Výsledky vyhledávání fráze "{{ query }}"

{{ group.group }}

Nic nebylo nalezeno :(

přejít na podrobnější hledání »

Nerozhoduje,
Speciální nabídka
Nerozhoduje,
Nerozhoduje,
Nerozhoduje,
Nerozhoduje,
Nerozhoduje,
Nerozhoduje,
Nerozhoduje,
Rozšířené hledání Zjednodušené hledání

Přechod kvetoucí Madeiry

Napříč ostrovem od východu na západ
turistické zájezdy2-3 středně náročný / náročný★ zvládnu i noclehy pod stanem nebo náročné cestování

Na co se můžete těšit?

  • Sedmi denní trekig subtropickým rájem Atlantiku
  • Levády - proslulé turistické trasy podél zavlažovacích kanálů 
  • Dramatické vnitrozemí a třetihorní vavřínový prales
  • Ubytování střídavě ve stanu ve volné přírodě a v hotelu***  

Popis

Madeira představuje díky stovkám kilometrů značených tras turistický ráj. Přejdeme celý ostrov od východu k západu, a ještě nám zbude čas vykoupat se v oceánu. Přechod Madeiry je koncipován tak, abychom navštívili nejkrásnější místa ostrova, vyhnuli se dlouhým pochodům po asfaltových silnicích a přesunům autobusy. Budeme putovat panenskou přírodou, vavřínovými pralesy, po starých obchodních stezkách podél levád a zdoláme i nejvyšší vrchol Madeiry. Vlastní stany nám umožní spát na romantických místech bez přítomnosti dalších turistů, kde si plně vychutnáme západy a východy slunce. V polovině trasy (stejně jako na začátku a konci zájezdu) budeme mít možnost načerpat sílu v hotelu Encumeada, doplnit zásoby, osprchovat se a nechat si uvařit výbornou večeři. Poslední den nás čeká odpočinek v krásném hlavním městě ostrova. 

Program

1. den

Letecky Praha – Funchal, přesun do nejstaršího obydleného města na ostrově, městečka Machico.

2. den

Caniçal – velrybářské městečko, výhledy na romantické útesy v nejvýchodnějším cípu ostrova Ponta de São Lourenço; úvodní etapa vedoucí po starodávné obchodní stezceí do Porto da Cruz, nádherné výhledy na dramatické severní pobřeží (10,5 km/ ↑ 960 m/ ↓ 630 m/ 4,5 h).

3.–4. den

Pokračování přechodu přes vyhlídku Portela a pstruží farmu Ribeiro Frio do hornatého vnitrozemí, na Pico do Arieiro (818 m) třetí nejvyšší vrchol ostrova (22 km/ ↑ 700 m/ ↓ 0 m/ 7-8 h), následně pod Pico Ruivo (1862 m), nejvyšší vrchol ostrova (12 km/ ↑ 1520 m/ ↓ 680 m/ 7 h).

5. den

Brzký ranní výstup a pozorování východu slunce z vrcholu Pico Ruivo (1862 m); sestup do sedla Encumeada; dechberoucí výhledy na mocně působivou velehorskou krajinu (13 km/ ↑ 900 m/ ↓ 1650 m/ 4,5 h); nocleh a odpočinek v hotelu v sedle Encumeada . 

6.–7. den

Podél zavlažovacích kanálů, levád, vavřínovým pralesem  až na náhorní plošinu Paul da Serra a vrchol Pico Ruivo do Paul (12 km/ ↑ 1050 m/ ↓ 300 m/ 5,5 h); prohlídka prastarých vavřínů na vrchu Fanal (15 km/ ↑ 350 m/ ↓ 750 m/ 4,5 h).

8. den

Závěrečný sestup do městečka Ribeira da Janela (14 km/ ↑ 100 m/ ↓ 1250 m/ 6 h); následně večerní přesun autobusem severním pobřežím do hlavního města ostrova .

9. – 10.den

Funchal – volný den v hlavním městě - fakultaivně možnost prohlídky slavného květinového a rybí trhu v tržnici Mercado dos Lavradores, ochutnávka madeirského vína, městská botanická zahrada či známý „montský tobogan“ – sjezd strmými ulicemi města na dřevěných saních; druhý den letecky zpět do Prahy.

Podmínky