Výsledky vyhledávání fráze "{{ query }}"

{{ group.group }}

Nic nebylo nalezeno :(

přejít na podrobnější hledání »

Nerozhoduje,
Speciální nabídka
Nerozhoduje,
Nerozhoduje,
Nerozhoduje,
Nerozhoduje,
Nerozhoduje,
Nerozhoduje,
Nerozhoduje,
Rozšířené hledání Zjednodušené hledání

Mexické pětitisícovky

turistické zájezdy★★ jsem ochoten cestovat skromněji3 náročný program

Na co se můžete těšit?

  • Výstup na nejvyšší vulkány Mexika
  • Zkušení horští vůdci
  • Mexico City
  • Strava i vstupy v ceně

Popis

Náhorní plošině centrálního Mexika vévodí tři velkolepé pětitisícové vulkány. Pico de Orizaba, aztécky Citlaltépetl – Hvězdná hora (5636 m), je nejvyšším vrcholem Střední  Ameriky s typickým kuželovitým tvarem sopky a uceleným vrcholovým  kráterem. Jeho poloha na východním okraji náhorní plošiny vytváří fascinující převýšení nad nedalekým oceánem a pocit opravdu nadoblačných výšin na jeho vrcholu. Něžná Iztaccíhuatl – Bílá žena (5230 m) svým rozložitým profilem s několika vrcholy opravdu věrně připomíná ležící mladou ženu. Poskytne nám krásné výhledy na sousední Popocatépetl (5452 m), který je kvůli své vulkanické aktivitě již řadu let nepřístupný. Přes svoji výšku nejsou výstupy technicky příliš obtížné, jen výstup po závěrečném ledovci na Orizabě vyžaduje mačky, navíc budete v péči zkušených horských vůdců. Převážně suché, stabilní klima oblasti nám s vysokou pravděpodobností nabídne jedinečné západy slunce z vysoko položených horských chat a také východ slunce na vrcholu Orizaby bude zážitkem, na který se nezapomíná. K aklimatizaci nám poslouží kratší výstup na vulkán Nevado de Toluca (4891 m) a v úvodu zájezdu si samozřejmě také prohlédneme památky hlavního města Mexika a slavný aztécký Teotihuacan. 

Na horský zájezd lze výhodně navázat poznávacím zájezdem Mexiko, případně jeho prodlouženou variantou Mexiko, Guatemala, Belize a Honduras.

Program

1.–2. den

Letecky Praha – Mexico City; ubytování v hlavním městě Mexika;následující den prohlídka města; prohlídka Centro histrórico - historické části města, domy z koloniální éry; dále dle času jedno z největších náměstí na světě Plaza de la Constitución, prezidenský palác Palacio Nacional, velkolepá Catedral Metropolitana - největší stavba v Latinské Americe, ochutnávka místních specialit; večerní odjezd do Malinche, nocleh v horské chatě. 

3. den

Malinche (začátek 3100 m, vrchol 4400) – horskou silnicí k výchozímu bodu trasy a aklimatizační výstup na vrchol (převýšení 1300 m, cca 7 hodin výstup); zajímavostí je, že zde rostou stromy, které jsou v nejvyšší nadmořské výšce na světě; ubytování v horské dřevěné chatě s krbem.

4. den

Puebla – prohlídka jednoho z největších měst Mexika; místní oběd, volný program; možnost návštěvy nedaleké pevnosti. Odpolední odjezd do Paso de Cortes, ubytování v horské chatě.

5. den

Iztaccíhuatl  (5230 m) –  brzký ranní výstup (převýšení asi 1300 m); odpoledne odjezd do Tlachichuca

6.–7. den

Pico de Orizaba  (5636 m) – výjezd jeepy k horské chatě (4275 m); odpoledne krátký aklimatizační výlet do asi 4 600 m. Následující den půlnoční výstup na vrchol (převýšení 1300 m, v závěru po ledovci), pozorování východu Slunce na nejvyšší hoře Mexika; odpoledne návrat do Tlachichuca.

8.–9. den

Letecky zpětdo Prahy(přílet 9. den) nebo připojení k zájezdu Mexiko - velká poznávací cesta či zájezdu Mexiko, Guatemala, Belize a Honduras.

Podmínky