Výsledky vyhledávání fráze "{{ query }}"

{{ group.group }}

Nic nebylo nalezeno :(

přejít na podrobnější hledání »

Nerozhoduje,
Speciální nabídka
Nerozhoduje,
Nerozhoduje,
Nerozhoduje,
Nerozhoduje,
Nerozhoduje,
Nerozhoduje,
Nerozhoduje,
Rozšířené hledání Zjednodušené hledání

Dominikánská republika na kole

Cyklistika v tropickém ráji
dovolená na kole★★ jsem ochoten cestovat skromněji1 nenáročný program

Termíny zájezdu

TermínPočet dníAktuální cenaObj. číslo
20. 2. – 7. 3. 202116 dní59 500 Kč21780102

Odlet/ Přílet Mnichov

AKTUÁLNĚ PLNO!!!

Základní cena 59 500 Kč
Služby za příplatek
Jednolůžkový pokoj povinný6 000 Kč
6. 3. – 21. 3. 202116 dní59 500 Kč21780103

Odlet/ Přílet Mnichov

POSLEDNÍ VOLNÁ MÍSTA!!!

16. 1. – 31. 1. 202116 dní59 500 Kč21780101

Odlet/ Přílet Mnichov

AKTUÁLNĚ PLNO!!!

Na co se můžete těšit?

  • Pohodové cyklistické putování karibským ostrovem Hispaniola
  • Poloostrov Samaná a NP Los Haitises
  • Bílé pláže, koupání v moři, šnorchlování
  • Karibská hudba, výtečná kuchyně a pestrobarevné vesničky
  • Hotely v blízkosti moře, snídaně, doprovodné vozidlo

Popis

Karibik je rájem všech dovolenkářů vyhledávajících příjemné tropické klima se spoustou vodních radovánek. Nás cyklisty však překvapí i po jiných stránkách. Stačí se trochu vzdálit od přeplněných plážových resortů a hned objevíme Karibik jiný - autentický, plný života a překrásné přírody. Pláže na ostrově Samaná patří k dosud neobjeveným pokladům, vodopády a křišťálové tůně v tropické džungli jsou příjemným zpestřením k téměř každodennímu koupání v teplém azurovém moři. Kolo nám bude skvělým společníkem při každodenních lenošivých etapách, které nás provedou mezi rybářskými vesničkami, malými ranči, kakaovými či kávovými plantážemi, divokými střípky džungle, hudbou drnčícími kiosky nabízejícími přeslazenou kávu, výtečný karibský rum či až mrazivě chlazené pivo El Presidente. Samozřejmě dojde i na koloniální památky z dob Kryštofa Kolumba, neboť ostrov Hispaniola byl první zastávkou jeho regaty při slavných objevitelských plavbách.

Program

1. den

Letecky Mnichov–Punta Cana; krátký přejezd do hotelu v oblasti Bavaro a nocleh.

2. den

Dopoledne sestavení kol, první koupání v moři a následný transfer do vesničky El Cedro; na kole přes Playa Limón a kolem stejnojmenné laguny do Miches – malé rybářské osady na jižní břehu zátoky Bahía de Samaná (30 km/ ↑ 300 m); pro nadšence možnost výjezdu na vyhlídku Montana Redonda (300 m), odkud se otevírá panoramatický výhled na okolní hory a moře.

3. den

Po asfaltové silnici s minimálním provozem pokračujeme do zapadlého městečka Sabana de la Mar; cestu vlnící se podél moře lemují rýžová políčka, palmové háje a četné vesničky, jejichž barevné comedores a z reproduktorů nepřetržitě hrající hlasitá merengue nás co chvíli nutí k zastavení; dojezd do NP Los Haitises (53 km/ ↑ 400 m).

4. den

Dopoledne je určené na prohlídku NP Los Haitises - ať už na kajaku nebo motorovou lodí projedeme mangrovými háji, budeme pozorovat divoké ptactvo a můžeme se dostat až k jeskyním skrývající staleté taínské malby; pro ty více lenošivé se nabízí dopolední koupání v traventinových jezírkách hotelového komplexu; trajektem přeplujeme záliv Bahía de Samaná, občerstvíme se v přístavním městečku SantaBarbara a poté na kole dojedeme na sever polostrova Samaná na ospalou pláž Playa El Valle (26 km/ ↑ 400 m).

5. den

Malebná cyklistika v tropických kulisách poloostrova Samaná: vodopády Cascada Lulu, zapadlé rybářské vesničky na pobřeží, plážové bary nabízející kulinářské speciality a míchané nápoje; ubytování na dvě noci na samém konci silnice v ospalé vesničce Las Galeras (36 km/ ↑ 650 m).

6. den

Snový volný den v oblasti Las Galeras: bílé pláže a kokosové palmy, plážové bary, fakultativně lodičkou za šnorchlováním nebo potápěním na blízké korálové útesy; možnost cyklistického výletu do zátoky La Boca del Diablo nebo na proslulou pláž Playa Rincón (0–50 km).

7. den

Po pobřežní silnici se vracíme zpět do velrybího města Santa Barbara; cestou možnost koupání v soustavě malých vodopádků u vesnice Los Cacaos nebo fakultativně výlet lodičkou na turisticky proslulý ostrov Cayo Levantado (Bacardi Island); večerní procházka po přímořské promenádě (30 km/ ↑ 500 m).

8. den

Přejíždíme poloostrov Samaná a zvlněnou silničkou mezi kakaovými plantážemi míříme do kosmopolitní přímořské vísky Las Terranas s početnou francouzsko-italskou enklávou; cestou zastávka u padesátidvoumetrového vodopádu El Limón (40 km/ ↑ 750 m).

9. den

Opouštíme přímořskou krajinu a noříme se do zemědělských oblastí v okolí řeky Río Nagua; projíždíme cestičkami mezi rýžovými nebo maniokovými políčky, pozorujeme bílé volavky, buvoly a venkovský život v barevných vesničkách (51 km/ ↑ 550 m).

10. den

Ráno začneme v rušném pobřežním městě Nagua; přejedeme ústí řeky Río Boba a stočíme se do vnitrozemí; krajinou dobře udržovaných farem pěstujících kávu, rýži a kakao, malých pueblos a dobytčích rančů míříme do okouzlujícího přímořského městečka Río San Juan; ubytování na dvě noci (61 km/ ↑ 700 m).

11. den

Volný den v oblasti Río San Juan a Bahía Blanca: na kole na Playa Preciosa a Playa Grande; fakultativně lodičkou do mangrovové rezervace v oblasti hluboké zátoky Laguny Gri-Gri; lenošení na terase omšelého koloniálního hotelu Bahía Blanca (0-25 km).

12. den

Závěrečná cyklistická etapa do přímořského letoviska Sosúa; variantně podél pobřeží nebo zemědělskou kopcovitou krajinou; ubytování na tři noci (80 km/ ↑ 1300 m).

13.–14. den

Dny určené k posledním plážovým radovánkám, výletu do města Puerto Plata (již bez kol) s typickou viktoriánskou architekturou či fakultativně zařazení fenomenálního canyoningu na řece Damajagua – soustavě 27 vodopádů a vodopádků. 

15.–16. den

Přejezd do hlavního města Santo Domingo a nocleh; prohlídka starých koloniálních památek; odlet doMnichova.

Podmínky