Výsledky vyhledávání fráze "{{ query }}"

{{ group.group }}

Nic nebylo nalezeno :(

přejít na podrobnější hledání »

Nerozhoduje,
Speciální nabídka
Nerozhoduje,
Nerozhoduje,
Nerozhoduje,
Nerozhoduje,
Nerozhoduje,
Nerozhoduje,
Nerozhoduje,
Rozšířené hledání Zjednodušené hledání

Zapomenuté národní parky Slovenska

turistické zájezdy1-2 nenáročný / středně náročný

Termíny zájezdu

TermínPočet dníAktuální cenaObj. číslo
3. 7. – 12. 7. 202010 dní7 280 Kč54570001

autobusová varianta

Základní cena 7 280 Kč
Služby za příplatek
Příplatek za ubytování v hotelu3 930 Kč
17. 7. – 26. 7. 202010 dní11 680 Kč54570002

varianta zájezdu v malé skupině - maximálně 8 osob mikrobusem.

Na co se můžete těšit?

  • Pobyt v krásné slovenské přírodě s minimem lidí
  • Národní parky Slovenský kras a Muráňska planina
  • Vícedenní přechod hor "na lehko", ale i komfort hotelu - podle vlastní volby
  • Nejopuštěnější část Slovenského Rudohoří - Veporské vrchy a jejich pralesy

Popis

Zveme vás na Slovensko, na pěší turistiku do neprávem opomíjených oblastí, které jsou ve stínu Tater mnohem méně navštěvované, známé a hůře dostupné. V létě 2020 budou pravděpodobně všechna nejpopulárnější místa přelidněna mnohem více než obvykle, proto jsme pro vás připravili zájezd do odlehlejších národních parků a přírodních oblastí zejména jihovýchodního a středního Slovenska jako jsou krasové oblasti národních parků Slovenský kras a Muráňska planina, Veporské vrchy a Poľana.

Pro romantiky a ty, kteří preferují spaní ve stanu jsme připravili variantu se stanem na oficiálně povolených tábořištích ve volné přírodě s podporou autobusu a dovozu zásobování na místech táboření. Umožníme vám tak vícedenní putování bez zátěže na více než 1 noc. Zpravidla nebude nutné nést nic (všude kam lze zajet, autobus zajede). Kdo nebude chtít spát ve stanu, lze využít penziony a hotely. Ubytování volíme delší dobu na jednom místě a v malých ubytovacích zařízeních, abychom minimalizovali rizika.

Stanaři budou mít vždy po několika dnech možnost se vysprchovat. Díky doprovodnému autobusu bude možné trasy individuálně zkrátit, prodloužit nebo individuálně přizpůsobit. Zpestřením bude možnost fakultativní možnost vyjížďky na muráňských koních. Abychom se vyhnuli celodennímu přejezdu a současně minimalizovali epidemiologická rizika, využijeme lehátkového vlaku do Košic, vybírat budeme neklimatizované vozy, kupé budeme rezervovat tak, aby naše skupina nebyla v oddílech v kontaktu s cizími lidmi. Autobus / mikrobus pojede přes den, vlak odjíždí v pozdních večerních hodinách týž den, volba je jen na vás.

Program

1. den

Nabízíme dvě varianty dopravy, přejezd autobusem přes den nebo doplatkovou noční cestu vlakem lehátkovým vozem, čímž ušetříte den dovolené. Počítáme s tím, že ekonomičtější variantu autobusem budou volit ti, kdo budou spát ve stanech, první noc tedy strávíme ve stanu a druhý den ráno se setkáme se skupinou, která přijede z Prahy lehátkovým vlakem.

V pozdních večerních hodinách odjezd lehátkovým vlakem z Prahy do Košic (lze přistoupit kdekoli na trase).

2. den

Sejdeme se všichni ráno v Košicích na nádraží, vlaková skupina si zde předloží svá zavazadla do autobusu. Krátká procházka centrem Košic. Přesun na začátek první celodenní túry, na oblíbený vyhlídkový vrchol Kojšovská hoľa (1246). Pěšky cca 16 km.

3. den

Dnes vstoupíme do Slovenského krasu. Projdeme si známou Zádielskou tiesňavu a první úsek ve Slovenském krasu.

4. den

Budeme pokračovat v putování Slovenským krasem, zavítáme na Silickou planinu . Pokud bude otevřena s ohledem na vládní opatření, tak navštívíme jeskyni Domica právem považovanou za nejkrásnější slovenskou jeskyni. Celý systém je v podzemí propojen s maďarskou jeskyní Aggtelek a společně tvoří rezervaci UNESCO jeskyně Slovenského a Aggteleckého krasu.

5.-7. den

Posuneme se do dalšího národního parku, na Muráňskou planinu. První den strávíme v oblasti hřebčína na Veľké Lúce a Muráňského hradu. Druhý a třetí den na Muráni se cesty stanové a hotelové skupiny rozdělí. Stanaři se vydají na přechod pohoří napříč s přespáním na povolených tábořištích na území národního parku. Hotelová skupina s podporou autobusu, resp. mikrobusu se vydá na jednodenní túry podle nálady a sil, prozkoumá krasové útvary v okolí Tisovce, případně vystoupí na Fabovu hoľu. Na závěr se všichni potkáme v sedle Zbojská.

8. den

Dnes zavítáme do ještě zapadlejších koutů než v předchozích dnech. Vypravíme se na nejvýraznější vrchol Veporských vrchů, Klenovský Vepor (1338). Výrazný vrchol je charakteristický svým tvarem z dalekého okolí. V okolí je několik pralesních oblastí, zde si užijeme opravdového klidu. Pokud situace dovolí, bude možný alternativní tvořivý program (za příplatek) na nedaleké farmě ekologického zemědělství, kde se dodnes snaží žít co nejpodobněji jako staří Slované před mnoha staletími.

9. den

Dnes opustíme Slovenské Rudohorie a posuneme se dále na západ, do pohoří Poľana, které je charakteristické hřebenem kruhovitého tvaru, za který vděčí své sopečné geologické minulosti. Vydáme se k nejvyššímu vrcholu (1458). Dokladem opuštěnosti Poľany je, že zde byla první pozorování vlků již v 90. letech a dnes se jim tu daří.

10. den

Čeká nás návrat domů. Cestou zastávka u evangelického dřevěného kostelíka v Hronseku, případně možná vycházka k Jánošikove skale v Hrochoťské dolině, která je vklíněna do prstence pohoří Poľana. Návrat do ČR.

Podmínky