ePrivacy and GPDR Cookie Consent by TermsFeed Generator

Turistika a treking na Kanárských ostrovech

Nejkrásnější trasy Tenerife, La Palmy a Gomery
turistické zájezdy2-3 středně náročný / náročný★ zvládnu i noclehy pod stanem nebo náročné cestování

Termíny zájezdu

TermínPočet dníObj. číslo
2. 4. – 16. 4. 202315 dní15825301

Na co se můžete těšit?

  • Tenerife – výstup na nejvyšší horu Španělska Pico de Teide 
  • La Palma – nejkrásnější hřebenovkou Atlantiku okolo Caldery de Taburiente
  • Gomera – unikátní vavřínové lesy i rozeklané soutěsky
  • Romantické noclehy uprostřed divoké přírody, v penzionech i na horské chatě

Popis

Jen málo Čechů dosud objevilo, že hor je na ostrovech Tenerife, La Palma a Gomera podstatně více než pláží. Nabízejí treking špičkové úrovně, navíc na letecký zájezd relativně levně a v období, kdy hory v Evropě turistům nepřejí. Ač jsou ostrovy vzájemně na dohled, mají značně odlišný charakter. Zejména první dva nabízejí unikátní sopečné kaldery.

Tenerife vévodí nejvyšší hora Španělska Pico de Teide (3817 m), vystupující z krásně barevné velehorské pouště s mnoha bizarními skalisky. Ostrov nabízí též řadu dalších túr rozličného charakteru, včetně té, jež vede proslavenou soutěskou Masca.

Na La Palmě se nachází obří Caldera de Taburiente, jejíž souvislé tisícimetrové rozervané stěny přecházejí v zalesněné srázy, zavlažované pravidelnou pasátovou oblačností, a jejíž vnitřek je přístupný pouze vstupní soutěskou Barranco de las Angustias. Absolvovat lze i kompletní hřebenovku po obvodu kaldery s nejvyšším bodem 2426 m a navazující mimořádně malebný hřeben po Ruta de los Volcanes s porosty svítivě zelených pinií v černém sopečném písku, zakončený nejmladším vulkánem Teneguía z roku 1971.

Málo obydlená Gomera nabízí oblejší vrcholové partie s deštnými lesy v NP Garajonay s nejvyšším vrcholem 1467 m, ale o to strmější pobřeží, rozervané hlubokými soutěskami, jejichž načervenalé skály zdobí palmové remízky.

To vše absolvujeme během dvou týdnů, přičemž na Tenerife budeme chodit pouze nalehko s dopomocí pronajatých aut a na dalších dvou ostrovech půjde o jejich přechody s batohem na zádech. Stihneme i hlavní "nehorská" ostrovní lákadla – města s krásnou španělskou koloniální architekturou s úžasnými interiéry, jež zůstávají součástí běžného života, romantická přímořská městečka, a samozřejmě tu a tam sestoupíme až na pláže, které omývá vlídně teplý Atlantik.

Program

1. den

Letecky Praha – TENERIFE; přejezd do města Santa Cruz de Tenerife – dle časových možností prohlídka historického centra a architektonicky proslulého Auditoria (exteriéry).

2. den

Přejezd na sever ostrova do pohoří Anaga – první túra oblastí porostlou jedinečnými stromovými dračinci a prastarými vavříny podél dramatického severního pobřeží, cestou s možností koupání (12 km / ↑1250 m / ↓1250 m / 6–7 h); přejezd na planinu pod sopkou Teide.

3. den

Dopolední vycházka kolem vulkánu Teide  – možnost výběru z několika tras, např. Roques de García či plastické vyhlídky na různé druhy lávy (5 km 2–3 h); odpoledne výstup (7 km / ↑900 m / 4 h) na horskou chatu Altavista (3260 m).

4. den

Brzký výstup s východem slunce na vrcholek Pico de Teide (3718 m), (2,5 km / ↑500 m 1,5 h), následný sestup z vrcholu (9,5 km / ↓1400 m / 3 h) lze zkrátit lanovkou (asi 13 EUR); odpoledne přejezd na sever ostrova s prohlídkou nejzajímavějších městeček na trase, např. San Cristóbal de La Laguna , La Orotava, Puerto Cruz, Icod či Garachico; dojezd pod planinu Teno.

5. den

Malebná horská vesnice Masca v parku Parque Rural de Teno; sestup k moři a zpětný výstup stejnojmennou malebnou soutěskou (8 km / ↑600 m / ↓600 m / 4,5 h) – fakultativně lze výstup nahradit přejezdem lodí podél útesů Los Gigantes; přesun trajektem na ostrov LA PALMA.

6. den

Dopoledne prohlídka města Santa Cruz de la Palma; přejezd na jih ostrova do Los Canarios – procházka kolem mladších vulkánů San Antonio a Teneguía, fakultativně sestup až dolů na pobřeží k majáku a jedinečným salinám; odpoledne nástup na třídenní přechod ostrova (5 km / ↑550 m / ↓60 m / 2 h).

7. den

Celodenní přechod hřebene mladších vulkánů – Ruta de los Volcánes s panoramatickými výhledy na okolní ostrovy, sestup na tábořiště (13,5 km / ↑1080 m / ↓690 m / 6 h).

8. den

Horská túra až na okraj Caldery de Taburiente – po rozeklaném hřebeni s plastickými výhledy na obě strany srázu postupně směrem k nejvyššímu bodu ostrova (22 km / ↑1700 m / ↓800 m / 10 h).

9. den

Ranní výstup na nejvyšší bod ostrova – Roque de los Muchachos (2426 m), cestou kolem slavné observatoře a opět nádherné výhledy, dlouhý sestup téměř až k moři (19 km ↑980 m 8 h); krátký dojezd autobusem do městečka Los Llanos de Aridane.

10. den

Přejezd na dno rokle Las Angustias, túra podél potoka vnitřkem kaldery do jejího nitra – cestou barevné vodopády, jedinečné výhledy (7,5 km / ↑1350 m / ↓800 m 5 h); z tábořiště fakultativně pěší výlety k vodopádům, možnost koupání v potoce či výlet k vnitřním vrcholům kráteru, např. Hoyo Verde.

11. den

Túra nejprve korytem potoka vzhůru, dále stěnou kaldery s vzdušnými výhledy a skrytými malebnými kouty až na vyhlídku La Cumbrecita (12,5 km / ↑2230 m / ↓1750 m / 6–7 h); autobusem zpět do Santa Cruz de la Palma.

12. den

Trajektem na ostrov LA GOMERA a přesun autobusem do horské vesničky Hermigúa – zde výlet kolem potoka a vodopádu do nitra vavřínových lesů u vesničky El Cedro (5 km / ↑750 m / ↓100 m / 3,5 h).

13. den

Celodenní přechod ostrova – nejprve prastarým vavřínovým lesem v NP Garajonay postupně až na nejvyšší bod ostrova Alto Garajonay (1487 m) s 360° rozhledem, následně stezkou do horského městečka Chipude a dolů do rozeklané rokle Argaga na romantický nocleh (21 km / ↑1120 m / ↓1650 m / 9 h).

14. den

Sestup k moři (4,5 km / ↑200 m / ↓480 m / 2 h) – možnost koupání v Atlantiku; městečko Valle Gran Rey, přejezd přes ostrov zpět do San Sebastián de la Gomera; podvečerní trajekt zpět na ostrov TENERIFE a bus do kempu nedaleko letiště i pláže.

15. den

Letecky zpět do Prahy; v případě odpoledního letu možnost volitelného výletu na pobřežní kopec Montaňa Roja na východ slunce (4,5 km / ↑150 m / ↓150 m / 2 h).

Podmínky

ZOBRAZIT FOTOGALERII PODMÍNEK ZÁJEZDU