Výsledky vyhledávání fráze "{{ query }}"

{{ group.group }}

Nic nebylo nalezeno :(

přejít na podrobnější hledání »

Nerozhoduje,
Speciální nabídka
Nerozhoduje,
Nerozhoduje,
Nerozhoduje,
Nerozhoduje,
Nerozhoduje,
Nerozhoduje,
Nerozhoduje,
Rozšířené hledání Zjednodušené hledání

Švédsko – severský treking v barvách podzimu

Splňte si sen a zažijte polární záři!
turistické zájezdy★ zvládnu i noclehy pod stanem nebo náročné cestování3 náročný program

Termíny zájezdu

TermínPočet dníAktuální cenaObj. číslo
4. 9. – 14. 9. 202211 dní-4%28 512 Kč29 700 Kč15567201

Cena a termín mohou být ještě upřesněny v závislosti na aktualizaci letových řádů!

Základní cena -4%28 512 Kč29 700 KčFirst-minute sleva do 4.3.2022.
Služby za příplatek
8x polopenze Adventura Travel Food2 000 Kč
připojištění karantény Covid-19312 Kč
5. 9. – 16. 9. 202112 dní17717101

Poslední 2 volná místa, letenky na vyžádání (vzhledem k blížícímu se odletu již pravděpodobně s příplatkem cca 2000 Kč)!

Na co se můžete těšit?

  • Osmidenní treking severskou divočinou pro zkušené trekaře
  • Pokus o výstup na nejvyšší vrcholy Švédska 
  • Laponsko v nejbarevnějším období arktického podzimu
  • Letecky v menší skupině

Popis

Zveme vás na podzimní trek severskou horskou přírodou krajem nejvyšších hor Švédska Kebnekaisefjällen. Pohybovat se sice budeme v oblasti oblíbené severní části turistické magistrály Kungsleden, ale této cestě se zcela vyhneme, půjdeme paralelně východněji a přejdeme i několik sedel. Zájezd vypisujeme i pro vás, kdo zdejší hory již znáte, proto se vydáme po odlehlejší trase a pokud počasí dovolí, rádi bychom vystoupili i na některé atraktivní vyhlídkové vrcholy.

Termín volíme druhý týden září, kdy se zdejší příroda zcela podzimně vybarví. Díky tomu zejména údolí Vistas s meandry, jezírky, močály a břízkami hraje úžasnou paletou barev, zatímco v létě je semeništěm komárů. Může přijít již první sněžení, zejména ve vyšších polohách, souvislá sněhová pokrývka ale v horách bývá až od začátku října. Druhý týden září se již brzy stmívá a současně je podle dlouhodobých statistik září obdobím, kdy bývají nejsilnější polární záře nejen z hlediska četnosti, ale zejména intenzity. Je sice již vyšší riziko srážek a v noci určitě bude mrznout, ale pokud počasí vyjde, kombinace polární záře, žlutě zbarvených údolí a bílého poprašku na vršcích je tím nejkrásnějším a nejfotogeničtějším obdobím roku. Budeme stanovat ve volné přírodě, ale zhruba v polovině cesty potkáme chatu, kde bude možné se usušit, zregenerovat, využít saunu k očistě a dokoupit základní potraviny.

Zájezd je možné navázat na zájezd Švédsko – treking v NP Sarek s jedním přenocováním v Kiruně.

Program

1. den

Letecky Praha – Stockholm – Kiruna: Prohlídka města, které je sídlem největšího podzemního železnorudného dolu světa a nyní se postupně stěhuje, za souhlasu místních o 3 km na východ – jde o unikání projekt největší transformace města v historii. Návštěva secesního dřevěného kostela, oceněného jako nejlepší dřevěná stavba Švédska. Nocleh v městském kempu.

2. den

Přejezd vlakem tzv. rudnou dráhou Malmbanan do Abiska, známého charakteristickým geomorfologickým útvarem Laponská brána. Lapporten je ve skutečnosti průsmykem (asi 950 m), nacházejí se v ní dvě jezera a právě sem se vydáme strávit naši první horskou noc (12 km/ ↑ 600 m). Abisko je místem srážkového stínu, bude dnes jasno a polární záře?

3.–6. den

Putování horami dále na jih, přičemž opět sestoupíme do zalesněné části s výhledy na jezero Rautasjärvi, které je oblíbenou odlehlou rybářskou lokalitou a sámským územím s intenzivním pastevectvím sobů; po překonání řeky Alisoaetnu začneme opět stoupat do zaledněného horského masivu Mårma, mineme nouzový přístřešek (1160 m), vystoupáme do nejvyššího sedla trasy (1500 m) (32 km/ ↑ 1300 m/ 2 dny); odtud se pokusíme nalehko o výstup na vrchol (1938 m) (9 km/ ↑ 400 m/ ↓ 400 m) s atraktivními výhledy na ledovce pod námi; následuje sestup a regenerace se saunou na chatě Vistas (10 km/ ↓ 1000 m).

7.–10. den

V druhé části budeme mít podle počasí na výběr možnost dobýt ještě jeden vrchol – Sielmåtjåkko (2004 m) nebo Kaskasatjåkka (2071 m), resp. její předvrchol Tarfalatjåkka (1904 m). V případě nepřízně počasí přejdeme přes nižší sedla, náhorními planinami a údolím Vistas podle meandrující řeky a jezer žlutými březovými lesy, kde je šance spatřit pasoucí se losy nebo sbírat houby a brusinky a strávit večery u ohně. Údolí Vistas je v této části hor unikátní, někdo ho díky systému jezer a močálů s bohatou vegetací nazývá malým Sarekem. Trek ukončíme v sámské osadě Nikkaluokta (55 km/ ↑ 2450 m/ ↓ 2350 m/ 4 dny), odkud je možnost fakultativního vyhlídkového letu vrtulníkem nad nejvyšší horu Švédska Kebnekaise nebo do oblasti, kterou jsme putovali. Návrat autobusem do Kiruny a zde podle času další fakultativní program.

11. den

Letecky Kiruna – Stockholm – Praha.

Podmínky

ZOBRAZIT FOTOGALERII PODMÍNEK ZÁJEZDU