Výsledky vyhledávání fráze "{{ query }}"

{{ group.group }}

Nic nebylo nalezeno :(

přejít na podrobnější hledání »

Nerozhoduje,
Speciální nabídka
Nerozhoduje,
Nerozhoduje,
Nerozhoduje,
Nerozhoduje,
Nerozhoduje,
Nerozhoduje,
Nerozhoduje,
Rozšířené hledání Zjednodušené hledání

K alpským pramenům a vodopádům na kole

Vyhlídkové trasy Taurami a Tennengebirge
dovolená na kole★★ jsem ochoten cestovat skromněji1-2 nenáročný / středně náročný

Termíny zájezdu

TermínPočet dníAktuální cenaDětské cenyObj. číslo
22. 8. – 28. 8. 20217 dní11 550 Kč10 250 Kč49211120

7denní

Základní cena 11 550 Kč
Dětská cena do 15 let10 250 Kč
Služby za příplatek
Pojištění PACKET TRIP231 Kč
jednolůžkový pokoj povinný3 000 Kč

Na co se můžete těšit?

  • Hvězdicové cyklovýlety s podporou autobusu
  • Ubytování v penzionu s polopenzí
  • Nenáročné trasy lemované Alpami
  • Panenská a energetická místa

Popis

Vychutnejte si energií a svěžestí překypující alpskou krajinu, drsnou romantiku taurských údolí, malebná zákoutí, velkolepost výhledů, které se před i pod vámi rozprostřou. Pojedeme po cyklostezkách i horských silničkách, k nimž vám stoupání usnadní autobus i kabinková lanovka.

Program

1. den

Ranní přesun busem (Praha asi 5:45) do Solné komory. Na kolech od jezera Attersee po cyklostezce při bystřině Weissenbach kolem legendami opředeného vodopádu Nixenfall a kolem dalších vodopádů na přítocích Weissenbachu k řece Traun a podél ní do císařských lázní Bad Ischl (31 km).

2. den

Z Ramsau klesající silničkou a lesní cestou úpatím Dachsteinu a po cyklostezce do Schladmingu, kabinovou lanovkou na Planai (mezistanice 1342m, vrchol 1906m) a na kolech do romantického údolí Untertal s hospůdkami a zastaveními na téma „divoká voda“ k mohutnému vodopádu Riesachfall s visutým mostem skrz vodopád; zpět do Schladmingu divokou soutěskou Talbach s vodopádem (50 km).

3. den (pouze u 49-211-120)

Výlet do Lungau. Z horské obce Muhr podél horního toku řeky Mur k horské chatě Sittleralm u pramene Muru a sjezd do St. Michaelu a Mauterndofu se středověkým hradem (54/60 km) nebo lehká varianta z Muhru do Mauterndorfu (26 km).

4. den (pouze u 49-211-120)

Volný den s relaxací u jezírka Seepark v St. Martinu či individuálním výletem na kole či pěšky k horské salaši Karalm.

5. den

Průnik Rauriským údolím, „Údolím pramenů“ s 300 prameny a vodopády a zlatonosnými potoky v Národním Parku Vysoké Taury (49-62 km).

6. den

Okruh z Filzmoos jižním úbočím Dachsteinu a Bischofsmütze, kolem 400 let starých horských chat Hofalmen (občerstvení, panoramata), k jezírku Almensee a k prameni nejpstruhovější řeky Salcburska – Warme Mandling, zpět busem (24 km) či na kole přes sedlo Langeggsattel a kolem pramene říčky Neubach (34/40 km).

7. den

Ze St. Martina k pramenům a údolími říček Lammer a Schwarzenbach, kolem vodopádů Dachserfall a Trinkfall ke smaragdovému jezírku u Scheffau (41 km). Odjezd do ČR.

Podmínky