Výsledky vyhledávání fráze "{{ query }}"

{{ group.group }}

Nic nebylo nalezeno :(

přejít na podrobnější hledání »

Nerozhoduje,
Speciální nabídka
Nerozhoduje,
Nerozhoduje,
Nerozhoduje,
Nerozhoduje,
Nerozhoduje,
Nerozhoduje,
Nerozhoduje,
Rozšířené hledání Zjednodušené hledání

Maroko – hory, kaňony a pouště

novinka - více turistiky na nových místech
poznávací zájezdyturistické zájezdy★★ jsem ochoten cestovat skromněji1-2 nenáročný / středně náročný

Termíny zájezdu

TermínPočet dníAktuální cenaObj. číslo
24. 9. – 7. 10. 202214 dní-4%36 288 Kč37 800 Kč24401201
Základní cena -4%36 288 Kč37 800 KčFirst-minute sleva do 24.3.2022.
Služby za příplatek
Jednolůžkový pokoj povinný6 500 Kč

Na co se můžete těšit?

  • Královská města Rabat , Meknés , Fés , Marrákeš
  • Nejvyšší hora severní Afriky Džebel Toubkal 4167 m
  • Sahara - největší písečné duny Maroka
  • Impozantní kaňony Todra a Dadés
  • Pouštní masiv Dřebel Sahro

Popis

Zájezdy do této nádherné země právem zaujaly stálé místo v našem katalogu. Tento zachycuje nejen bohatou historii Maroka, ale zároveň v programu využívá možnosti turistiky, kterou nám nabízejí fascinující severoafrická horstva. Předkládáme vám intenzivní kombinovaný program, zahrnující nejvýznamnější královská, berberská a pouštní města, saharské duny, turistiku a treking ve Vysokém Atlasu a mnoho dalšího. Výstup na Džebel Toubkal se dá zaměnit za individuální lehčí pěší výlety. Na cestě se setkáme s exotickým islámským světem, kulturou původních Berberů a s pozůstatky římského osídlení. Projedeme a projdeme Maroko od Středního Atlasu přes Vysoký Atlas a Antiatlas až na Saharu, kde si uděláme příjemný výšlap na dunách. Nahlédneme do náhorních planin, propastí a divokých kaňonů a navštívíme berberské vesnice v horách. Projdeme se mezi cedry a pobíhajícími hejny makaků. Vystoupíme na Džebel Toubkal (4167 m), nejvyšší horu severní Afriky, a pokocháme se neopakovatelnou krásou Sahary v písečných dunách a oázách.

Program

1. – 2. den

Letecky Praha – Casablanka; transfer do Chefchaouenu města ležícího v malebném pohoří Ríf a proslulého na modro nabarvenými domy; cestou Rabat  - Salé, opevněná čtvrť tyčící se nad Atlantikem.

3. den

Turistika v NP Talassemtane v pohoří Ríf (cca 5 – 6 hodin) – vodopády Akchour, kamenný oblouk tzv. Boží most klenoucí se nad Oued Farda.

4. den

Meknés  – hradby s monumentálními bránami, mauzoleum zakladatele města, teologická kolej ze 14. století; římské město Volubilis, největší antická památka Maroka; Fés  - exkurze do středověku, největší marocká medíny, proslulé barvírny; večerní ochutnávka marocké kuchyně.

5. den

Procházka cedrovými lesy obývanými hejny makaků bezocasých (lehká turistika 2 – 3 hodiny). včetně nejstrašího cedrového stromu „Cedr Guardian“; Azrou, město proslavené výrobky z cedrového dřeva, příjemný súk; dojezd do pouště, západ slunce a noc v dunách Erg Chebbi; fakultativně projížďka v dunách na velbloudech či terénními auty.

6. den

Džebel Sahro – pohoří vtěsnané mezi Vysoký Atlasea a údolí Dadés vzhledem připomínající westernový divoký západ, malebná skalní formace Bab n'Ali stolvých hor a soutěsky (středně náročná túra cca 5 – 6 hodin horskou pouští); impozantní přejezd po nové horské silnici, fotografické zastávky. 

7. – 8. den

Soutěsky Todra a Dadés – impozantními kaňony s mnohými bočními soutěskami a monumentálními sklaními stěnami, které jsou místy až 100 m vysoké, půldenní pěší výlety v soutěskách; fakultativně možnost přelézt jedinou marockou ferratu; noc u majestátní kasby Ait Benhaddou.

9. den

Přejezd Vysokého Atlasu nejvýše položeným silničním sedlem v Maroku Tizi-n-Tichka (2260 m), dojezd do horského střediska Oukaïmedenu (2 600 m); odpoledne středně náročná túra přes sedlo Tizi n' Ou Addi ( 2 841 m) s krásnými výhledy na vrcholky Vysokého Atlasu, až do vesnice Tacheddirt (cca 4 – 5 hodin). 

10. den

Sestup malebným údolím s terasovitými políčky do vesnice Ikkiss, kde si cestou budete připadat jako v „jihovýchodní Asii"; dále přes sedlo Tizi n'Aguersioual (2043 m) do horského městečka Imlil ( 4 – 5 hodin), výchozího bodu pro nástup na Džabal Tubkal. 

11. - 12. den

Džebel Toubkal (4167 m) - výstup na vrchol, který je nejvyšší mezi deseti čtyřtisícovkami seřazenými na jednom hřebeni! Nejprve dlouhý výstup na chatu Refugee Toubkal (6 – 8 hodin, noc v chatě ve výšce 3 200 m); ráno náročný výstup na vrchol Toubkalu  a sestup zpět do Imlilu. 

13. den

Marrákeš - večer ve víru společenského dění na Jemaa el Fna (Náměstí mrtvých); denní prohlídka města s množstvím památek a orientální výzdobou; rozlehlé súky, řemeslnické čtvrti; nocleh přímo v centru města.

14. den

Letecky zpět do Prahy.

Podmínky