Výsledky vyhledávání fráze "{{ query }}"

{{ group.group }}

Nic nebylo nalezeno :(

přejít na podrobnější hledání »

Nerozhoduje,
Speciální nabídka
Nerozhoduje,
Nerozhoduje,
Nerozhoduje,
Nerozhoduje,
Nerozhoduje,
Nerozhoduje,
Nerozhoduje,
Rozšířené hledání Zjednodušené hledání

To nejlepší z Jordánska

Velká cesta hášimovským královstvím
poznávací zájezdy★★★ chci cestovat pohodlně

Termíny zájezdu

TermínPočet dníAktuální cenaObj. číslo
13. 11. – 20. 11. 20218 dní34 800 Kč27143105

AKTUÁLNĚ PLNO!

Základní cena 34 800 Kč
Služby za příplatek
jednolůžkový pokoj povinný4 800 Kč
Zavazadlový tarif "Plus" u společnosti Ryanair.400 Kč
23. 11. – 30. 11. 20218 dní34 800 Kč27143108

NOVĚ VYPSANÝ TERMÍN!

28. 9. – 5. 10. 20218 dní27143106

AKTUÁLNĚ PLNO!

12. 10. – 19. 10. 20218 dní27143104

AKTUÁNĚ PLNO!

19. 10. – 26. 10. 20218 dní27143107

AKTUÁLNĚ PLNO!

Na co se můžete těšit?

  • Petra - ojedinělý komplex skalních chrámů
  • Jedinečná poušť Vádí Rum 
  • Koupání v Mrtvém i Rudém moři
  • Arabské a křižácké hrady a pevnosti

Popis

Dalším střípkem do naší blízkovýchodní mozaiky je poznávací zájezd do Jordánska. To jsme dlouhou dobu nabízeli jen jako "odskok" z Izraele. Avšak toto rozlohou malé království nabízí k poznání obrovskou část historie, kultury i malebné přírody. Vše je doplněno skvělou kuchyní Levanty, na kterou budete ještě dlouho vzpomínat. 

Program

1. – 2. den

Letecky Praha – Ammán; návštěva mešity krále Abdulláha (tzv. Modrá mešita); výlet do Džeraše (Jerash, Gerasa) – jedno z největších římských měst na Blízkém východě, jehož ruiny jsou velmi pěkně dochované (cardo, Hadriánův oblouk, hipodrom, Diův chrám, divadla, lázně, Severní brána atd.); arabský hrad Adžlún (Ajlun) postavený za mocného vládce Saladina ve 12. století jako obrana proti křižákům a ochrana obchodní cesty mezi Damaškem a Egyptem; návrat do Ammánu, okružní jízda po městě – výhled na citadelu, římské divadlo, procházka po podvečerním „starém súku (trhu)“.

3. den

Královskou cestou“, starou více než 3 tisíce let, přejezd do města Madaba, proslulého byzantskými mozaikami včetně jedinečné „madabské mapy“ z 6. století v pravoslavném kostele sv. Jiří; vyhlídka na hoře Nebo, odkud Mojžíš uviděl "Zemi zaslíbenou“ – při dobré viditelnosti je možné vidět řeku a údolí Jordánu, Mrtvé moře i Jericho; dojezd k Mrtvému moři – bezodtoké slané jezero v hloubce cca 420 m pod hladinou světového oceánu, jehož slanost dosahuje cca 26%, koupání

4. den

Křižácký hrad Kerak (Karak) – postaven na rozkaz jeruzalémského krále Fulka z Anjou ve 12. století, aby chránil důležitou obchodní cestu spojující Damašek s Mekkou; panoramatická vyhlídka na hrad Šóbak (Shobak), postavený jeruzalémským králem Baldwin I.. 

5. den

Petra  – unikátní komplex nabatejských monolitických chrámů a hrobek vytesaných do skal před více než 2 tisíci let: královské hrobky, pokladnice, divadlo, historické město Petra; kromě mnoha jiných filmů, se zde natáčel i film „Indiana Jones a poslední křížová výprava “. 

6. den

Tzv. „Malá Petra“ (Al Baida) – byla postavena rovněž Nabatejci v 1. století jako „předměstí Petry“ a objevena byla až ve 20. století; procházka kaňonem s vysokými svislými skalami, kde se toto archeologické naleziště se ukrývá; přejezd do malebné dunové pouště do oblasti vádí Rum; terénní safari 4x4 auty na poušti (cca 2 hod) v tzv. „Měsíčním údolí“, Lawrecovy prameny, kaňon Khazali, skalní oblouky atd.; noc v poušti – romantické ubytování v pouštním kempu ve stanech.

7. den

Východ slunce na dunách, transfer k Rudému moři do Aqaby, jediného jordánského přístavu; možnost koupání na městské pláži; návrat do Ammánu (400 km).

8. den

Působivý hrádek Qasr Al Abd v údolí Jordánu u vesnice Iraq al Amir, proslulé pozůstatky velkých stájí umístěných v jeskyníchpevnost Kharanah ze 7. století, která sloužila jako tzv. karavanseráj (zájezdní hostinec); pozůstatky umajjovského pouštního paláce Amra z první poloviny 8. století; návrat do Ammánu, cestou jedinečný římský akvadukt; letecky Ammán – Praha.

Podmínky