Výsledky vyhledávání fráze "{{ query }}"

{{ group.group }}

Nic nebylo nalezeno :(

přejít na podrobnější hledání »

Nerozhoduje,
Speciální nabídka
Nerozhoduje,
Nerozhoduje,
Nerozhoduje,
Nerozhoduje,
Nerozhoduje,
Nerozhoduje,
Nerozhoduje,
Rozšířené hledání Zjednodušené hledání

Maroko – velký jižní okruh Tatrabusem

Terénním speciálem na expedici do Afriky
poznávací zájezdyturistické zájezdy★★ jsem ochoten cestovat skromněji1 nenáročný program

Termíny zájezdu

TermínPočet dníAktuální cenaObj. číslo
1. 3. – 11. 3. 202111 dní-1%39 303 Kč39 700 Kč24403103
Základní cena -1%39 303 Kč39 700 KčFirst-minute sleva do 1.12.2020.
11. 3. – 21. 3. 202111 dní-1%39 303 Kč39 700 Kč24403104

Tento termín bude otevřen po naplnění zájezdu s číslem 24-403-103.

21. 3. – 31. 3. 202111 dní-1%39 303 Kč39 700 Kč24403105

Tento termín bude otevřen po naplnění zájezdu s číslem 24-403-103 a 104.

Na co se můžete těšit?

  • Od písečných dun až k Atlantiku
  • Marrákeš , Ait Ben Haddou , Essaouira , Al-Džadída 
  • Vysoký Atlas, Džebel Sarhro, Antiatlas
  • Mezi Berbery v údolí Dráa

Popis

Již nějakou dobu jsme si s kolegy kladli otázku, zda nenastal čas vrátit se do jižního Maroka naším terénním speciálem, se kterým jsme tam byli naposledy v roce 2012. Vaše „výzvy“ a dotazy nás přesvědčily – tedy vám s radostí oznamujeme velký návrat našeho Tatrabusu do Maroka, na severní okraj Sahary!

Cílem výprav bude poznat kromě nejznámějších památek i některá místa jinak obtížně dostupná a ležící stranou tradičních turistických tras. Zaměříme se zejména na poznávání přírody, života v poušti a na objevování stop neolitického osídlení. Prehistorické skalní rytiny nás vrátí do doby před několika tisíci let, kdy byla poušť ještě zelená a v místech, kde jsou dnes jen nedozírné pláně Sahary, tekly řeky a pásla se stáda divokých i domestikovaných zvířat. Navštívíme saharské oázy – skutečné ostrůvky zeleně v moři písku, a zastavíme se i v několika městech a významných historických lokalitách, jakou jsou například královské město Marrákeš, ksar Ait Ben Haddou či město Ouarzazatte oblíbené filmaři. V závěrečné části si vychutnáme i krásy atlantického pobřeží, přímořských pohoří a ochutnáme vynikající rybí speciality v opevněných přístavech Essaouira a Al-Džadída.

A nebojte se, nepřijdete ani o náš proslulý „tatrabusí catering“, který využijeme v nejodlehlejších místech naší cesty: uvaříme vám tradiční marocká jídla jaká reprezentuje ochucený kuskus, vynikající polévka harira apod.

Vzhůru do Maroka!

Program

1. – 2. den

Letecky Praha – Casablanca; přejezd do královského města Marrákeš; prohlídka proslulé metropole na úpatí zasněženého Atlasu: monumentální brána Bab Agnaou, hrobky dynastie Saadů, královské zahrady z 12. století, palác Bahia či palác El Badi, fakultativně muzeum marockého umění v jedinečném paláci Dar Si Said, medína se svými mnoha súky s jedinečnými rukodělnými výrobky, exteriéry mešity Kutubíja; podvečer ve víru společenského dění na náměstí mrtvých – Jemaa el-Fna se zaříkávači hadů, astrology, vypravěči příběhů, klauny a hlavně s kuchyněmi tisíce chutí a vůní pod širým nebem – ochutnávka místních specialit

3. – 4. den

Přejezd Vysokého Atlasu sedlem Tizi n'Tichka (2260 m) na prohlídku významné kasby (pevnost) Telouet  rodiny Glaoui; pistou údolím Ounilla, přes malebné vesnice roztroušené po rokli Assaka do ksaru (opevněná vesnice) Ait Ben Haddou známého z mnoha slavných filmů, výhled od agadiru na okolní palmerii a kamennou poušť – hamadu; pouštní město Ouarzazatte s kasbou Taourirt, v níž můžeme spatřit skvěle restaurované části vnitřní svatyně (fakultativní prohlídka); pěší výlet na vyhlídku v průsmyku Tizi n'Tinififft; první kontakt s pouští, podél pustého masivu Džebel Sarhro; po prastaré obchodní stezce z dob Saadů údolím Dráa – pojedeme pistou mezi zelenými palmeriemi i políčky, malebnými kasbami se strážními věžemi ze sušených cihel a celý obraz nám budou lemovat okolní stolové hory (některou z kaseb navštívíme); dojezd do Zagory.

5. den

Dále podél řeky Dráa, postupně se ztrácející v poušti: hliněná vesnice Amazraou se židovskou čtvrtí a postupně renovovanou synagogou, bude-li možnost návštěva šperkařské dílny a manufaktury na výrobu koberců; berberské městečko Tamegroute, místo súfijského učeného bratrstva násiríjá ze 17. století, knihovna Koránu, v níž bývalo přes 40 tisíc knih a písemností, dílna tradiční „zelené" keramiky; noc v poušti přímo pod nejrozsáhlejšími písečnými dunami Maroka Chigaga, pěší výstup na duny; společná večeře pod hvězdami, kuskus – tradiční severoafrické jídlo.

6. – 7. den

Pravou saharskou pistou do pouštního města Foum Zguid, přejezd náročného dunového pole; cestou průjezd přes vyschlé jezero Iriki – „fata morgána se siluetami jedovatých kolotropií obrovských“; zastávka u naleziště fosilií; příjezd do oblasti oázy Tata; pěší výlet za jedinečnými skalními rytinami v okolí oázy Akka, známé pro své červené domy a mohutný agadir Azro; průjezd pouštními pistami, oázami a malebnými kaňony Targout a Wardaset.

8. den

Antiatlas – pouštní pohoří na jaře zářící barvami květů rozkvetlých mandloní a zelení arganových stromů, cesta horskou vyhlídkovou silnicí vinoucí se mezi vesnicemi Šleuhů až do města Tafraoute choulícího se pod skalními štíty z rudé žuly; pěší výlet k rytině gazely u vesnice Tazzeka; fakultativní návštěva pravého hammámu (tradičních lázní).

9. den

Cesta nejzápadnějšími svahy Vysokého Atlasu; podél atlantického pobřeží do opevněného města Essaouira (Mogador) – centrum truhlářského a řezbářského řemesla: malebná medína, hradby, tržiště, přístav, čerstvé rybí speciality; fakultativně muzeum Sídího Mohammeda ben Abdalláha, které je umístěného v krásném tradičním rijádu.

10. den

Případné dokončení prohlídky Essaouiry; odjezd na sever do historického opevněného města Al Džadídy , postaveném ve stylu portugalských pozdně středověkých pobřežních pevností – prohlídka působivé medíny v tzv. „portugalské části“, překrásná klenutá cisterna (bude-li možnost i včetně interiérů); dojezd do Casablanky – exteriéry největší marocké mešity Hassana II., stojící na břehu Atlantiku.

11. den

Letecky Casablanca – Praha.

Podmínky

Přijďte na naše promítání

Maroko

Promítající: Jaroslav Lhota

30.11.2020, 18:00, Hradec Králové: Adalbertinum – velký sál

Vstup 130 Kč
Kapacita 200 míst
Kontaktní údaje
Čs. armády 300, Hradec Králové Otevřít v Google Maps
pondělí od 18:00 do 20:00 hodin (velký sál) Rezervovat lístky na vybrané promítání si můžete zde Koupit lístky
Snad žádnou cizí zemi nemám procestovanou tak jako Maroko. Byl jsem tam více než 20x. Projel jsem jej v terénním autě, prošel pěšky i projel na kole a pořád se tam velmi rád vracím. O své zážitky i fotky z těchto cest bych se s vámi rád podělil.