ePrivacy and GPDR Cookie Consent by TermsFeed Generator

Finsko – krásy zimního Laponska

Termíny zájezdu

TermínPočet dníObj. číslo
24. 3. – 28. 3. 20235 dní17535301

Na co se můžete těšit?

  • Celodenní safari na sněžném skútru s nádhernými výhledy do zimní krajiny
  • Jízda se psím spřežením a na běžkách s místním průvodcem
  • Večerní pozorování polární záře nebo návštěva saunové rituálu
  • Tradice sámské kultury i nečekané kouzlo severské gastronomie

Popis

Pojďte a nechte se unášet fascinující krásou laponské přírody! Během vzrušující jízdy na sněžném skútru projedete lesy a rašeliništi, při jízdě na saních tažených psím spřežením můžete otevřít vaši mysl a vnímat jedinečné ticho a všeobjímající krásu zdejší přírody. A kde jinde máte možnost vyzkoušet jízdu na saních tažených psím spřežením či pozorovat polární záři...

Mukavin terveisin! 

Program

1. den

Letecky Praha – Kittilä, transfer do hotelu, ubytování a večeře.

2. den

Celodenní safari na sněžném skútru, jízda laponskou krajinou včetně zastávek na vyhlídkových místech a oběda formou pikniku, připraveného místním průvodcem. Během dne ujedeme na sněžném skútru až 80 km. Večer možnost sauny na hotelu, relaxace a večeře.

3. den

Výlet na běžkách s místním průvodcem. Fakultativně výlet na sněžnicích, případně procházka do městečka Muonio a na most do sousedního Švédska. Sauna a večeře na hotelu.

4. den

Výlet za arktickými husky – místní husky průvodce vás seznámí se životem těchto psů v arktickém psím centru, kde má domov více než 500 tažných psů; naučíte se ovládat psí spřežení a takto vyškoleni se vydáte na 17 km husky safari; návrat do hotelu, sauna a závěrečná večeře.

5. den

Letecky zpět do Prahy.

Podmínky