Výsledky vyhledávání fráze "{{ query }}"

{{ group.group }}

Nic nebylo nalezeno :(

přejít na podrobnější hledání »

Nerozhoduje,
Speciální nabídka
Nerozhoduje,
Nerozhoduje,
Nerozhoduje,
Nerozhoduje,
Nerozhoduje,
Nerozhoduje,
Nerozhoduje,
Rozšířené hledání Zjednodušené hledání

Mexiko – Silvestr v Karibiku

Termíny zájezdu

TermínPočet dníAktuální cenaObj. číslo
25. 12. 2020 – 5. 1. 202112 dní-4%66 144 Kč68 900 Kč25714100
Základní cena -4%66 144 Kč68 900 KčFirst-minute sleva do 25.6.2020.
Služby za příplatek
Registrace ESTA500 Kč
Jednolůžkový pokoj povinný9 800 Kč

Na co se můžete těšit?

  • Světoznámé mayské památky
  • Koloniální města Yucatánu i ochutnávka tequilly
  • Mayské představení na ostrově Cozumel
  • Koupání v posvátných cenote
  • Přípitek na plážích Karibiku
  • Vstupné v ceně

Popis

Mexiko je krásná země, otevřena turistům a jejich přáním i potřebám. Z naší nabídky znáte Mexiko plné památek, zajímavých míst, procházek po významných lokalitách. Nyní vám nabízíme Mexiko trochu jinak. Odpočinkově. O zajímavosti vás neochudíme, naopak. Provedeme vás koloniálními městy, nezapomeneme vám ukázat krásy významné a jedné z nejznámějších památek světa - Chichén Itzá, necháme vás nahlédnout do historie prostředníctvím tanců a ochutnávky mayských specialit na ostrově Cozumel. Meze se ale nekladou ani vašim zájmům. Prostřednictvím pozoruhodné nabídky fakultativních výletů si jistě každý najde to své. A kdo má chuť jen odpočívat a připravovat si předsevzetí na další rok, kde jinde na to najdete větší klid, než na plážích Karibského moře. 

Program

1. den

Letecky Praha – Cancún; přejezd do letoviska Puerto Morelos.

2. den

Valladolid – prohlídka krásného města z dob španělské kolonizace; hlavní městské náměstí Plaza Central de Valladolid s dominantou kostela Iglesia de San Servacio; radnice Palacio Municipal, sídlo františkánů Convento Franciscano de San Bernardino de Siena. Cestou zpět zastávka v Cobá – prohlídka mayských ruin uprostřed džungle, procházka pěšími stezkami, které umožňují přístup k jednotlivým částem lokality.

3. den

Volný den na plážích Karibiku; možnost návštěvy nedaleké krokodýlí zoo Croco Cun s možností interaktivní prohlídky, během které zvířata nakrmíte, pohladíte si je a něco se o nich dozvíte. 

4. den

Chichén Itzá  – prohlídka tohoto tajemného místa a zároveň jedné z nejznámějších památek Mexika; procházka kolem majestátní Kukulkánovy pyramidy, které se také říká El Castillo; k vidění je i posvátná studna Cenote Sagrado, která údajně sloužila jako místo, kam byly svrhávány lidské oběti. Plavání v jedné z přístupných cenote; cestou zpět do Puerto Morelos ochutnávka tequilly

5. den

Xcaret nebo Xel-ha – fakultativně možnost navštívit jeden ze zábavních parků, kde lze zhlédnout mnohá představení od tance a jízdy na koni po poslech mexické hudby v podání známých mariachi; prohlídka orchideárií, procházka po parku s pozorováním fauny a flóry; odpočinek na plážích či u jednoho z mnohých barů. Volný den na pláži u Karibiku

6. den

Tulúm – pozůstatky mayského majáku, jedné z nejzachovalejších památek Mexika a zároveň jedno z posledních měst osídlených Mayi; krásné výhledy ze skalisek, prohlídka Templo de Las Pinturas, jednoho z nejhezčích chrámů komplexu; odpočinek, koupání, šnorchlování na korálových útesech.

7. den

Národní park Arrecife de Puerto Morelos – součástí tohoto parku je Mezoamerický korálový útes, druhý největší na světě; fakultativně možnost vodních sportů - šnorchlování, windsurfing nebo půjčení kajaku; případně volno na plážích Karibiku. 

8. den

Isla Mujeres – fakultativně lodní výlet na nedaleký ostrov. Možnost půjčení kola, skútru nebo čtyřkolky a projížďka podél ostrova, kde na samém cípu můžete v restauraci ochutnat místní speciality a pokochat se výhledy; návštěva botanické zahrady Dr. Alfreda Barrery Marína nedaleko Puerto Morelos, kde poznáte rozmanité druhy fauny a flory, procházka po lanovém mostě. 

9. den

Biosférická rezervace Sian Ka´an – fakultativně možnost návštěvy rozlehlého chráněného území, z mayštiny název překládaný jako "místo, kde se rodí nebe"; nachází se zde mnoho ekosystémů a rezervace je také součástí Mezoamerického korálového útesu, pozorování fauny a flóry.

10. den

Ostrov Cozumel – lodní výlet na nedaleký ostrovní ráj, údajné sídlo mayské bohyně plodnosti, přesun do vnitrozemí a ukázka života Mayů s ochutnávkou místních specialit v Kunche Parkuzde zhlédnete představení mayských tanců, ochutnáte tradiční tortillu, budete svědky pravého mayského rituálu, jenž se odehraje v místní svatyni a mnoho dalšího. 

11. - 12. den

Letecky zpět do Prahy.

Podmínky