Výsledky vyhledávání fráze "{{ query }}"

{{ group.group }}

Nic nebylo nalezeno :(

přejít na podrobnější hledání »

Nerozhoduje,
Speciální nabídka
Nerozhoduje,
Nerozhoduje,
Nerozhoduje,
Nerozhoduje,
Nerozhoduje,
Nerozhoduje,
Nerozhoduje,
Rozšířené hledání Zjednodušené hledání

Cyklostezkami podél alpských řek a jezer pro děti

Alpské dobrodružství pro kluky a holky na kolech
dovolená na kole★★ jsem ochoten cestovat skromněji1 nenáročný programdovolená pro rodiny s dětmi do 10 let

Termíny zájezdu

TermínPočet dníAktuální cenaDětské cenyObj. číslo
1. 8. – 8. 8. 20218 dní12 850 Kč od 10 550 Kč49294110

Děti do 6 let bez nároku na samostatné lůžko – cena 4800 Kč.

Základní cena 12 850 Kč
Dětská cena do 15 let11 250 Kč
Dětská cena do 10 let10 550 Kč
Služby za příplatek
jednolůžkový pokoj povinný3 500 Kč
pojištění PACKET TRIP264 Kč

Na co se můžete těšit?

  • Hvězdicové cyklovýlety s podporou autobusu
  • Ubytování v penzionu s polopenzí
  • Každý den alpská řeka nebo jezero
  • Lanovkou za výhledy i adrenalinem

Popis

Tento program s delšími trasami, avšak stále po bezpečných a rovinatých cyklostezkách. Osvěžujícím letním tématem je voda, tedy cyklostezky kolem průzračných alpských říček a potoků a kolem překrásných jezer. Putování oživí poučné, zábavné i adrenalinové zastávky.  Nezapomenutelná panoramata se vám otevřou na vrcholech Hochwurzen v Nízkých Taurách a Hornspitz v oblasti Dachsteinu.

Program

1. den

Ranní přesun busem (Praha asi 7:00) do Rakouska s atraktivní etapou v Solné komoře. Okruh kolem jezera Wallersee s koupáním i klouzačkami (20 km).

2. den

Etapa úvodní částí Tauernské cyklostezky podél řeky Salzach oblastí Vysokých Taur z Mittersillu do Kaprunu (27 km) s možností prodloužení k Zellskému jezeru (+17-23 km). V Mittersillu zve zvídavé návštěvníky Centrum Národního parku Vysoké Taury s 3D animací letu nad Alpami, vzniku hor a ledovců, prolézačkou chodbičkami svišťů; Robinsonovo hřiště láká na rafinované prolézačky. V Kaprunu zajistí adrenalin jízda na nové letní sáňkařské dráze s loopingy a vysokými mosty. V Zellerském jezeře se osvěžíte a svezete na obřích skluzavkách.

3. den

Centrální část Tauernské cyklostezky vás provede podél řeky Salzach ze Schwarzachu přes Bischofshofen do Werfenu se středověkým hradem (30 km). V Bischofshofenu stojí za zastavení zdarma přístupný areál skokanských můstků. Pěšky vystoupáme k hradu Hohenwerfen, kde shlédneme ukázku dravých ptáků a poté si středověké prostory hradu projdeme s českým audioprůvodcem. Na hradě si děti mohou vyzkoušet střelbu z kuše a další středověké hry.

4. den

Lanovkou na Hornspitz v lyžařské oblasti Dachstein-West. Na kolech po hravé a naučné stezce medvěda Bruno s výhledy na ledovec Dachsteinu k salaši Edtalm, sjezd po šotolinové cestě do údolí řeky Lammer. Silničkou proti proudu bystřiny Raucherbach do údolí Astau-Winkel v salcburských Dolomitech. Zde si zájemci zahrají „bláznivý golf“ (Gaudigolf, 23 km). Prodloužení dojezdem do pobytového Sankt Martina (+16 km).

5. den

Pěší výlet od našeho penzionu do tajemného Lammertálského pralesa s nejvyššími a nejstaršími stromy Rakouska, občerstvení ve 400 let staré salaši Spiessalm (3 h). Odpoledne relaxace u jezera v pobytovém St. Martinu.

6. den

Etapa po Enžské cyklostezce podél horního toku Enže kolem alpského jezera Winklsee s lanovým parkem přes světoznámé lyžařské středisko Flachau s dětským parkem do penzionu (34 km), příp. zajížďka do divoce romantického horského údolí Marbachtal (+6 km).

7. den

Naším busem k lanovce na Hochwurzen, kde se zájemci o výhledy a adrenalin uspokojí na 7kilometrovém sjezdu na terénních tříkolkách gokart. Na kolech do Schladmingu a po Enžské cyklostezce přes Radstadt s výstavou bláznivých kol u středověkých hradeb do Altenmarktu s dětským hřištěm a prolézačkami. Busem či na kolech přes sedlo Halmgut do penzionu (37 km).

8. den

Od soutěsky Lammeröfen po cyklostezce podél říčky Lammer přes Golling a kolem vodopádu Gollinger Wasserfall k Tauernské cyklostezce a podél řeky Salzach do Halleinu. Prodloužení k Římskému mostu (koupání v tůních bystřiny Taugl) a přes Bad Vigaun (24/30 km). Návrat do ČR, příjezd do Prahy před půlnocí.

Podmínky