Výsledky vyhledávání fráze "{{ query }}"

{{ group.group }}

Nic nebylo nalezeno :(

přejít na podrobnější hledání »

Nerozhoduje,
Speciální nabídka
Nerozhoduje,
Nerozhoduje,
Nerozhoduje,
Nerozhoduje,
Nerozhoduje,
Nerozhoduje,
Nerozhoduje,
Rozšířené hledání Zjednodušené hledání

Španělsko – rozkvetlou Kastilií a Extremadurou

Třešňovými háji (nejen) za památkami UNESCO
poznávací zájezdy★★★ chci cestovat pohodlně

Litujeme, tento zájezd již není v nabídce

Zobrazit podobnou dovolenou: Španělsko

Na co se můžete těšit?

  • Města UNESCO centrálního Španělska
  • Salamanca, Toledo, Segovia aj.
  • Rozkvetlé třešňové háje v Jerte
  • Památky i procházka v přírodě

Popis

V Madridu projdeme krásný park Retiro a v Toledu se pokocháme výhledy na krajinu. S rodištěm Miguela de Cervantes se seznámíme v Alcalá a do uliček starého města zabloudíme v Cáceres. Salamanca nám představí nejstarší univerzitu a v Segovii můžeme ochutnat místní specialitu – mléčné prasátko. To vše vám nabídneme v průběhu tohoto zájezdu po centrálním Španělsku, ale uvidíte toho ještě mnohem více. Méně známá malebná městečka jako Pedraza, Turégano nebo Sepúlveda, ale také rozkvetlé třešňové háje, které je možné v této oblasti vidět pouze v březnu. Květy třešní září v oblasti Valle del Jerte doslova na každém kroku. Romantickou krajinou se projdete i k přírodnímu unikátu, skalním útvarům – Los Pilones, které zde vytvořila voda. Jsou velmi fotogenické a turisty doposud téměř neobjevené. Kombinaci známých i méně známých míst španělského středozemí vám naši průvodci rádi představí.

Program

1. den

Letecky Praha – Madrid.

2. den

Madrid – prohlídka hlavního města Španělska. Puerta del Sol –  jedno z nejznámějších a nejrušnějších míst v Madridu; hlavní náměstí Plaza Mayor; tržiště San Miguel; ochutnávka šunky jamón; procházka promenádou Gran Vía; královský palác Palacio Real. Volné odpoledne v parku z 19. století Retiro, možnost projížďky na lodičkách po jezeře nebo posezení v některé z kaváren či barů, fakultativně návštěva muzea Prado.

3. den

Toledo –  vlakem z Madridu do Toleda; procházka starým městem; Alcázar – královské opevnění ze 16. století,  gotická katedrála Nanebevzetí Panny Marie ze 13. století; synagoga Santa María la Blanca; muzeum sýrů s ochutnávkou. Návrat do Madridu.

4. den

Cáceres  – cestou zastávka ve starém středověkém městě Trujillo; v Cáceres procházka starým historickým centrem města; symbol města Torre Bujaco, odkud je krásný výhled na město, katedrála Svaté Marie. Odjezd do údolí Jerte

5. den

Valle del Jerte – dopolední nenáročná procházka přírodní rezervací Garganta de los Infiernos k ukrytému pokladu v podobě malých jezírek Los Pilones, kde je možné se v případě hezkého počasí vykoupat. Odpolední panoramatická projížďka vesničkami v údolí Jerte s výhledy do rozkvetlých třešňových hájů

6. den

Salamanca – procházka historickým centrem města, které je zapsané na seznam světového dědictví UNESCO, Catedral de Salamanca; budova knihovny zdobená mušlemi Casa de las Conchas; hlavní náměstí Plaza Mayor s krásnou radnicí. Odjezd do Segovie.

7. den

Segovia – prohlídka starého centra města, procházka kolem známého Acuaducto de Segovia ; městské hradby Alcazár s výhledem na celé město; volné odpoledne.

8. den

Pedraza – procházka středověkým městem; možnost prohlídky Castillo de Pedraza s výhledy na okolí; Turégano – malebné náměstí Plaza Espaňa, vyhlídka z hradu Castillo de TuréganoSepúlvedaPlaza Mayor a prohlídka města; návrat do Madridu

9. den

Letecky zpět do Prahy.

Podmínky