ePrivacy and GPDR Cookie Consent by TermsFeed Generator

Sicílie

Termíny zájezdu

TermínPočet dníObj. číslo
3. 9. – 10. 9. 20248 dní17131402

NOVĚ OTEVŘENÝ TERMÍN!!!

24. 9. – 1. 10. 20248 dní17131403

POSLEDNÍ VOLNÉ MÍSTO (pro ženu možnost doplnění)

Na co se můžete těšit?

  • Monumentální Etna
  • Šest památek ze seznamu UNESCO
  • Výtečná středomořská gastronomie
  • Malá skupina cestovatelů

Popis

Pojeďte s námi poznat ostrov uprostřed Středozemního moře, který svou strategickou polohou i úrodnou krajinou odjakživa lákal okolní mocnosti. Za uplynulá tisíciletí tu mnohá z nich zanechala nějakou stopu, a my se po nich můžeme vydat. Postupně projedeme celý ostrov a poznáme jeho nejkrásnější památky, rovněž tak úchvatnou horskou přírodu v čele s vulkánem Etnou. Navštívíme jedny z nejzachovalejších památek antického světa, harmonické stavby středověkých katedrál, ovlivněné prvky mnoha kultur, a jedinečné soubory barokních měst. Nezapomeneme také na krásné pláže, moře, výtečnou gastronomii a víno. Cestovat budeme v malé mikrobusové skupince. 

Program

1. den

Přílet do Catanie (bude-li přímý let), přejezd do Palerma a jeho prohlídka dle časových možností.

2. den

Monreale  – katedrála, jež je spolu s přilehlým klášterem jednou z nejúžasnějších dochovaných památek normanské architektury, prohlídka jedinečného mozaikového cyklu a přilehlého kláštera; Zingaro – pěší výlet po divokém pobřeží Sicílie, které je domovem mnoha vzácných druhů zvířat i rostlin (možnost koupání na nejhezčích sicilských plážích); Palermo – prohlídka největšího města Sicílie s pestrou směsí kultur a stylů (Palazzo dei Normanni s Cappella Palatina, katedrála, kapucínský klášter a další).

3. den

Erice – prohlídka jednoho z nejkrásnějších městeček celé Itálie s úžasnou přehlídkou kostelů a kostelíků, návštěva tzv. španělské čtvrti, normanského hradu Venere s jedinečnou zahradou a toulky středověkými uličkami; Segesta – zastávka u starořeckého chrámu postaveného v dórském slohu na kopci Monte Barbaro a považovaného za nejzachovalejší řecký chrám na Sicílii; Selinute – prohlídka trosek někdejšího řeckého města s dominantou chrámu bohyně Héry.

4. den

Agrigento  – jedinečné údolí chrámů považované za nejlépe dochovaný soubor antických chrámů na světě, návštěva starého města Agrigento s klikatými středověkými uličkami a proslulou místní keramikou; koupání a relaxace na plážích jižního pobřeží; odpoledne dle zájmu návštěva monumentálního skalního hradu Manfredoniko ve vnitrozemí.

5. den

Cesta vnitrozemím Sicílie do Villa Romana del Casale  – prohlídka zdejší římské vily s nejzachovalejšími mozaikami antického světa v čele s nejznámější z nich (římské dívky v "bikinách"); přejezd horskou krajinou do Nota  – návštěva jedinečné perly souboru barokní arichtektury světového významu, ochutnávka zdejších proslulých mandlí s cukrem.

6. den

Syrakusy  – antický areál s největším řeckým divadlem, lomy s umělou jeskyní a s jedinečnou akustikou (Dionýsovo ucho), katakomby, prohlídka starého města a katedrály Duomo di Siracusa; malebná soutěska Alcantara – turistický výlet až k soutěsce s možností osvěžující "plavecké túry" v ledové vodě mezi bizarně tvarovanými skalními stěnami; koupání na plážích východního pobřeží.

7. den

Etna  – nejvyšší evropská činná sopka (3323 m n.m.), autem ke spodní stanici lanovky u chaty Sapienza – možnost výjezdu lanovkou nebo pěšího výstupu na Etnu, případně procházky okolo fumarol pod sopkou; odpoledne návštěva pitoreskní Taorminy, považované za město s nejkrásnější polohou (antický amfiteátr, kouzelné uličky, vynikající zmrzlina, výhledy na Etnu).

8. den

Odlet do Prahy dle letového řádu.

Podmínky