Výsledky vyhledávání fráze "{{ query }}"

{{ group.group }}

Nic nebylo nalezeno :(

přejít na podrobnější hledání »

Nerozhoduje,
Speciální nabídka
Nerozhoduje,
Nerozhoduje,
Nerozhoduje,
Nerozhoduje,
Nerozhoduje,
Nerozhoduje,
Nerozhoduje,
Rozšířené hledání Zjednodušené hledání

Anglií z Dartmooru do Cornwallu až na konec země

Termíny zájezdu

TermínPočet dníAktuální cenaObj. číslo
12. 7. – 19. 7. 20208 dní36 660 Kč46380010

AKTUÁLNĚ PLNO!

Základní cena 36 660 Kč
Služby za příplatek
pojištění léčebných výloh a stornopoplatků do 30 000 Kč280 Kč
pojištění léčebných výloh a stornopoplatků do 80 000 Kč600 Kč

Na co se můžete těšit?

  • Putování jihem Anglie, Dartmoorem a Cornwallem
  • Přírodní krásy i historické památky
  • Návštěva domova psa baskervillského a krále Artuše
  • Ubytování v hotelech s polopenzí

Popis

Při našem putování jižní Anglií podrobněji prozkoumáme přírodní park Dartmoor a nejzápadnější cíp Anglie Cornwall. Naše túry jsou středně náročné s nevelkým převýšením a vedou nejkrásnějšími přírodními sceneriemi, trasy lze krátit a upravovat dle přání účastníků. V Cornwallu stezky vedou většinou po malebném pobřeží. V přírodním parku Dartmoor půjdeme odlišnou krajinou s pustými vřesovišti.V Dartmooru uvidíme přírodní kamenné formace i kamenné stavby, vztyčené lidmi před tisíci lety. Už nezaslechneme kornštinu, ale dojdeme k prehistorickým stavbám Cornwallu, uvidíme opuštěné těžní věže i středověké katedrály. Land’s End, konec země v názvu našeho zájezdu, leží na nejzápadnějším cípu Anglie. 

Program

1. den

Odlet z ČR do Anglie, seznámení skupiny a transfer na ubytování.

2. den

Odjezd do přírodního parku Dartmoor, krajiny "psa baskervillského". Zastávka v Chagfordu, trhovém městečku, které bylo ve středověku střediskem obchodu s cínem. Kratší túra pustinou k Scorhill Stone Circle a přes říčku Teign ke stojícímu kameni Three Boys Standing Stone (5 km/ 2,5 h). Návrat na východiště a odjezd do místa ubytování (6 nocí na jednom místě).

3. den

Prohlídka přístavního města Plymouth. Na odpoledne přejezd do nedaleké, neprávem opomíjené oblasti jihozápadního Cornwallu. Prohlídka normanského kostela v St. Germans s jedinečným západním vstupem. Procházka po plážích Whitsand Bay, možnost koupání.

4. den

Další putování po Dartmooru. V parku uvidíme volně se pohybující poníky. Procházka ke kamenné formaci Haytor Rocks (2 km/ 1 h), prohlídka Widecombe in the Moor s kostelem, který je nazýván „Cathedral of the Moors.“ Zastávka u kamenného mostu v Postbridge. Příjezd na východiště trasy v Princetown se slavným vězením. Túra krajinou vřesovišť s občasnými kamennými věžemi, výhled z Sharpitor.

5. den

Odjezd na severozápadní pobřeží Cornwallu. Prohlídka rozlehlého Artušova hradu nad mořem v Tintagelu a Merlinovy jeskyně, možnost koupání. Ochutnáme místní specialitu Cornish pasties. Túra po skalnatém pobřeží mj. ke starobylému labyrintu, který je vytesán na skále (11 km/ 3,5 h). Nádherné výhledy, možnost koupání, individuální prohlídka staré pošty, muzea, možný nákup upomínkových předmětů.

6. den

Výlet až na samý konec země, na nejzápadnější cíp Anglie Land´s End. Túra podél útesů, kde možná zahlédneme tuleně. Vycházíme z krásné zátoky Portcurno, možnost koupání na písčité pláži. Cestou navštívíme nejoriginálnější divadlo pod širým nebem Minack Theatre. Zastávka u kostelíku s krásnou farní ohradou v St. Levan, pokračování po členitém pobřeží (12 km/ 4,5 h). 

7. den

Výhled na St. Michael´s Mount. Podle odlivu dorazíme pěšky nebo loďkou na tento romantický ostrůvek s bývalým opatstvím. Prohlídka hradu a nádherné zahrady. zastávka u kamenného kruhu Merry Maidens. Průjezd kolem pozůstatků věží na těžbu a zpracování rud v okolí St. Just. Prehistorické stavby Cornwallu, např. dolmen Lanyon Quit a kámen s dírou Men-an-tol (okruh 8,5 km/ 3 h). Zastávka u hostince Jamaica Inn v Bodmin Moor, kde psala jedna z nejslavnějších spisovatelek 20. století Daphne du Maurier.

8. den

Zastávky s prohlídkou katedrály v Exeteru a v případě dostatku času i ve Wellsu, transfer na letiště a odlet do ČR.

Podmínky