Výsledky vyhledávání fráze "{{ query }}"

{{ group.group }}

Nic nebylo nalezeno :(

přejít na podrobnější hledání »

Nerozhoduje,
Speciální nabídka
Nerozhoduje,
Nerozhoduje,
Nerozhoduje,
Nerozhoduje,
Nerozhoduje,
Nerozhoduje,
Nerozhoduje,
Rozšířené hledání Zjednodušené hledání

Indický sen

To nejlepší z Indie pro náročné
poznávací zájezdy★★★★ chci cestovat komfortně

Vydejte se na exkluzivní cestu po neuvěřitelné zemi, během níž poznáte nejen její skvostné historické památky, ale i indickou pohostinnost na té nejvyšší úrovni.

Termíny zájezdu

TermínPočet dníAktuální cenaObj. číslo
24. 11. – 5. 12. 202112 dní158 800 Kč36297113

kapacita 4–6 účastníků

zájezd je vyjmut ze slevového systému

Základní cena 158 800 Kč
Služby za příplatek
jednolůžkový pokoj38 000 Kč
indické vízum1 100 Kč

Na co se můžete těšit?

  • Slavný Tádž Mahal zářící v paprscích ranního slunce
  • Na hřbetě slona k monumentální rádžpútské pevnosti v Ambéru
  • Romantické jezero Pičhóla v Udajpuru
  • Uhrančivý pohled trojhlavého Šivy na ostrově Elefanta

Popis

Indii lze poznávat mnoha různými způsoby. Tento jedinečný zájezd vám tuto neuvěřitelnou zemi představí v celé její oslnivé nádheře a splní vám ty nejodvážnější sny o orientálním luxusu a bohatství. Ukážeme vám architektonické perly indické historie – nesmrtelný pomník lásky Tádž Mahal, monumentální pevnosti v Dillí i Ágře a dech beroucí výjevy z hinduistické mytologie, vytesané ve skalních jeskyních na Sloním ostrově v Bombajském zálivu. Na hřbetě slona vás vyvezeme k fantastické středověké pevnosti Ambér, z džípů budeme vyhlížet tygry v nejznámějším národním parku Ranthambhór a motorovým člunem se projedeme po klidné hladině jezera Pičhóla v romantickém Udajpuru. Nezapomenutelné zážitky z poznávání se vám vtisknou pevně do paměti i díky hotelům, ve kterých budeme po programu odpočívat, relaxovat a ochutnávat gurmánské speciality indické kuchyně. Všechny totiž patří do nejvyšší kategorie ubytování a představují to nejlepší, co Indie nabízí. Chcete-li být během cestování také hýčkáni a rozmazlováni, vydejte se do Indie jako skuteční aristokraté!

Program

1.–2. den

Praha – Dillí: přílet do hl. m. Indie a ubytování v samotném srdci velkoměsta, v dochozí vzdálenosti od Královské třídy i centrálního náměstí Connaught Place; symbol vítězství islámu Kutub Mínár , kaligrafie v kameni – mešita Kuvvatul islám, záhadný železný nerezavějící sloup, Humájúnova hrobka  a Brána Indie jako symbolický střed celého města.

3. den

DillíÁgra: ráno největší indická mešita Džamí masdžid s výhledem na Červenou pevnost a složení poklony Mahátmovi Gándhímu na Rádžghátu, kde bylo zpopelněno jeho tělo; přejezd do Ágry a ubytování v hotelu nedaleko Tádž Mahalu; bývalé sídlo mocných mughalských panovníků Červená pevnost , hrobka Itimád-ud-daula – téměř neznámá předchůdkyně Tádž Mahalu; návštěva dílny, kde se tradiční technikou pietra durra vykládá mramor.

4. den

Ágra – Ranthambhór: svítání u nejslavnější hrobky lásky Tádž Mahalu ; po snídani Fatéhpur Síkrí  – nádherně dochované hlavní město císaře Akbara s posvátnou hrobkou světce Salíma Čištího; odpoledne přejezd do Ranthambhóru a ubytování v luxusních bungalovech uprostřed divoké džungle a na břehu překrásného jezera.

5. den

NP Ranthambhór – dříve soukromá honitba mahárádžů z Džajpuru, dnes nejznámější národní park celé Indie: šance spatřit tygra v divoké přírodě (a také jeleny, divokou kočku, leoparda ad.) během ranní a podvečerní projížďky džípem s profesionálním zoologem.

6. den

Ranthambhór – Džajpur (nový zápis UNESCO v r. 2019): přejezd do hl. m. státu Rádžasthán, jemuž se kvůli jeho barvě přezdívá Růžové město – ubytování v hotelu zasazeném v nádherné mughalské zahradě, který svým architektonickým stylem dokonale navozuje atmosféru honosného dvora rádžpútských mahárádžů; toulky starým městem a jeho atmosférickými bazáry, kde lze nakoupit zlato, perly a zejména drahokamy, jejichž umným opracováváním jsou džajpurští klenotníci pověstní.

7. den

Džajpur: na hřbetě slona k mohutné středověké pevnosti Ambér , která je nádhernou ukázkou tradiční rádžpútské architektury a dokonale splňuje veškeré představy o pohádkovém Orientu; slavná astronomická observatoř Džantar Mantar , sídlo rádžů City Palace (Městský palác), symbol města Havá Mahal – tzv. „palác větrů“.

8. den

Džajpur – Udajpur: ranní přelet do Udajpuru a ubytování v hotelu na břehu jezera Pičhóla s neopakovatelnou vyhlídkou na celé město (jedno z nejkrásnějších turistických klišé na světě); podvečerní romantická procházka po břehu jezera a projížďka motorovou lodí po hladině třpytící se jako zrcadlo.

9. den

Udajpur: tzv. „indické Benátky“ nebo i „město jezer“ – příjemné zahrady a uličky s galeriemi, Městský palác s výtečným muzeem na březích jezera Pičhóla; překrásný hinduistický chrám zasvěcený bohu Višnuovi.

10. den

Udajpur – Bombaj: ranní přelet do Bombaje a ubytování v proslulém hotelu Tádž Mahal, jenž se tyčí na nábřeží nad symbolickým vstupem do Indie, tzv. Indickou bránou (otevřen r. 1903, a je součástí historie – v jeho pokojích trávili noc prezidenti, králové a byznysmeni z celého světa; bezpochyby jde o jeden z nejslavnějších hotelů v Asii); projížďka městem po hlavních pamětihodnostech – budova Viktoriina nádraží  coby klenot britské koloniální architektury, visuté zahrady na Malabára Hills, jež patří k nejprestižnějším adresám indické metropole; večerní procházka po Marine Drive, kde s oblibou korzuje bombajská společenská smetánka.

11.–12. den

Bombaj – Praha: výlet lodí na „Sloní“ ostrov Elefanta  v Bombajském zálivu – jeskyně vytesané do skal s bohatými skulpturálními výjevy z hinduistické mytologie, nejznámější tříhlavý Šiva v nadživotní velikosti s uhrančivým, meditačním pohledem; odpoledne individuální volno na procházku po životem pulzujících bombajských ulicích či nákup suvenýrů, odpočinek a užívání si luxusního prostředí pokoje s vyhlídkou na moře až do nočního odjezdu na letiště; v noci odlet z Indie, přílet domů 12. den.

Podmínky