Výsledky vyhledávání fráze "{{ query }}"

{{ group.group }}

Nic nebylo nalezeno :(

přejít na podrobnější hledání »

Nerozhoduje,
Speciální nabídka
Nerozhoduje,
Nerozhoduje,
Nerozhoduje,
Nerozhoduje,
Nerozhoduje,
Nerozhoduje,
Nerozhoduje,
Rozšířené hledání Zjednodušené hledání

Čínou a Tibetem do Indie

Velká cesta napříč Asií
poznávací zájezdy★★★ chci cestovat pohodlně

Nejoblíbenější Velká cesta napříč asijským kontinentem. Nejznámější památky i posvátná místa a jedinečné přírodní scenérie (15x UNESCO) tří zemí.

Termíny zájezdu

TermínPočet dníAktuální cenaObj. číslo
3. 9. – 26. 9. 202024 dní-1%93 852 Kč94 800 Kč33341022
Základní cena -1%93 852 Kč94 800 KčFirst-minute sleva dnes končí.
Služby za příplatek
jednolůžkový pokoj8 980 Kč
7. 4. – 30. 4. 202124 dní-4%91 008 Kč94 800 Kč33341112

Na co se můžete těšit?

  • Procházka po Dlouhé zdi a náměstí Tian'anmen
  • Unikátní Hliněná armáda a čínský symbol – panda velká
  • Život na Tibetské náhorní plošině pod himálajskými velikány
  • Svítání na posvátné řece Ganze a legendární Tádž Mahal

Popis

Vydejte se na cestu snů a poznejte, jak žije více než jedna třetina lidí na světě! Nahlédneme do dvou kultur patřících k největším a nejstarším na Zemi – čínské a indické. Seznámíme se také s kulturou a náboženstvím Tibetu a s Indii blízkou kulturou Nepálu. Navštívíme nejznámější světové památky, ale i méně známé kláštery, chrámy a posvátná místa buddhistická, taoistická, lamaistická či hinduistická, uvidíme i stavby islámské. Zažijeme také drsnou, ale působivou přírodu Tibetské náhorní plošiny s jejími nedozírnými pláněmi a zasněženými osmitisícovými velikány i zelená rozeklaná nepálská údolí překypující bujnou vegetací. Pokocháme se pohledem na nejvyšší horu světa i na jeden z největších asijských veletoků – indickou Gangu.

Program

1.–2. den

Praha – Peking: návštěva největšího palácového komplexu na světě, tzv. Zakázaného města ; procházka po náměstí Nebeského klidu (Tchien-an-men) a ve starých pekingských uličkách; večer místní specialita – pekingská kachna.

3. den

Peking: celodenní výlet na Dlouhou zeď , přezdívanou také Velká čínská zeď; cestou zastávka u olympijských sportovišť – Ptačí hnízdo, Vodní kostka.

4. den

Peking: Letní palác  – letní sídlo čínských císařů v podhůří Západních hor; chrám Nebes s Oltářem modliteb za dobrou úrodu; noční přejezd lehátkovým vlakem.

5. den

Xi'an (Si-an): ráno příjezd; prohlídka areálu Hliněné armády  – „posmrtná armáda“ prvního čínského císaře; Velká mešita a večerní muslimská čtvrť s tržišti a stánky.

6. den

Xi'an – Chengdu (Čcheng-tu): dokončení prohlídky města – monumentální 14 km dlouhé hradbypagoda Malé divoké husy; odpolední přejezd rychlovlakem na sezení do Chengdu.

7. den

Chengdu: prohlídka hl. m. provincie Sichuan (S’-čchuan); návštěva chovné stanice unikátní pandy velké, buddhistický klášter Wenshu (Wen-šu), náměstí se sochou předsedy Maa; večerní pěší zóna.

8. den

Chengdu – Lhasa: v ranních hodinách přelet do hl. m. Tibetu; Sera – jeden z největších tibetských klášterů; náměstí Barkhor a procházka uličkami staré Lhasy.

9. den

Lhasa: celodenní prohlídka města – bývalé sídlo dalajlamů palácPotála , bývalé letní sídlo dalajlamů Norbulinka, nejposvátnější tibetský chrámDžokhang .

10. den

Lhasa – Gandän: půldenní výlet ke klášteru umístěnému v nádherné scenérii přírodního amfiteátru 4300 m vysoko nad řekou Kjičchu; odpoledne volno na odpočinek či nákup suvenýrů.

11. den

Lhasa – Gjance: celodenní přejezd kolem křišťálově modréhoposvátného jezera Jamdok ve výšce 4500 m se zastávkou v projížděných průsmycích.

12. den

Gjance  Žikace: jedno z nejzachovalejších tibetských městeček – klášter Palkhor-čhöde s jednou z největších stúp v Asii Kumbum; odpoledne přejezd do Žikace – poutní okruh „kora“ kolem kláštera, obrovská zrekonstruovaná pevnost nad starým tibetským městem.

13. den

Žikace – Šäkar: návštěva sídla pančenlamy – výstavního kláštera Tašilhünpo; odpoledne přejezd po silnici Přátelství směrem do Nepálu.

14. den

Celodenní cesta na nepálské hranice s překonáním pětitisícových průsmyků s úžasnýmivýhledy na okolní osmitisícovky (Mt. Everest, Čcho Oju, Šišapangma).

15. den

Hranice – Káthmándú: celodenní přejezd přes čínské a nepálské hranice a dále do hl. m. Nepálu – večer seznámení s okolím, obchodní čtvrť Thamel.

16. den

Káthmándské údolí: celodenní okruh – starobylé hlavní město Bhaktapur , hinduistické centrum Pašupatináth ; obří stupa Bódhnáth – centrum života káthmándské buddhistické obce. 

17. den

Káthmándú: fakultativně pro zájemce možnost letu k Everestu; tzv. opičí chrám Svajambhunáth s vyhlídkou na celé údolí, volno na procházky Thamelem a nákup suvenýrů.

18. den

Káthmándú – Lumbiní : přejezd hlubokými nepálskými údolími do Indoganžské nížiny do hraničního města Lumbiní – jedno ze čtyř hlavních poutních míst buddhismu, místo narození Buddhy

19. den

Lumbiní – hranice – Váránasí: překročení nepálsko-indické hranice a celodenní přejezd pronajatou dopravou nebo částečně vlakem přes město Górakhpur do nejposvátnějšího místa hinduistů.

20. den

Váránasí: ráno projížďka lodí po Ganze, koupací a spalovací „gháty“, nejposvátnější svatyně Zlatý chrám, uličky a bazary starého města s téměř středověkou atmosférou; noční přejezd lehátkovým vlakem.

21. den

Ágra: ráno příjezd; nejslavnější hrobka lásky Tádž Mahal, bývalé sídlo indických panovníků tzv. Červená pevnost, téměř neznámá nádherně zdobená hrobka Itimád-ud-daula.

22. den

Ágra – Dillí: půldenní přejezd do hl. m. Indie – návštěva nejdůležitějšího islámského centra Páteční mešity s vyhlídkou na dillískou Červenou pevnost , Rádžghát – vzpomínka na Mahátmu Gándhího.

23.–24. den

Dillí – Praha: celodenní okruh po městě – „věž vítězství“ Kutub Mínár s nerezavějícím sloupem, chrám bohyně Lakšmí, prezidentský palác, skvost indo-islámské architektury Humájúnova hrobka ; noční let domů, přílet do ČR 24. den ráno.

Podmínky