Výsledky vyhledávání fráze "{{ query }}"

{{ group.group }}

Nic nebylo nalezeno :(

přejít na podrobnější hledání »

Nerozhoduje,
Speciální nabídka
Nerozhoduje,
Nerozhoduje,
Nerozhoduje,
Nerozhoduje,
Nerozhoduje,
Nerozhoduje,
Nerozhoduje,
Rozšířené hledání Zjednodušené hledání

Norsko – volání divočiny

Treking v NP Jotunheimen a v NP Breiheimen
turistické zájezdy★ zvládnu i noclehy pod stanem nebo náročné cestování2-3 středně náročný / náročný

Termíny zájezdu

TermínPočet dníAktuální cenaObj. číslo
22. 8. – 6. 9. 202016 dní24 900 Kč17691001

Základní cena 24 900 Kč
Služby za příplatek
7x polopenze Adventura Travel Food1 750 Kč

Na co se můžete těšit?

  • Čtyři kratší treky v nejvyšším skandinávském pohoří Jotunheimen a NP Breiheimen
  • Určeno středně zdatným turistům a milovníkům severské přírody
  • Netradiční výstup na nejvyšší horu Norska – Galdhøppigen 

Popis

Zveme vás na trekingový zájezd do nejvyššího norského a skandinávského pohoří Jotunheimen, kterému se zde říká příznačně – Domov obrů. Zavítáme do překrásné oblasti v okolí jezera Gjende a tradičních horských chat Glitterheim, Spiterstulen a Turtagrø. Pohybovat se budeme po méně známých trasách, a tak si pobyt v této nádherné oblasti užijí i ti, kteří zdejší hory navštívili už vícekrát. Absolvujeme zde několik vícedenních túr kombinovaných s jednodenními horskými výstupy na vybrané atraktivní vrcholy. Program v horách je navržen tak, abychom se vždy po dvou či třech nocích vrátili k minibusu, doplnili zásoby a následně pokračovali další horskou túrou. Díky tomu nebude nutné nosit příliš těžké batohy.

V druhé části programu se vydáme do nepříliš vzdáleného NP Breiheimen. Tento park je sice částečně zastíněn slávou a popularitou NP Jotunheimen, ale o to víc si zde budeme moci vychutnat samotu a klid v nádherné norské přírodě.

Díky doprovodnému vozidlu je možné pořadí túr operativně změnit v závislosti na počasí. Kromě cesty do Norska a zpět budeme přejezdy trávit minimum času. Tábořit budeme ve volné přírodě, Norsko je jednou z mála zemí, kde je toto oficiálně možné i v národních parcích.

Program

1.–2. den

Tranzit minibusem přes Německo a Dánsko a následně trajektem do Norska.

3.–6. den

Čtyřdenní treking pohořím Jotunheimen od jezera Bygdin k chatě Glitterheim, možnost výstupu na Glitterdinden (2465 m). 

7. den

Přejezd k chatě Spiterstulen; když dovolí počasí, vystoupíme na nejvyšší horu Norska Galdhøppigen (2469 m). Výstup povede horským hřebenem méně obvyklou trasou mimo ledovec (↑ 1500 m). Díky tomu potkáme větší množství turistů pouze na samotném vrcholu.

8.–9. den

Dvoudenní okružní trek od chaty Leirvassbu.

10. den

Jednodenní výstup na dvoutisícový vrchol Fannaråken (2068 m) – výrazně usnadněný nástupem ze sedla horské silnice překonávající Sognefjellet. Už samotná cesta autem k výchozímu bodu u chaty Turtagrø bude zážitkem. Z vrcholu se nám naskytne pohled na fotogenický masív Hurrungane, který je nejexponovanější částí Jotunheimenu.

11.–14. den

Poslední část našeho pobytu v Norsku strávíme v národním parku Breiheimen, zapomenuté perle norské přírody, kde podnikneme čtyřdenní okružní trek (52 km). Za příznivých podmínek se na trase pokusíme o výstup na jeden z téměř dvoutisícových vrcholů Puttega či Karitinden. Odlehlost oblasti dokresluje i kapacita pouhých tří lůžek na jedné ze zdejších turistických chat. 

15.–16. den

Návrat minibusem a trajektem zpět do ČR.

Podmínky