ePrivacy and GPDR Cookie Consent by TermsFeed Generator

Za vodníky alpských jezer na kolech

Za vodním živlem do alpských údolí
dovolená na kole1 nenáročný program★★ jsem ochoten cestovat skromnějidovolená pro rodiny s dětmi do 10 let

Termíny zájezdu

TermínPočet dníObj. číslo
6. 8. – 13. 8. 20238 dní49293310

AKTUÁLNĚ PLNO!     Děti do 6 let bez nároku na samostatné lůžko – cena 6970 Kč.

Na co se můžete těšit?

  • Hvězdicové cyklovýlety s podporou autobusu
  • Ubytování v penzionu s polopenzí
  • Atrakce pod Dachsteinem a u Wolfgangsee
  • Každý den alpské jezero a koupání
  • Chytání pstruhů a sousta zábavy

Popis

Program s tematickým zaměřením „voda“ Vás zavede kolem průzračných alpských říček a potoků k překrásným jezerům i tajuplným vodopádům do oblasti Severních vápencových Alp a Taur.

Program

1. den

Ranní přesun busem (Praha asi 7:00) do Rakouska s atraktivní zastávkou u jezera Attersee v Solné komoře.

2. den

Autobusem do Schladmingu, kabinovou lanovkou na vrchol Planai (1906 m), řádění v Hopsilandu (prolézačky, lanovky, atrakce…) a na kolech sjezd do romantického údolí Untertal s hospůdkami a mohutným vodopádem Riesachfall; zpět divokou soutěskou do Schladmingu (34 km).

3. den

Den pod Dachsteinem: cyklotrasou úbočím Kulmbergu k naučné dětské stezce s vodním světem Wasserwelt u chaty Satterberghütte. Na závěr koupání v jezírku Badesee v areálu Rittisberg s novými atrakcemi (12 km s možnostmi prodloužení).

4. den

Cyklovýlet v údolí Gosau (13 km) a vodní atrakce v Pravěkém parku Urzeitwald a procházka kolem jezera Gosausee s pohledem na ledovce Dachsteinu .

5. den

Pěšky nebo na kolech do údolí Lammertal (10 km, chytání a grilování pstruhů), zpět naším busem. Odpoledne lukostřelba a aktivní odpočinek na koupališti Badesee ve St. Martinu.

6. den

Výlet na kolech údolím Grossarltal v Národním Parku Vysoké Taury k jezírku Ötzlsee na samé úpatí nejvyšších vrcholů Rakouska, zde muzeum „jak se zde žilo dříve.“ Zpět přes Hüttschlag a po cyklostezce do Grossarlu k areálu pro děti (vstupné zdarma!) s dětskými salašemi, prolézačkami, tajnými chodbami, skálami pro lezení, jezírkem s vorem…(34 km).

7. den

Od soutěsky Lammeröfen ke starému strašidelnému mlýnu a po cyklostezce podél říčky Lammer k tajuplnému vodopádu Gollinger Wasserfall a k jezírku v údolí Bluntautal (24/34 km).

8. den

Po rodinné cyklostezce Familienradweg z Tauplitz přes lázně Bad Miterndorf ke koupacímu jezírku Ödensee s restaurací (23 km). Návrat do ČR, příjezd do Prahy před půlnocí. 

Podmínky