Výsledky vyhledávání fráze "{{ query }}"

{{ group.group }}

Nic nebylo nalezeno :(

přejít na podrobnější hledání »

Nerozhoduje,
Speciální nabídka
Nerozhoduje,
Nerozhoduje,
Nerozhoduje,
Nerozhoduje,
Nerozhoduje,
Nerozhoduje,
Nerozhoduje,
Rozšířené hledání Zjednodušené hledání

K alpským pramenům a vodopádům na kole

Vyhlídkové trasy Taurami a Tennengebirge
dovolená na kole★★ jsem ochoten cestovat skromněji1-2 nenáročný / středně náročný

Termíny zájezdu

TermínPočet dníAktuální cenaObj. číslo
9. 6. – 13. 6. 20215 dní49211110

5denní

Základní cena
22. 8. – 28. 8. 20217 dní49211120

7denní

Na co se můžete těšit?

  • Hvězdicové cyklovýlety s podporou autobusu
  • Ubytování v penzionu s polopenzí
  • Nenáročné trasy lemované Alpami
  • Panenská a energetická místa

Popis

Vychutnejte si energií a svěžestí překypující alpskou krajinu, drsnou romantiku taurských údolí, malebná zákoutí, velkolepost výhledů, které se před i pod vámi rozprostřou. Pojedeme po cyklostezkách i horských silničkách, k nimž vám stoupání usnadní autobus i kabinková lanovka.

Program

1. den

Ranní přesun busem (Praha asi 5:45) do Solné komory. Na kolech od jezera Attersee po cyklostezce při bystřině Weissenbach kolem legendami opředeného vodopádu Nixenfall a kolem dalších vodopádů na přítocích Weissenbachu k řece Traun a podél ní do císařských lázní Bad Ischl (31 km).

2. den

Z Ramsau klesající silničkou a lesní cestou úpatím Dachsteinu a po cyklostezce do Schladmingu, kabinovou lanovkou na Planai (mezistanice 1342m, vrchol 1906m) a na kolech do romantického údolí Untertal s hospůdkami a zastaveními na téma „divoká voda“ k mohutnému vodopádu Riesachfall s visutým mostem skrz vodopád; zpět do Schladmingu divokou soutěskou Talbach s vodopádem (50 km).

3. den (pouze u 49-211-120)

Výlet do Lungau. Z horské obce Muhr podél horního toku řeky Mur k horské chatě Sittleralm u pramene Muru a sjezd do St. Michaelu a Mauterndofu se středověkým hradem (54/60 km) nebo lehká varianta z Muhru do Mauterndorfu (26 km).

4. den (pouze u 49-211-120)

Volný den s relaxací u jezírka Seepark v St. Martinu či individuálním výletem na kole či pěšky k horské salaši Karalm.

5. den

Průnik Rauriským údolím, „Údolím pramenů“ s 300 prameny a vodopády a zlatonosnými potoky v Národním Parku Vysoké Taury (49-62 km).

6. den

Okruh z Filzmoos jižním úbočím Dachsteinu a Bischofsmütze, kolem 400 let starých horských chat Hofalmen (občerstvení, panoramata), k jezírku Almensee a k prameni nejpstruhovější řeky Salcburska – Warme Mandling, zpět busem (24 km) či na kole přes sedlo Langeggsattel a kolem pramene říčky Neubach (34/40 km).

7. den

Ze St. Martina k pramenům a údolími říček Lammer a Schwarzenbach, kolem vodopádů Dachserfall a Trinkfall ke smaragdovému jezírku u Scheffau (41 km). Odjezd do ČR.

Podmínky