Výsledky vyhledávání fráze "{{ query }}"

{{ group.group }}

Nic nebylo nalezeno :(

přejít na podrobnější hledání »

Nerozhoduje,
Speciální nabídka
Nerozhoduje,
Nerozhoduje,
Nerozhoduje,
Nerozhoduje,
Nerozhoduje,
Nerozhoduje,
Nerozhoduje,
Rozšířené hledání Zjednodušené hledání

Sumatra a Malajsie

Z rušného velkoměsta až do divoké džungle
poznávací zájezdy★★ jsem ochoten cestovat skromněji

Unikátní zájezd kombinující dvě blízké, ale zcela odlišné oblasti – velmi moderní Malajsii a autentickou indonéskou Sumatru porostlou džunglí s nedotčenou přírodou.

Termíny zájezdu

TermínPočet dníAktuální cenaObj. číslo
3. 9. – 20. 9. 202018 dní74 800 Kč33397012
Základní cena 74 800 Kč
Služby za příplatek
jednolůžkový pokoj6 800 Kč

Na co se můžete těšit?

  • Moderní Kuala Lumpur a kosmopolitní George Town
  • Okouzlující sopečná jezera Toba a Maninjau
  • Za orangutany i "kanibalskými" Bataky
  • Pestrá mozaika jedinečných etnik a kultur

Popis

Indonésie a Malajsie – dvě země na rovníku, tvořící největší souostroví světa, nabízejí nepřeberné množství zajímavých lokalit. Naši cestu začneme pod zářícími mrakodrapy moderní malajsijské metropole Kuala Lumpur, odkud se přesuneme na ostrov Penang s pestrobarevnými uličkami a vyhlášenou kuchyní. Pokračovat budeme na Malajsii nejbližší indonéský ostrov – na Sumatru, kde najdeme méně navštěvovaná, přesto ale velice zajímavá místa. Vypravíme za známými "lidmi z pralesa" – ohroženými sumaterskými orangutany. Navštívíme také místní svérázná etnika – dnes již přátelské Bataky u jezera Toba, kteří ještě v 19. století praktikovali kanibalismus, a Minangkabauce, kterým překvapivě vládnou jejich ženy.

Program

1.–2. den

Praha – Kuala Lumpur: přílet do Malajsie a přesun do hotelu se zastávkou u nasvíceného mrakodrapu Petronas Twin Towers – symbolu moderní Malajsie.

3. den

Kuala Lumpur: celodenní poznávání zajímavostí hl. města a blízkého okolí – pitoreskní hinduistické jeskyně Batu obklopené houfy opic, koloniální památky v okolí Náměstí nezávislosti, pestré etnické čtvrti, návštěva královské cínovny; večerní výlet do Kampung Kuantan – projížďka po řece osvícené roji světlušek.

4. den

Kuala Lumpur – Penang: půldenní přejezd na ostrov Penang kdysi nazývaný „Perlou Orientu“ – cestou zastávka u krásné mešity Ubudíja a u čínských jeskynních chrámů; večerní procházka ulicemi kosmopolitního George Townu s úžasnou atmosférou – kupecké domky a chrámy mnoha náboženství.

5. den

Penang: poznávání historických památek George Townu  – exotická atmosféra historického kupeckého města s vlivy mnoha etnik a náboženství – výstavní klanové domy, indická čtvrť vonící kořením, koloniální pevnost Cornwallis, pouliční stánky a jídelníčky s mnoha druhy kuchyní, mohutný buddhistický chrám Kek Lok Si.

6. den

Penang – Medan: ranní přelet na Sumatru, hl. m. Medan – sultánský palác, Velká mešita, usedlost bohatého čínského obchodníka, nejstarší hinduistický chrám na Sumatře.

7. den

Medan – NP Leuser: celodenní přejezd z Medanu do NP Leuser.

8. den

NP Leuser: den v džungli – návštěva rehabilitačního centra pro orangutany, krátký nenáročný trek pralesem – procházka k netopýří jeskyni, kaučukovníkové stromy a život u řeky.

9. den

NP Leuser – Berastagi: přejezd do městečka s příjemným klimatem – tradiční domy Karo Bataků.

10. den

Berastagi: celodenní výstup na vulkán Gunung Sibayak – při sestupu odpočinek v termálních jezírkách na úbočí hory.

11. den

Berastagi – Danau Toba: přejezd k jezeru Toba mezi přátelské Bataky, dříve praktující rituální kanibalismus – ostrov Samosir s poloostrovem Tuk tuk, působivý vodopád Sipiso-piso.

12. den

Danau Toba a okolí: tradiční batacké vesnice, hrob krále Sidabutara, kamenné židle v Ambaritě; odpočinek v nádherném prostředí jezera – možnost koupání a krátkých výletů po okolí.

13. den

Danau Toba: další místa spjatá s batackou kulturou – muzeum Huta Bolon Simanindo s možností tanečního představení (nemusí se vždy konat), starobylé hroby; noční autobus do Bukittinggi.

14. den

Bukittinggi: ranní přijezd do centra matriarchální minangkabauské kultury a odpočinek; odpoledne výlet do údolí Harau s velkolepými srázy – krajina rýžových políček a pasoucích se buvolů.

15. den

Bukittinggi: výlet k jezeru Maninjau – úrodná políčka a zahrady s kořením, farmáři sušící skořici a zpracovávající kakao, rybí farmy; odpočinek u jezera – procházky a případné projížďky na kolech.

16. den

Bukittinggi – Padang: vesnice tradičních řemesel a typické domy, palác Pagaruyung; přejezd do města Padang s vyhlášenou kuchyní.

17.–18. den

Padang – Praha: přesun na letiště, odlet do Kuala Lumpuru a následně do Prahy, přílet 18. den.

Podmínky