ePrivacy and GPDR Cookie Consent by TermsFeed Generator

Základní kurz skalního lezení

Naučte se na skalách pohybovat bezpečně!
turistické zájezdy1-2 nenáročný / středně náročný★★ jsem ochoten cestovat skromněji

Termíny zájezdu

TermínPočet dníObj. číslo
4. 10. – 6. 10. 20243 dny14793430
18. 10. – 20. 10. 20243 dny14793440
7. 6. – 9. 6. 20243 dny14793420

AKTUÁLNĚ PLNO

Na co se můžete těšit?

  • Vhodné pro začátečníky bez předchozích zkušeností
  • Lezecké oblasti na Táborsku v Jižních Čechách
  • Pod vedením horského vůdce s mezinárodní licencí UIAGM

Popis

Sportovní lezení na skalách získává každým rokem nové zájemce a nadšence. Ideálně si odpočinete od všedních starostí a plně se soustředíte na volný pohyb po skále. Vše probíhá v zachovalé jihočeské krajině, v nepříliš navštěvovaných skalách na Táborsku. Jedná se o skalní městečko se širokým výběrem lehkých cest, kde poprvé směle vykročíte po vertikále. Polezeme lezecké cesty v obtížnosti od II. do IV. stupně UIAA.

"Dobrý den, ráda bych ještě napsala krátký feedback ke kurzu skalního lezení s Víťou Novákem. Kurz se nám moc líbil, byli jsme opravdu nadšení a můžeme ho s klidem doporučit. Víťa je super instruktor, má trpělivosti na rozdávání, vše podrobně vysvětlí (a to klidně i pětkrát dokola) a dodá vám odvahy, když je to třeba a myslíte si, že už nemůžete. Za ty dva dny jsme toho stihli opravdu hodně, rozvrh kurzu byl perfektní a nevadilo nám ani, že pršelo a jedno dopoledne jsme trávili v hale, ba naopak. Troufám si říci, že po kurzu se můžeme sami vydat na nějaké jednodušší skály nebo stěnu s jištěním, což velice oceňuji. Super bylo i večerní posezení u piva a malé dárky na závěr. Tímto bych tedy chtěla ještě jednou velice poděkovat za prima víkend a budu se těšit na další setkání!"

Katka a Lukáš, květen 2021

Program

1. den

Sraz v 19:30h v Plané nad Lužnicí před penzionem U Lužnice, vzájemné představení se, seznámení s programem a povídání o lezeckých oblastech na Táborsku. Příprava výstroje na lezení pro následující 2 dny.

2. den

Teoretický a praktický výcvik na Choustníku – orientace ve skalách podle průvodce, uzlování, jištění prvolezce, slaňování a samozřejmě i lezení (celodenní program od 8 do 17 hod.).

3. den

Zopakování a procvičení dovedností z předešlého dne, praktický výcvik ve dvou oblastech v údolí řeky Lužnice pod Táborem (celodenní program od 8 do 17 hod.), individuální odjezd domů.

Podmínky