Výsledky vyhledávání fráze "{{ query }}"

{{ group.group }}

Nic nebylo nalezeno :(

přejít na podrobnější hledání »

Nerozhoduje,
Speciální nabídka
Nerozhoduje,
Nerozhoduje,
Nerozhoduje,
Nerozhoduje,
Nerozhoduje,
Nerozhoduje,
Nerozhoduje,
Rozšířené hledání Zjednodušené hledání

Norsko – losími a sobími stezkami do hor

poznávací zájezdyturistické zájezdy★★ jsem ochoten cestovat skromněji1-2 nenáročný / středně náročný

Termíny zájezdu

TermínPočet dníAktuální cenaObj. číslo
25. 7. – 1. 8. 20218 dní27 800 Kč41214110
Základní cena 27 800 Kč
Služby za příplatek
6x večeře (2 chody, mimo den)3 300 Kč
obsazení pokoje 3 osobami (omezený počet, příplatek na osobu)3 500 Kč
připojištění UNIQA na krytí nákladů při karanténě v zahraničí250 Kč

Na co se můžete těšit?

  • Pohodová i náročnější turistika
  • Norská národní túra
  • Pohoří Jotunheimen a do NP Rondane
  • Okolí řeky Sjoa
  • Ubytování v chatách se snídaní

Popis

Nejkrásnější přírodní kouty Norska jsou navlečené jako korále kolem nejvyššího pohoří celé Skandinávie. Zdejší Národní park Jotunheimen s mnoha více jak dvoutisícovýni štíty, ledovcová pole a jezera, divoké řeky, vodopády a hluboké borové lesy se těší na ty, kteří si za jejich krásou vyšlápnou při 3-7hodinových vycházkách a túrách. Podíváme se také do krásného lesnatého okolí divoké řeky Sjoa a na otevřenou krajinu u NP Rondane. Téměř celý program uskutečníme uprostřed panenské norské přírody téměř na konci civilizace, většinou bez davů turistů. Zavítáme i do proslulé oblasti fjordů.

Úspěšný, pohodový letecký zájezd pro široké spektrum klientů, mj. pro turisty zvyklé na pohyb a delší túry v horách, nebo pro ty, kdo rádi relaxují při klidnější chůzi více o samotě. Turistická náročnost zájezdu totiž nabízí možnost projít plánované trasy s průvodcem, nebo si udělat samostatný program bez průvodce s určením místa srazu a společným odjezdem autobusem na další program. 

V ceně je 6 snídaní (mimo 2. dne). Za příplatek je možné objednat si společné večeře. Ubytování je v pěkném hostelu ve dvoulůžkových pokojích a v chatách se dvěma pokoji.

Program

1. den

Večer odlet z Prahy na letiště Oslo - Gardermoen. Pozdě večer přejezd podél největšího norského jezera Mjøsa (362 km²) na ubytování za Lillehammer.

2. den

Dopoledne nás čeká výstup na horu Skeikampen nebo individuální procházka v idylické norské přírodě. Odpoledne po bezpečnostní přestávce dopravce se přesuneme na místo 4denního pobytu, cestou nákup potravin. Večer možnost další vycházky přímo z místa ubytování.

3. den

Po snídani přejedeme k jezeru Lemonsjoen, odkud se vydáme na přechod hřebene (4 h)za výhledy na zajímavě zabarvené jezero Tesse. Trasa končí u horského hotelu Brimi, kde se lze občerstvit a kde bude čekat autobus s těmi, kteří se odsud vydali na samostatné toulky po oblasti. V případě dobrého počasí se cestou zpět zastavíme u peřejí divoké ledovcové řeky Sjoa v údolí Sjodalen.

4. den

Brzká snídaně. V dnešním dni nás čeká tzv. norská národní túra – přechod hřebenem Bessegen (8 h) nad jezerem Gjende. Tato náročná celodenní túra v národním parku Jotunheimen je jedna z nejkrásnějších tras nejen v Norsku. Ráno doplujeme po jezeře Gjende na chatu Memurubu, odkud se vydáme zpět přes hřeben Besseggen. Po náročném výstupu na vrchol Vestfjellet budeme odměněni výhledy na vrcholy pohoří Jotunheimen, náhorní plošinu Valdresflya a na krásné ledovcové jezero Gjende. Sestup zpět končí u horské chaty Gjendesheim.
Méně zdatní mohou samostatně uskutečnit asi túru (5 h) z chaty Gjendesheim (tam a zpět stejná trasa) anebo na chatu Bessheim, kam pro ně přijede autobus.

5. den

Po předcházejícím náročném dni nás čeká výlet (4-5 h) na okraj Národního parku Rondane. Půjdeme malebnou bezlesou krajinou. Z horského střediska Høvringen dojdeme na chatu Peer Gynt Hytta a dále do rekreační oblasti Mysuseter. Navečer si můžeme dokoupit potraviny v městečku Otta.

6. den

Než dnes později odpoledne dosáhneme ramena fjordů, navštívíme v městečku Lom sloupový kostel a po výjezdu na nejvýše položenou norskou silnici Sognefjellveien s výhledy na štíty v NP Jotunheimen se vydáme na túru (4 h) v krajině vymodelované ustupujícím ledovcem. Kolem nejzazšího ramene dlouhého fjordu Sognefjorden přijedeme večer na ubytování.

7. den

Po snídani odjedeme na trajekt přes fjord a dále do městečka Øvre Årdal. Odsud se vydáme vstříc jednomu z nejvyšších norských vodopádů Vettifossen. Opět se tak budeme pohybovat na okraji NP Jotunheimen (13,5 km/ 6-7 h). K večeru návrat na místo ubytování.

8. den

Brzy ráno odjezd, přesun na letiště Gardermoen a navečer odlet do Prahy.

Pozn.: Sled jednotlivých dní výše uvedeného programu může průvodce změnit, například na základě předpovědi počasí, vzhledem ke dni v týdnu, a z toho vyplývající otevírací doby obchodů, nebo podle předpokládaného počtu turistů v navštívených místech.

Podmínky