Výsledky vyhledávání fráze "{{ query }}"

{{ group.group }}

Nic nebylo nalezeno :(

přejít na podrobnější hledání »

Nerozhoduje,
Speciální nabídka
Nerozhoduje,
Nerozhoduje,
Nerozhoduje,
Nerozhoduje,
Nerozhoduje,
Nerozhoduje,
Nerozhoduje,
Rozšířené hledání Zjednodušené hledání

Toulky po Kykladách

poznávací zájezdyturistické zájezdy★★ jsem ochoten cestovat skromněji1 nenáročný programdovolená pro rodiny s dětmi do 10 let

Litujeme, tento zájezd již není v nabídce

Zobrazit podobnou dovolenou: Řecko

Na co se můžete těšit?

  • Za bájnou Atlantidou i větrnými mlýny
  • Vyhlídková pěší turistika i privátní plážičky
  • Jedinečná harmonie překvapivě neznámého Řecka

Popis

Již mnoho let vás zveme do úžasného světa Egejských ostrovů a ostrůvků. Tento typ zájezdu je určen především pro svobodymilovné povahy, neboť se pohybuje na hranici organizované a individuální turistiky. Budeme se plavit mezi osobitými ostrůvky Kyklad a zažívat jedinečný pocit volnosti a nezávislosti. Poznáme podobné, a přece tak rozdílné ostrovy, kde kontrast oslnivě bílých domků a blankytného moře vytváří typické obrázky, napovídající, proč jsou národními barvami Řecka právě modrá a bílá. Příjemně mírné zdejší klima v jinak horkém řeckém létě je způsobeno všudypřítomným mořem a stále vanoucím severním větrem "meltemi".

Program

1. den

Letecky Praha - Athény, transfer do Pirea a trajektem na Paros, ubytování.

2.–3. den

Paros – výlet do bělostného městečka Naussa a bývalého hlavního města Lefkes, starobylou byzantskou stezkou k moři (cca 7 km), fakultativně možnost výstupu (nebo motovýjezdu) na nejvyšší horu ostrova (Profitis Illias – 771 m), klidné vesničky vnitrozemí a hledání tichých plážiček; Antiparos: návštěva místní jeskyně, mořský pěší výlet na severní ostrůvky, mlýny a pláže.

4.–6. den

Naxos – největší ostrov s vyhlášenými písečnými plážemi; starověké mramorové lomy s nedokončenými sochami, městečko Naxos, možnost výstupu na nejvyšší vrchol Kyklad (Zas - 1007 m); fakultativní celodenní výlet do přírodního muzea na ostrově Délos  (starověké posvátné místo, výhled na celé souostroví) se zastávkou ve městě Mykonos, proslulé větrné mlýny a pláže.

7.–8. den

Théra (Santorini) – nezapomenutelné vyhlídkové trasy podél hrany kráteru, možnost fakultativní výpravy na málo osídlený ostrůvek Thirassia, koupání na barevných sopečných plážích.

9.–10. den

Amorgos (ostrov vyhlídkové pěší turistiky) – celodenní hřebenová túra s úžasným výhledem na moře a okolní ostrovy do neuvěřitelně položeného kláštera Chossowiotissa, koupání pod ním, výlety do okolních horských vesniček a koupání na odlehlých plážích.

11.–12. den

Přejezd zpět na Piraeus (dle dostupnosti trajektů), dle časových možností krátká prohlídka Athén, letecky zpět do Prahy.

Podmínky