ePrivacy and GPDR Cookie Consent by TermsFeed Generator

Ptujské Kolorádo

Cyklorelax mezi Drávou a Rájem
dovolená na kole1-2 nenáročný / středně náročný★★★ chci cestovat pohodlně

Termíny zájezdu

TermínPočet dníObj. číslo
7. 6. – 11. 6. 20235 dní49240310
6. 9. – 10. 9. 20235 dní49240320

Na co se můžete těšit?

  • Hvězdicové cyklovýlety s podporou autobusu
  • Ubytování ve wellness hotelu**** s termály a polopenzí
  • Vstupné do termálů v ceně
  • Rovinatá Drávská cyklostezka
  • panoramatické trasy vinohrady 

Popis

Bezstarostný výlet do Ptuje, nejstaršího města Slovinska, ve kterém se snoubí historie s půvabnou krajinou a s relaxací v termálním areálu našeho čtyřhvězdičkového hotelu v římském stylu. Ptuj je skvělým výchozím bodem pro rovinaté cyklotoulky podél řek Dráva a Dravinja, pro zdolávání vinařských vesnic ve vrchovině Haloze a Slovenské Gorice s nádhernými panoramaty.

Program

1.–2. den

Večerní odjezd (Praha 23:30) a noční přesun. Nenáročná trasa podél řeky Dravinja kolem barokního zámečku Štatenberg, přes významné poutní místo Ptujská Gora a Hajdinu do Ptuje (32 km). Navíc okruh vinohrady nad Ptují (17 km).

3. den

Okruh Rájem (Haloški Paradiž): okolo Ptujského jezera k impozantní zřícenině hradu Borl nad řekou Drávou, přes vesnici Cirkulane ve vrchovině Haloze a Videm při Ptuju (40 km). Prodloužená varianta za výhledy na malebné Hrvatsko Zagorje po hraniční silničce přes halošské vesničky Medrivnik a Korenjak (55 km).

4. den

Z městečka Ljutomer okruh po silničkách mezi vinicemi přes vyhlášené vinařské farmy s občerstvením k vyhlídkovému kostelu Jeruzalem stejnojmenné vinařské oblasti, návrat přes vinařskou oblast Slovenské Gorice (27/65 km).

5. den

Z nejstaršího města Slovinska Ptuj se středověkým hradem a pozoruhodnými vinnými sklepy po Drávské cyklostezce do Mariboru, prohlídka historického centra města s nejstarším keřem vinné révy na světě (35 km). Odjezd do ČR, návrat do Prahy okolo půlnoci.

Podmínky