Výsledky vyhledávání fráze "{{ query }}"

{{ group.group }}

Nic nebylo nalezeno :(

přejít na podrobnější hledání »

Nerozhoduje,
Speciální nabídka
Nerozhoduje,
Nerozhoduje,
Nerozhoduje,
Nerozhoduje,
Nerozhoduje,
Nerozhoduje,
Nerozhoduje,
Rozšířené hledání Zjednodušené hledání

Norsko – vodopády a ledovce

turistické zájezdy★★ jsem ochoten cestovat skromněji1-2 nenáročný / středně náročný

Termíny zájezdu

TermínPočet dníAktuální cenaObj. číslo
20. 8. – 30. 8. 202011 dní19 500 Kč41216002
Základní cena 19 500 Kč
Služby za příplatek
lůžko ve 2lůžkové kajutě (směr TAM)1 250 Kč
lůžko ve 2lůžkové kajutě (směr ZPĚT)1 250 Kč
lůžko ve 4lůžkové kajutě (směr TAM)700 Kč
lůžko ve 4lůžkové kajutě (směr ZPĚT)700 Kč

Na co se můžete těšit?

  • Pohodová turistika
  • Atraktivní výhledy z vrcholy Raudmelen
  • NP Jostedalsbreen a NP Reinheimen
  • Ubytování v chatkách s polopenzí

Popis

Vydejte se na náš nejprodávanější poznávací zájezd do Norska s turistikou, jehož název napovídá, že v programu uvidíte nejvíce přírodních krás Norska. Kromě vodopádů a ledovců nezapomeneme ani na další unikátní scenerie – fjordy. Dny s několikahodinovými túrami se střídají s kratšími vycházkami a s odpočinkovými poznávacími dny. V roce 2020 se též krátce rozhlédneme po hlavním městě Norska – Oslu.

Ubytování je zajištěno po 4 osobách v chatkáchKEMP v malých kempech a 1x v hostelu. Vybrané kempy patří dle našich zkušeností i reakcí klientů k nejkrásnějším, které v Norsku najdete! Na všechny termíny vám zajistíme chutnou polopenzi. Při dokoupení lůžka v kajutě na trajektu, což doporučujeme, si můžete vytvořit příjemný zájezd bez nočních přejezdů.

Program

1. den

Odjezd z ČR ráno. Tranzit přes Německo do přístavu, noční trajekt do Švédska(lůžko v kajutě za příplatek).

2. den

Po vylodění v přístavu následuje přejezd jihozápadním Švédskem se zastávkou v malebném městečku Fjällbacka a na pozdní oběd. Na švédsko-norské hranici nás přivítá první norský fjord Iddefjorden, přes který přejedeme po hraničním mostě Svinesundbron. Poté dorazíme k fjordu Oslofjorden. V podvečer možnost prohlídky Frognerova parku se sochami Gustava Vigelanda. Odjezd na ubytování. Večer se ještě můžete vydat na návštěvu centra Osla – světlo je v létě dlouho.

3. den

Ráno prohlídka muzea polární lodě Fram. Po průjezdu druhým nejdelším norským údolím Hallingdalen (délka cca 200 km) se za horským městečkem Geilo dostaneme k nejrozsáhlejší evropské náhorní plošině Hardangervidda (cca 10 000 km²). První lehčí túru uskutečníme v oblasti vodopádů Vøringfossen, které padají do hluboké soutěsky. Poté sjedeme ke fjordu Hardangefjord, který překonáme jízdou po více než kilometrovém mostě Hardangerbrua. Ubytování v kempu Tvinde pod kaskádovitým vodopádem Tvindefossen. Po večeři se můžeme ještě dojít podívat na kemp z výšky, z hrany vodopádu.  

4. den

Při průjezdu přes pohoří Vikafjellet se nám otevřou nádherné výhledy do světa norských hor. Poté se trajektem přeplavíme přes nejdelší skandinávský fjord Sognefjorden. Z malebné vesničky Balestrand se vydáme na několihodinovou túru vzhůru směrem k vrcholu Raudmelen (972 m). Čím výš vystoupáme, tím budou výhledy na fjord pod námi atraktivnější. Navečer přejedeme na ubytování v kempu Høv uprostřed idylické přírodní scenerie.

5. den

Tento den je volným dnem v krásné přírodě. Můžeme jen tak lenošit v krásném kempu, lehce se projít po okolí nebo podniknout několikahodinovou túru v pozvolném, avšak divokém terénustezkou Fossestien („Stezka vodopádů“) kolem několika kaskádovitých peřejí řeky Gaula.

6. den

Oblastí divokých řek, jezer, fjordů a dalších krásných scenerií dojedeme na dosah národního parku Jostedalsbreen. Za dobrého počasí spatříme některý ze stále ubývajících ledovcových splazů největšího zalednění pevninské Evropy. V oblasti též podnikneme několikahodinovou túru. Na další noci se pak ubytujeme v dalším pěkném kempu za městem Stryn u ledovcového jezera Strynsvatnet.

Program 6. až 8. dne uspořádá průvodce, mj. podle počasí, výkonnosti skupiny apod.

7. den

Vyšlápneme si údolím Erdalen, vymodelovaným ustupujícím ledovcem k samoobslužné chatě Vetledalseter. V případě dobrého počasí a vaší dobré kondice můžeme pokračovat až na dohled ledovcového splazu Erdalsbreen.

8. den

Dnes strávíme v oblasti nejznámějšího norského fjordu Geirangerfjord. Za dobrého počasí nejprve vyjedeme dramatickými serpentinami od horského jezera Djupvatnet až na vyhlídkovou plošinu na hoře Dalsnibba ve výšce 1 500 m (výjezd je zpoplatněn jako vstupné). Dále budeme mít dostatek času na výšlap, při kterém se dostaneme nad fjord tak vysoko, abychom si výhledy na něj mohli v klidu užít – fjord je na seznamu památek UNESCO. Nakonec se mohou zájemci vydat na vyhlídkovou plavbu po Geirangerfjordu(cena cca 360 NOK, bude upřesněno v pokynech), při které uvidí známé vodopády Sedm sester. Poté návrat zpět do kempu u Strynu.

9. den

Krásnou krajinou s jezery a divokou řekou Otta dojedeme ke vstupní bráně do národního parku Reinheimen. Zde uskutečníme 2-3hodinový výšlap stezkou Diktarstien za výhledy na hřmící vodopády a dále ke kameni zaklesnutému nad řekou (Steinbrua). Po zastávce s posledními nákupy suvenýrů v turistickém středisku Lom (nachází se zde i sloupový kostel, „stavkirke“) se vydáme na cestu na ubytování.

10. den

Dnes se začneme vracet na jih. Odpoledne cesta do švédského přístavu Trelleborg, kde se v noci nalodíme na trajekt (lůžko v kajutě za příplatek).

11. den

Ráno vylodění v Německu nebo v Polsku, návrat do ČR odpoledne.

Podmínky