ePrivacy and GPDR Cookie Consent by TermsFeed Generator

Lyžování v Severní Makedonii

6 dní skvělého lyžování s polopenzí
lyžování a skialpinismus1 nenáročný program★★★ chci cestovat pohodlně

Litujeme, tento zájezd již není v nabídce

Zobrazit podobnou dovolenou: Makedonie

Na co se můžete těšit?

  • Příjemné lyžování v samotném srdci Balkánu
  • Pohoří Šar Planina proslulé mimořádným počtem slunečních dní
  • Příjemné letecké spojení a výborná časová dostupnost
  • Večerní program – promítání a povídání o cestách všeho druhu

Popis

V srdci makedonského pohoří Šar Planina 12 kilometrů severozápadně od městečka Tetovo bylo vybudováno nádherně položené lyžařské středisko Popova Šapka. Hřebeny hor se zde tyčí až do výšky 2700 metrů a samotné lyžařské středisko leží pomyslně na vrcholku naší Sněžky. Areál je známý vysokým počtem slunečných dní v průběhu celého roku a sněhovou pokrývkou od listopadu do května. V zimních měsících se tak stává lákavým cílem pro lyžaře nejen z Balkánu, ale díky příjemnému zázemí a vyhlášené gastronomii i pro návštěvníky z celé Evropy. Areál byl vybudován již v roce 1947 a v posledních letech prošel významnou rekonstrukcí a modernizací.

V současné době na konci února 2021 je pravděpodobně jediným oficiálně přístupným lyžařským střediskem v celé Evropě. Pojeďme si tedy společně zalyžovat do Makedonie. Týdenní lyžařský letecký zájezd nám nabízí krásných 6 dní na lyžích. Pohodlné letecké spojení a dvouhodinový dojezd od letiště jsou tak jedinečnou výzvou pro všechny cestovatele i lyžařské nadšence.

Program

1. den

Letecky Praha–Curych–Skopje s odletem v ranních hodinách a příletem v poledne, následuje asi 2hodinový přesun mikrobusem přes městečko Tetovo až do lyžařského střediska, ubytování na 7 nocí v hotelu.  

2.–7. den

Celodenní lyžování ve středisku Popova Šapka s výhledy na druhou nejvyšší horu Makedonie Titův vrch (2748 m).

8. den

Snídaně, cestou na letiště absolvování Covid testu a následně letecky přes Curych zpět do Prahy, přílet v podvečerních hodinách.

Podmínky