Výsledky vyhledávání fráze "{{ query }}"

{{ group.group }}

Nic nebylo nalezeno :(

přejít na podrobnější hledání »

Nerozhoduje,
Speciální nabídka
Nerozhoduje,
Nerozhoduje,
Nerozhoduje,
Nerozhoduje,
Nerozhoduje,
Nerozhoduje,
Nerozhoduje,
Rozšířené hledání Zjednodušené hledání

Sardinie

Termíny zájezdu

TermínPočet dníAktuální cenaObj. číslo
27. 5. – 3. 6. 20218 dní15275102
Základní cena

Na co se můžete těšit?

  • Su Nuraxi di Barumini 
  • Malebná města, církevní památky
  • Koupání v tyrkysových vodách, bílé písečné pláže
  • Skvělá gastronomie
  • Ochutnávka místních vín

Popis

Proč si užívat jen krásných sardinských pláží, když tento ostrov nabízí i mnoho dalších přitažlivých a více než zajímavých míst? Pojeďme se podívat do vnitrozemí, na sever i na jih ostrova. Prozkoumejme malebná městečka, pitoreskní kostely, mohutné pevnosti, rozličné archeologické lokality, sestupme do jeskyní, odpočívejme na rozličných plážích. Vše skvěle doplníme ochutnávkou místní gastronomie a skvělých vín. Poznejme místní pohostinnost!

Program

1. – 2. den

Letecky Praha – Sardinie, Cagliari – hlavní město ostrova: labyrint středověké čtvrti Castello se starobylými hradbami, královský palác, stará radnice, katedrála Panny Marie včetně jedinečných iteriérů, bývalá královské zbrojnice Cittadela de Musei, vstupní věže do hradu Sloní věž a Věž sv. Pankráce, čtvrť Maria s malebnými paláci a arkádovými podloubími na hlavní třídě, kostel Sant Eulalia s římskými pozůstatky, římský amfiteátr vyhloubený do skály; archeologická lokalita Nora – původní centrum ostrova, ze tří stran obklopeno mořem, pozůstatky římských lázní, patricijského domu s mozaikami, dlážděné římské silnice, výborně zachovalé divadlo.

3. den

Románská bazilika Santissima Trinita di Saccargia z poč. 12. stol. postavená v toskánsko-lombardském slohu; katalánský přístavAlghero, tzv. „malá Barcelona“, proslulý výrobou šperků z červeného korálu, staré paláce a zdobné kostely; hrad Castello di Doria v Castelsardu z 12. století s předsunutou věží Torre di Frigiano, vypínající se na skalisku nad barevným městečkem Castelsardo – katedrála San Antonio Abate s barevnou zvonicí; skála Roccina d’elefate evokující slona.

4. den

Capo d’Orso, výstup ke skalisku Roccia dell’Orso, známého již starověkým mořeplavcům, monumentální výhledy na souostroví La Maddalena; archeologické naleziště nuragh La Prisgiona – typická sardinská stavba, používaná jako obydlí či pevnost před více než 3 000 lety, prehistorické hrobky Coddu Vechiu, a nuragh Albucciu u Arzacheny; Smaragdové pobřeží – nejkrásnější část pobřeží Sardinie se skalisky, malebnými plážemi, ostrůvky a tyrkysovou průzračnou vodou; městečko Porto Cervo.

5. den

Návštěva mramorových jeskyní Su Marmuri s jedinečnými krápníky ve tvaru kaktusů, exkurze do výrobny koberců v proslulém Ulassai; ochutnávka vyhlášeného vína Cannonau v místním vinařství; koupání v moři.

6. den

Volno, koupání, odpočinek, relaxace na pláži u moře nebo fakultativní výlet lodí na pobřeží zálivu Orosei s nádhernými panoramaty, objevování pláží a jeskyní přístupných jen z moře.

7. den

Su Nuraxi di Barumini  – jedinečná starobylá obranná pevnost sestávající ze sítě kruhových věží; koupání na některé z vyhlášených pláží na jihu ostrova, např. Spiaggia di Porto Giunco, Su Giudeu Beach nebo Tuerredda.

8. den

Letecky zpět do Prahy.

Podmínky

GALERIE: UBYTOVÁNÍ, STRAVOVÁNÍ