s Ruskem tvoří velkolepé hřebeny Velkého Kavkazu, a především k nim zamíříme na tomto zájezdu. Horské oblasti Gruzie bývaly synonymem odolnosti vůči vnějším vlivům i nepřátelům, právě sem po staletí Gruzínci často ukrývaly cenné křesťanské památky. Nejvýraznějším symbolem nezdolnosti místních obyvatel jsou středověké obranné kamenné věže, které jsou součástí tradičních obytných domů a dodnes se o ně jednotlivé rody starají. Přívětivé gruzínské klima zatlačuje na jižních svazích Kavkazu bílé ledovce do vyšších poloh, takže malebně zelené horské doliny i níže položené hřebeny nabízejí ideální podmínky pro pěší turistiku, v našem případě velmi nenáročnou. A po návratu z výletu nás svérázní horalé pohostí místními sýry, plackami kubdari s masem a horskými bylinami, skopovou pečení i čačou, gruzínskou pálenkou z vinné révy.

Postupně navštívíme tři národnostně i kulturně odlišné oblasti Velkého Kavkazu. Nejprve Horní Svanetii, dříve nejobtížněji dostupnou část země v srdci centrálního Kavkazu, obklopenou čtyř až pětitisícovými hřbety včetně gruzínského nejvyššího vrcholu Šchary, v jejíchž kamenných vesničkách jako by se zastavil čas. Do druhé oblasti pronikneme vyhlídkovou horskou silnicí přes Křížový průsmyk, ležící na pomezí centrálního a východního Kavkazu. Zde je dominantou pětitisícový Kazbek, gruzínsky Mkinvartsveri, pod nímž Darialská soutěska řeky Těrek vytvářela historickou bránu pro poutníky, mířící od severu k jihu napříč Kavkazem. V závěru zamíříme do Thušska, odlehlé oblasti na východě, kde nahlédneme do tradičního životního stylu a projdeme se krásnými horami mezi typickými stády ovcí a koz. A při přejezdech prosluněnými nížinami se zastavíme u raně středověkých klášterů, ve zrenovovaných historických městech, ve skalních soutěskách i ve vinařství.

Program

1. - 2. den

Letecky Praha – Kutaisi, přílet v noci, ubytování a odpočinek, prohlídka historického centra Kutaisi; vycházka listnatými lesy mezi kláštery Gelati  a Motsameta, návštěva horské čajovníkové plantáže

3. den

Přejezd do Mestie - centra Horní Svanetie. 

4. den

Návštěva starého svanského domu Machubi; pěšky z Mestie přes vesničky se svanskými věžemi do malebného údolí Mulakhi.

5. den

Horské osady s typickými obrannými věžemi obklopené nádhernými velehorskými panoramaty, přejezd terénními auty přes horské sedlo Ugyr až do nejodlehlejší a nejpůsobivější osady Ušguli  - nejvýše položené trvale osídlené vesničky v Evropě, projíždka na koních k ledovci pod nejvyšší vrchol Gruzie, majestátní Šcharu (5065 m).

6. den

Sjezd z Horní Svanetie, zastávka na pobřeží Černého moře k letovisku Anaklie, návštěva tradičního gruzínského vinařství v kraji Imeretie.

7. den

Přejezd se zastávkami – Čiatura, hornické město proslulé těžbou uhlí a funkčními sovětskými lanovkami, město Gori se Stalinovým rodným domem, přejezd horskou silnicí přes hlavní hřeben Kavkazu, přes Křížový průsmyk (2370 m) do Stepancmindy (dříve Kazbegi)

8. den

Pěší výlet ke klášteru Cminda Sameba v úbočí mohutného vyhaslého vulkánu Kazbek (5033 m), projížďka dramatickou Darialskou soutěskou k ruské hranici a vycházka k vodopádům Gveleti a do vesničky Tsdo, shlížející na soutěsku ze skal jak z orlího hnízda.

9. den

Pěší výlet údolím Truso horskými vesničkami k minerálním pramenům i travertinovým útvarům.

10. den

Přejezd do údolí Pankisi obývaném muslimskou komunitou Kistů; cestou návštěva duchovního srdce Gruzie městečka Mtskheta s katedrálou Svetitskhoveli  a zastávka v kachetském krajském městu Telavi.

11. den

Terénními auty přes sedlo Abano (2900 m) do horami izolovaného Thušska, centrální vesnice Omalo s pevností Keselo, cestou uvidíme nádherný pravoslavný klášter Alaverdi.

12. den

Pěšky údolím řeky Pirikiti Alazani přes středověké thušské vesničky. 

13. den

Pěší výlet po ,,Panorama trailu" na hřebeni Makratela s vyhlídkami na čtyřtisícové hraniční pásmo hor i do hluboce zařezaných údolí Pirikitské a Gomecarské Alazani.

14. den

Sjezd do Kachetie, hlavní vinařské oblasti Guzie, návštěva vinařství; Tbilisi, procházka křivolakými uličkami historického centra.

15. - 16. den

Prohlídka Tbilisi - bulvár Rustaveli, Náměstí svobody a prohlídka pevnosti Narikala, odpoledne individuální volno, letecky zpět do Prahy.

Podmínky

Přijďte na naše promítání

Gruzie – Evropa nebo Asie?

Promítající: Barbora Kolouchová

16.10.2019, 18:00, Praha 10: CK Adventura

VSTUP ZDARMA
Kapacita 30 míst
Rezervovat místoKontaktní údaje
Voroněžská 20, Praha 10 Otevřít v Google Maps
Tramvají (č. 22, 7 a 13), autobusem (č. 135) – zastávka Krymská.
Na promítání JE NUTNÉ SI PŘEDEM REZERVOVAT MÍSTO, pro registrované přes oranžové tlačítko REZERVOVAT MÍSTO a pro neregistrované e-mailem na promitani@adventura.cz. Bez předchozí rezervace není možné na promítání přijít! Kapacita je omezena. Děkujeme za pochopení.
Gruzie odpradávna stojí na pomezí Evropy a Asie. Jedna z nejstarších křesťanských zemí na světě je neustále konfrontována s asijským pohledem na svět a v 21. století se tyto rozdíly stávají stále markantnějšími. Barbora Kolouchová Vás provede zemí, kde evropský či asijský pohled na svět může rozdělovat i pomyslná čára napříč rodinným stolem...

Gruzie – Evropa nebo Asie?

Promítající: Barbora Kolouchová

21.10.2019, 18:00, Hradec Králové: Adalbertinum – Studio A

Vstup 60 Kč
Kapacita 200 míst
Kontaktní údaje
Čs. armády 300, Hradec Králové Otevřít v Google Maps
http://www.adalbertinum.cz/
pondělí od 18:00 do 20:00 hodin (Studio A) Rezervovat lístky na vybrané promítání si můžete zde Koupit lístky
Gruzie odpradávna stojí na pomezí Evropy a Asie. Je paradoxní, že jedna z nejstarších křesťanských zemí na světě je neustále konfrontována s asijským pohledem na svět. V 21. století se tyto rozdíly stávají stále markantnějšími…