ePrivacy and GPDR Cookie Consent by TermsFeed Generator

Bělorusko, Ukrajina a Moldavsko

poznávací zájezdy★★★ chci cestovat pohodlně

Litujeme, tento zájezd již není v nabídce

Zobrazit podobnou dovolenou: Bělorusko, Moldavsko, Ukrajina

Na co se můžete těšit?

  • Tři východoevropské státy v jedné cestě
  • Minsk, Kyjev, Oděsa, Bukovina a Moldavsko 
  • Pestrá gastronomie a kultura
  • Černobyl a Pripjať

Popis

Přijměte pozvání na cestu do tří východoevropských zemí, které ještě v nedávné minulosti byly součástí Sovětského svazu. Jejich společná minulost jim vtiskla nesmazatelnou stopu, s níž se každá z nich snaží vypořádat jinak. Během naší cesty budete mít možnost poznat výběr z nejpozoruhodnějších míst celého tohoto velkého regionu, poznat rozdílnou gastronomii a porovnat životy místních lidí. Z důvodu velkých vzdáleností mezi přitažlivými místy překonáme v zájmu vašeho pohodlí tyto úseky letecky.  

Program

1. den

Letecky Praha – Minsk, první seznámení s městem a s Běloruskem. 

2. den

Minsk – prohlídka hlavního města Běloruska, skanzen Dudutky – rekonstrukce tradičního běloruského venkovského života, ukázky řemesel, například příprava sýrů nebo kovářská výroba, ochutnávka tradičních pokrmů

3. den

Zámek Mir – nejkrásnější zámek Běloruska, který v sobě snoubí stavební slohy od gotiky až po baroko, zámek v Nasviži – nejzachovalejší zámecký komplex v Bělorusku, zahrnující několik paláců, kostel a opevnění.

4. den

Přelet z Minsku do Kyjeva, prohlídka hlavního města Ukrajiny, třída Chreščatyk, Náměstí Nezávislosti – tzv. Majdan, pozůstatky opevnění Kyjeva z 11. století, Zlatá brána, chrám svaté Sofie, chrám svatého Michala, malebná ulička Andrejevský spusk a další.

5. den

Fakultativně celodenní výlet do Černobylu – uzavřené zóny jaderné katastrofy z dubna roku 1986, nebo plavba výletní lodí po Dněpru, případně volno v Kyjevě.

6. den

Dokončení prohlídky Kyjeva, Kyjevopečorská lavra – unikátní klášter, založený v 11. století knížetem Jaroslavem Moudrým, dodnes centrum pravoslaví na Ukrajině, Matka vlast volá – monumentální 102 metrů vysoký památník obětem II. světové války, večer přelet do Černivců na jihozápadě Ukrajiny.

7. den

Prohlídka Černivců – města, které bylo součástí Rakousko-uherské monarchie a dochovalo si směs tradic a architektury celého středoevropského prostoru; přejezd do Kamence Podolského, prohlídka historicky nejzajímavějšího města Ukrajiny s impozantním hradem a starým městem obklopeným kaňonem řeky Smotryč.

8. den

Dokončení prohlídky Kamence Podolskeho a výlet na mohutný hrad Chotyn – pevnost ze 14. století na břehu řeky Dněstr, svědek mnoha válek s Turky.

9. den

Příjezd do Moldavska, prohlídka starobylého Orheiul Vechi – středověkého skalního kláštera a pozůstatků starobylého města nad meandry řeky Raut; hlavní město Kišiněv.

10. den

Capriána, typická moldavská vesnice s malovanými domy a proslaveným pravoslavným pouštním klášterem, návštěva monumentálních podzemních vinných sklepů ve vesnici Cricova, spojená s ochutnávkou zdejších vín.

11. den

Návštěva separatistické Podněsterské republiky a jejího hlavního města Tiraspolu s architekturou někdejšího Sovětského svazu, stará pevnost Bender, přejezd na Ukrajinu do Oděsy.

12 - 13. den

Oděsa, kosmopolitní město na břehu Černého moře, klasicistní paláce v centru města, slavné Potěmkinovy schody, unikátní labyrint podzemních katakomb pod městem, promenády a ochutnávka zdejší gastronomie. Druhý den volno ve městě a následně odlet a návrat do Prahy. 

Podmínky