ePrivacy and GPDR Cookie Consent by TermsFeed Generator

To nejlepší z Jordánska

Velká cesta hášimovským královstvím
poznávací zájezdy★★★ chci cestovat pohodlně

Termíny zájezdu

TermínPočet dníObj. číslo
6. 11. – 13. 11. 20228 dní27143203

AKTUÁLNĚ PLNO

17. 11. – 24. 11. 20228 dní27143205

Na co se můžete těšit?

  • Petra   jedinečný komplex skalních chrámů
  • Arabské a křižácké hrady  i antické město Džeraš
  • Nádherně pestrobarevná poušť Wadi Rum 
  • Koupání v Mrtvém i Rudém moři

Popis

Dalším střípkem do naší blízkovýchodní mozaiky je poznávací zájezd do Jordánska. To jsme dlouhou dobu nabízeli jen jako "odskok" z Izraele. Avšak toto rozlohou malé království nabízí k poznání obrovskou část historie, kultury i malebné a dramatické přírody. Vše je doplněno velmi přátelskými, pohostinnými a usměvavými obyvately a skvělou kuchyní oblasti Levanty, na kterou budete ještě dlouho vzpomínat. 

Program

1. – 2. den

Letecky Praha – Ammán: návštěva mešity krále Abdulláha (tzv. Modrá mešita); výlet do Džeraše (Jerash, Gerasa) – jedno z největších římských měst na Blízkém východě, jehož ruiny jsou velmi pěkně dochované (cardo, Hadriánův oblouk, hippodrom, Diův chrám, divadla, lázně atd.); arabský hrad Adžlún (Ajlun) postavený za mocného vládce Saladina ve 12. století jako obrana proti křižákům a ochrana obchodní cesty mezi Damaškem a Egyptem; Citadela, římské divadlo, procházka po podvečerním „starém súku (trhu)“,

3. den

Působivý hrádek Qasr Al Abd v údolí Jordánu u vesnice Iraq al Amir, proslulé pozůstatky velkých stájí umístěných v jeskyníchpevnost Kharanah ze 7. století, která sloužila jako tzv. karavanseráj (zájezdní hostinec); pozůstatky umajjovského pouštního paláce Amra  z první poloviny 8. století; jedinečný římský akvadukt.

4. den

Královskou cestou“, starou více než 3 tisíce let, přejezd do města Madaba, proslulého byzantskými mozaikami včetně jedinečné „madabské mapy“ z 6. století v pravoslavném kostele sv. Jiří; vyhlídka na hoře Nebo, odkud Mojžíš uviděl "Zemi zaslíbenou“ – při dobré viditelnosti je možné vidět řeku a údolí Jordánu, Mrtvé moře i Jericho; dojezd k Mrtvému moři – bezodtoké slané jezero v hloubce cca 420 m pod hladinou světového oceánu, jehož slanost dosahuje cca 26%, koupání

5. den

Křižácký hrad Kerak (Karak) – postaven na rozkaz jeruzalémského krále Fulka z Anjou ve 12. století, aby chránil důležitou obchodní cestu spojující Damašek s Mekkou; přejezd do Vádí Musa.

6. den

Petra  – unikátní komplex nabatejských monolitických chrámů a hrobek vytesaných do skal před více než 2 tisíci let: královské hrobky, pokladnice, divadlo, historické město Petra; kromě mnoha jiných filmů, se zde natáčel i film „Indiana Jones a poslední křížová výprava “. 

7. den

Tzv. „Malá Petra“ (Al Baida) – byla postavena rovněž Nabatejci v 1. století jako „předměstí Petry“ a objevena byla až ve 20. století, procházka kaňonem s vysokými svislými skalami; přejezd do malebné dunové pouště do oblasti Wadi Rum (Vádí Ram) ; pouštní safari terenními pick-upy (cca 2 hod) v tzv. „Měsíčním údolí“ – kaňony, roztodivné skalní útvary, písek mnoha barev atd.; romantické ubytování v pouštním kempu ve stanech s večeří. 

8. den

Neopakovatelný východ slunce na poušti, přejezd k Rudému moři do Aqaby, jediného jordánského přístavu; možnost koupání na městské pláži; návrat do Ammánu (400 km) a letecky Ammán – Praha.

Podmínky