Výsledky vyhledávání fráze "{{ query }}"

{{ group.group }}

Nic nebylo nalezeno :(

přejít na podrobnější hledání »

Nerozhoduje,
Speciální nabídka
Nerozhoduje,
Nerozhoduje,
Nerozhoduje,
Nerozhoduje,
Nerozhoduje,
Nerozhoduje,
Nerozhoduje,
Rozšířené hledání Zjednodušené hledání

Norsko – nekonečné retro fjordů a vodopádů

Termíny zájezdu

TermínPočet dníAktuální cenaObj. číslo
31. 7. – 9. 8. 202010 dní22 900 Kč41218005

autobusovo–letecká varianta

Základní cena 22 900 Kč
Služby za příplatek
lůžko ve 2lůžkové kajutě (směr TAM)1 250 Kč
lůžko ve 4lůžkové kajutě (směr TAM)700 Kč
1. 8. – 9. 8. 20209 dní28 400 Kč41218006

letecká varianta

Na co se můžete těšit?

  • Pohodová i náročnější turistika
  • Fjordy a vodopády
  • Skalní stěna Trollveggen a slavná Trolí stezka
  • Ubytování v chatkách s polopenzí
  • Autobusovo–letecká nebo jen letecká varianta

Popis

Jde o zájezd, který pořádáme již 20 let, ale nyní vám ho nabízíme v inovované podobě. Ačkoli některé kempy podél původní trasy již nejsou v provozu, tři trvalky Tvinde, Hov a Strynsvatn v péči svých majitelů Arneho, Ottara a Manghild stále kvetou a patří dle našich zkušeností i reakcí klientů k nejkrásnějším, které v Norsku naleznete.

Protože turistická náročnost původního zájezdu díky poptávce i organizaci postupně klesala, připravili jsme tento zájezd v jeho „retro“ podobě s poněkud vyšší náročností. Díky tomu se podíváte více do hor. Zařadili jsme do něj opět krásnou náročnější túru z vrcholu Trolí stezky ke hraně závratné Trolí stěny. Také ledovce za 20 let ustoupily, tak abychom na ně pořádně viděli, naplánovali jsme dvě túry v okolí Strynu. A vrátíme se i do Rondane, nejstaršího národního parku Norska.

Ubytování je zajištěno po 4 osobách v chatkách KEMP v malých kempech plus 1x v hostelu a zajistíme vám chutnou polopenzi.

Nabízíme autobusovou i leteckou variantu zájezdu. U autobusové doporučujeme dokoupit si na trajektu lůžka v kajutě, čímž si můžete vytvořit příjemný zájezd bez nočních přejezdů. Letecká varianta dožene a opustí autobus v Oslo. Po dohodě je možná i kombinovaná varianta s letem do Osla a návrat autobusem.

Program

1. den

Odjezd z ČR ráno. Tranzit přes Německo do přístavu, noční trajekt do Švédska(lůžko v kajutě za příplatek).

2. den

Po vylodění následuje přejezd jihozápadním Švédskem se zastávkou v malebném městečku Fjällbacka a na pozdní oběd (v ceně). Na švédsko-norské hranici nás přivítá první norský fjord Iddefjorden, přes který přejedeme po hraničním mostě Svinesundbron. Poté dorazíme k fjordu Oslofjorden. V podvečer možnost prohlídky Frogner parku se sochami Gustava Vigelanda. Večer se ještě můžete vydat na návštěvu centra Osla, do architektonicky ojedinělé čtvrti Barcode a k bílé mramorové Opeře – světlo je v létě dlouho.

Letecká varianta: Večerní let Praha–Oslo a samostatná cesta vlakem a MHD za skupinou na ubytování v termínu od 1. 7. 2019. U druhého termínu od 31. 7. 2019 je možný ranní odlet do Oslo s přestupem a samostatná cesta vlakem a MHD za skupinou na ubytování. V případě zájmu o tuto variantu, objednejte zájezd pod 41-218-002 nebo -006.

3. den

Po průjezdu druhým nejdelším norským údolím Hallingdalen (délka cca 200 km) se za horským městečkem Geilo dostaneme k nejrozsáhlejší evropské náhorní plošině Hardangervidda (cca 10 000 km²). Na jejím okraji uskutečníme túru (3 h), která nás zavede přímo pod vodopády Vøringfossen. Poté sjedeme ke fjordu Hardangefjord, který překonáme jízdou po více než kilometrovém mostě Hardangerbrua (dříve zde býval trajekt Bruravik – Brimnes). Ubytování a první večeře v kempu Tvinde pod kaskádovitým vodopádem Tvindefossen. 

4. den

Po první snídaní dojedeme do pohoří Vikafjellet, kde se nám při kratší túře otevřou nádherné výhledy do světa norských hor. Na břehu nejdelšího skandinávského fjordu Sognefjord se pak zastavíme u krásného sloupového kostela Hopperstad stavkirke. Poté se přeplavíme přes fjord trajektem. Navečer přejedeme na ubytování a večeři do kempu Høv uprostřed idylické přírodní scenerie.

5. den

Z krásného kempu po snídani podnikneme klienty oblíbenou několikahodinovou túru v pozvolném, avšak divokém terénu stezkou Fossestien („Stezka vodopádů“) kolem několika kaskádovitých peřejí řeky Gaula. Ubytování v červenci na stejném místě, v srpnu přejezd do kempu u Strynu.

6. den

Den v oblasti divokých řek, jezer, fjordů a dalších krásných scenerií na okraji národního parku Jostedalsbreen. V oblasti podnikneme několikahodinovou túru. Za dobrého počasí spatříme některý ze stále ubývajících ledovcových splazů největšího zalednění pevninské Evropy. Nocleh a večeře v pěkném kempu za městem Stryn u ledovcového jezera Strynsvatnet.

7. den

Vyšlápneme si údolím Erdalen, vymodelovaným ustupujícím ledovcem k samoobslužné chatě Vetledalseter. V případě dobrého počasí a vaší dobré kondice můžeme pokračovat až na dohled ledovcového splazu Erdalsbreen

Pozn.: Program 6. a 7. dne uspořádá průvodce, mj. podle počasí, výkonnosti skupiny apod.

8. den

Dnes se vypravíme ke slavné Trolí stezce. Trajektem a po průjezdu „jahodovým údolím“ Valldalen dojedeme do sedla nad serpentinami Trolí stezky. Odtud se pak vydáme na náročnou túru kamenitým terénem, v případě dobrého počasí a dobré zdatnosti můžeme dojít až ke hraně skalní stěny Trollveggen, odkud jsou skvělé výhledy do údolí Romsdalen. Po návratu k autobusu a sklesání serpentinami Trolí stezky dojedeme na ubytování (2 noci).

9. den

Poslední, již méně náročnou turistiku uskutečníme na okraji národního parku Rondane. Od horské chaty Smuksjøseter se vydáme kolem hory Vassberget k chatě Peer Gynt Hytta a zpět. Návrat do kempu u městečka Dombås.

10. den

Po snídani se vypravíme na cestu autobusem na letiště, odkud navečer odletíme zpět do Prahy.

Podmínky