Výsledky vyhledávání fráze "{{ query }}"

{{ group.group }}

Nic nebylo nalezeno :(

přejít na podrobnější hledání »

Nerozhoduje,
Speciální nabídka
Nerozhoduje,
Nerozhoduje,
Nerozhoduje,
Nerozhoduje,
Nerozhoduje,
Nerozhoduje,
Nerozhoduje,
Rozšířené hledání Zjednodušené hledání

Bhútán s turistikou v zeleném Himálaji

Termíny zájezdu

TermínPočet dníAktuální cenaObj. číslo
1. 11. – 16. 11. 201916 dní98 900 Kč24325901
Základní cena 98 900 Kč
Služby za příplatek
Jednolůžkový pokoj povinný11 500 Kč
28. 3. – 12. 4. 202016 dní98 900 Kč22325001

Tento zájezd pro vás připravíme i na zakázku.

Na co se můžete těšit?

  • Vyvážená kombinace poznání a pohybu pro aktivní cestovatele
  • Odlehlá údolí Phobdžikha, Haa, Bumthang a Thang
  • Opevněné dzongy, buddhistické kláštery i tradiční vesnice
  • Okouzlující příroda západního a středního Bhútánu
  • Hotely, plná penze, doprovodný minibus, místní odborný průvodce

Popis

Bhútánské království nese právem nádech tajemna a exkluzivity. Země vyznávající tradiční hodnoty přistupuje k turistice zodpovědným a trvale udržitelným způsobem, který jí umožňuje chránit svou kulturu i přírodu před negativními dopady cestovního ruchu. Zatímco svět bojuje s kácením pralesů, vymíráním živočišných i rostlinných druhů a celkovou devastací přírody, přístup bhútánské vlády k ochraně přírody je příkladem pro celý svět.

Náš turistický program je určený pro ty cestovatele, kteří touží vidět a zažít "království hřmícího draka" originálním způsobem a z jiné perspektivy než většina přijíždějících turistů. Sevřený mezi dvěma mocnostmi – Čínou (Tibetem) a Indií, je bhútánský Himálaj protkaný nitkami dávných obchodních a nábožensko-poutních stezek vedoucích mezi horskými vesnicemi, buddhistickými kláštery, v horách ukrytými svatyněmi a královskými dzongy. A právě těchto pěšinek, stezek a cestiček náš program využívá.

Díky velmi vysoké úrovni bhútánské turistické infrastruktury je celý zážitek z dovolené navíc obohacen pobytem v zázemí kvalitních, avšak v tradičním stylu stavěných hotelů a restaurací. Pokud se během dne budete cítit unaveni nebo se vám prostě jen nebude chtít chodit, není problém naskočit do doprovodného auta. Kromě místního řidiče budeme mít také po celou dobu k dispozici i místního anglicky hovořícího průvodce, který nás bude zásobovat zajímavostmi a historkami ze života obyčejného Bhútánce a zasvětí nás do tajů buddhismu.

Prozkoumejte s námi zemi, jejíž král měří "národní štěstí" jako hodnotu určující spokojenost obyvatel. Zemi, která se před lety vydala svou vlastní cestou navzdory moderním trendům turismu a vypravte se s námi na tuto bezesporu nejunikátnější výpravu ze všech! Pokud je pro vás dovolená synonynem odpočinku a zapomenutí na každodenní stres, který moderní civilizace zažívá, pak Bhútán je ta nejlepší terapie.

Program

1.–2. den

Letecky Praha–Dillí a následný přelet nad majestátním hřebenem Himálaje s viditelností všech osmitisícových vrcholů do bhútánského Paro (2250 m); vzrušující přistání na jediném bhútánském mezinárodním letišti a krátký transfer do hlavního města Thimpu; ubytování na dvě noci; v podvečer návštěva hlavní bhútánské pevnosti Tašičho Dzongu – současného sídla vlády a krále.

3. den

Celodenní turistika v Thimpu a jeho okolí - centrum bhútánského království působí jako ospalá větší vesnice; dopoledne dva pěší výstupy ke klášterům Tango a Čari (2950 m) na hraně NP Jigme Dorji; po obědě pěší túra vyhlídkovou panoramatickou cestou od kláštera Changangkha Lhakhang k 50-ti metrové soše Buddhy Dordenma, odkud se při západu slunce otvírá nádherný výhled na celé údolí Thimpu.

4. den

Přes průsmyk Dočula (3140 m) míříme do rozlehlého údolí  Phobdžikha, položeného vysoko v horách (2900 m) stranou hlavní trasy; během pěšího sestupu do údolí ze sedla Lawala (3350 m) se budou mezi rododendrony postupně odkrývat jednotlivé záhyby chráněné doliny obývané pastevci jaků, pěstiteli pohanky a brambor, mnichy a mniškami z kláštera Gangte, ale zejména kriticky ohroženými jeřáby černokrkými; ubytování na dvě noci přímo v údolí.

5. den

Phobdžikha: celodenní pěší výlet v ledovcovém údolí na hraně NP Jigme Singye Wangchuck; klášter Gangte Goemba s početným osazenstvem mnichů a dechberoucím výhledem do údolí.

6. den

Půldenní pěší výstup z údolí na hřeben Černých hor v oblasti průsmyku Pelela (3400 m); dlouhým vyhlídkovým sjezdem dosáhneme Trongsy - jedné z nejdůležitějších pevností v zemi, která od věků střežila vstup do východního Bhútánu; oběd a prohlídka překrásného dzongu; přejezd přes sedlo Yotongla (3425 m) ozdobeného spoustou modlitebních praporků a tibetským čortenem do Bumtangu; ubytování na dvě noci v Jakaru - centru bumtangské oblasti obklopeného borovicovými lesy.

7. den

Čokor (2250 m) - široké údolí řeky Čamkhar vyznačující se příznivým klimatem pro pěstování zeleniny a rýže; pěšky venkovskou krajinou do údolí Čhume, odkud údajně pocházejí nejkrásnější bhútánské ženy včetně současné mladé královny.  

8. den

Panoramatický přechod  z Jakaru přes klášter Pelseling (3300 m) do sousedního mýtického údolí Tang na řece Tang Ču; ubytování na jednu noc v rustikálním venkovském domě s typickými prvky tradiční architektury.

9. den

Pěšky v odlehlé tangské tangské dolině plné jabloňových sadů a rýžových políček; zastávka u legendami opředeného "hořícího" jezera Membartsho na řece Tang; v podvečer dojezd do Punaky - bývalého hlavního města Království draka.

10. den

Punaka - nízko položené údolí (1200 m) s až tropickým klimatem; celodenní pěší výlet obnáší prohlídku nejlépe zachovalého bhútánského dzongu ležící ho na písečné kose mezi dvěma řekami; přes visutý most k čortenu Nyzergang Lhakhang;  "falusová" vesnice a Čimi Lhakhang spojený se slavným šíleným svatým lámou Drukpou Kunleyem; v podvečer dojezd do Para a ubytování na dvě noci.

11. den

Paro: pěší výstup k snad nejznámější bhútánské památce - klášteruTaktshang Goemba (Tygří hnízdo) přilepenému ke skalnímu ostrohu ve výšce 3100 m; volné odpoledne na procházku po městě, nákup suvenýrů nebo prohlídku krásně zachovalé pevnosti Rimpong dzong, kde se natáčel Malý Buddha či návštěvu jednoho z nejstarších bhútánských chrámů Kichu Lakhang.  

12. den

Z Paro se přes průsmyk Chelela (3810 m) vydáme do nejvýchodnějšího bhútánského údolí Haa; půldenní výšlap od nejstaršího bhútánského ženského kláštera Kila přilepeného ke skalnímu útesu rododendrovými háji až na hřeben hory nad průsmykem Chelela, odkud se otevře nezapomenutelný výhled na spektakulární hřeben hor s dominantní Džomolhari (7326 m).

13. den

Den v izolovaném údolí Haa (2700 m) v blízkosti tibetské hranice: celodenní túra proti proudu řeky Haa;  tradiční dřevěné domy obklopené jabloňovými sady a políčky s čili papričkami, rýží a pohankou; nejméně tucet klášterů rozmístěných vysoko nad údolím na skalních útesech; na přání zajistíme ubytování v tzv. "farm housu" tj. rodinném domě tomu uzpůsobeném.

14. den

Opouštíme vysokohorskou krajinu a sjíždíme do indické nížiny; cestou výhledy na monumentální údolí řeky Wang Ču ozdobené několika vodopády; poslední noc v Bhútánu v hraničním městečku Phuentsholing (300 m).

15.–16. den

Přejezd hranice do indického Západního Bengálska a transfer na letiště v Bagdogře; letecky přes Dillí do Prahy.

Podmínky

Přijďte na naše promítání

Dobrodružství v Himálaji

Promítající: Kateřina Lhotová

19.11.2019, 18:00, Praha 10: CK Adventura

VSTUP ZDARMA
Kapacita 30 míst
Rezervovat místoKontaktní údaje
Voroněžská 20, Praha 10 Otevřít v Google Maps
Tramvají (č. 22, 7 a 13), autobusem (č. 135) – zastávka Krymská.
Na promítání JE NUTNÉ SI PŘEDEM REZERVOVAT MÍSTO, pro registrované přes oranžové tlačítko REZERVOVAT MÍSTO a pro neregistrované e-mailem na promitani@adventura.cz. Bez předchozí rezervace není možné na promítání přijít! Kapacita je omezena. Děkujeme za pochopení.
Lze ho zde ještě nalézt i ve 21. století? Je lepší vyrazit pěšky nebo na kole? A kterou zemi vlastně zvolit? Nepál, Ladákh, Bhútán nebo Tibet? Pokud si kladete stejné otázky, nechte se inspirovat naším promítáním a vyprávěním z cest po Himálaji.

Bhútánská cesta za štěstím – na kole, pěšky i autem v "Zemi hřmícího draka"

Promítající: Kateřina Lhotová

12.12.2019, 18:00, Praha 10: CK Adventura

VSTUP ZDARMA
Kapacita 30 míst
Rezervovat místoKontaktní údaje
Voroněžská 20, Praha 10 Otevřít v Google Maps
Tramvají (č. 22, 7 a 13), autobusem (č. 135) – zastávka Krymská.
Na promítání JE NUTNÉ SI PŘEDEM REZERVOVAT MÍSTO, pro registrované přes oranžové tlačítko REZERVOVAT MÍSTO a pro neregistrované e-mailem na promitani@adventura.cz. Bez předchozí rezervace není možné na promítání přijít! Kapacita je omezena. Děkujeme za pochopení.
Bhútánské království nese právem nádech tajemna a exkluzivity. Země vyznávající tradiční hodnoty přistupuje k turistice zodpovědným a trvale udržitelným způsobem, který jí umožňuje chránit svou kulturu i přírodu před negativními dopady cestovního ruchu. Jak vypadá cestování po Bhútánu a co všechno zde můžete zažít vám přiblíží Katka Lhotová, která v této zemi strávila za poslední rok téměř dva měsíce.