ePrivacy and GPDR Cookie Consent by TermsFeed Generator

Turistika a treking na Kanárských ostrovech

Nejkrásnější trasy Tenerife, La Palmy a Gomery
turistické zájezdy2-3 středně náročný / náročný★ zvládnu i noclehy pod stanem nebo náročné cestování

Termíny zájezdu

TermínPočet dníObj. číslo
2. 4. – 16. 4. 202315 dní15825301

Na co se můžete těšit?

  • Tenerife – výstup na nejvyšší horu Španělska Pico de Teide 
  • La Palma – nejkrásnější hřebenovkou Atlantiku okolo Caldery de Taburiente
  • Gomera – unikátní vavřínové lesy  i rozeklané soutěsky
  • Romantické noclehy uprostřed divoké přírody, v penzionech i horské chatě

Popis

Jen málo Čechů dosud objevilo, že hor je na ostrovech Tenerife, La Palma a Gomera podstatně více, než pláží. Nabízejí treking špičkové úrovně, navíc na letecký zájezd relativně levně a v období, kdy hory v Evropě turistům nepřejí. Ač vzájemně na dohled, mají značně odlišný charakter. Zejména první dva nabízejí unikátní sopečné kaldery.

Tenerife vévodí nejvyšší hora Španělska Pico de Teide (3817 m), vystupující z krásně barevné velehorské pouště s mnoha bizarními skalisky. Ostrov nabízí též řadu dalších túr rozličného charakteru, včetně proslavené soutěsky Masca.

Na La Palmě je to obří Caldera de Taburiente, jejíž souvislé tisícimetrové rozervané stěny přecházejí v zalesněné srázy, zavlažované pravidelnou pasátovou oblačností, a jejíž vnitřek je přístupný pouze vstupní soutěskou Barranco de las Angustias. Absolvovat lze i kompletní hřebenovku po obvodu kaldery s nejvyšším bodem 2426 m a navazující mimořádně malebný hřeben de los Volcanes s porosty svítivě zelených pinií v černém sopečném písku, zakončený nejmladším vulkánem Teneguía z roku 1971.

Málo obydlená Gomera má oblejší vrcholové partie s deštnými lesy v NP Garajonay s nejvyšším vrcholem 1467 m, ale o to strmější pobřeží, rozervané hlubokými soutěskami, jejichž načervenalé skály zdobí palmové remízky.

To vše absolvujeme během dvou týdnů, přičemž na Tenerife budeme chodit pouze nalehko s dopomocí pronajatých aut a na dalších dvou ostrovech půjde o jejich přechody s batohem na zádech. Stihneme i hlavní "nehorská" ostrovní lákadla – města s krásnou španělskou koloniální architekturou s úžasnými interiéry, jež zůstávají součástí běžného života, romantická přímořská městečka, a samozřejmě tu a tam sestoupíme až na pláže, které omývá vlídně teplý Atlantik.

Program

1. den

Letecky Praha – TENERIFE; přejezd do města Santa Cruz de Tenerife, dle časových možností prohlídka historického centra a architektonicky proslulého Auditoria (exteriéry).

2. den

Přejezd na sever ostrova do pohoří Anaga – první túra oblastí porostlou jedinečnými stromovými dračinci a prastarými vavříny podél dramatického severního pobřeží, cestou s možností koupání (12 km/ ↑ 1250 m/ ↓ 1250 m/ 6-7 h); přejezd na planinu pod sopkou Teide

3. den

Dopolední vycházka kolem vulkánu Teide , možnost výběru z několika tras např. Roques de García či plastické vyhlídky na různé druhy lávy (5 km/ 2-3 h); odpolední výstup na horskou chatu Altavista (3260 m), (7 km/ ↑ 900 m/ 4 h).

4. den

Brzký výstup za východem slunce na vrcholku Pico de Teide (3718 m), (2,5 km/ ↑ 500 m/ 1,5 h), následný sestup z vrcholu (9,5 km/ ↓ 1400 m/ 3 h) lze zkrátit lanovkou (asi 13 EUR); odpoledne přejezd na sever ostrova s prohlídkou nejzajímavějších městeček na trase, např.: San Cristóbal de La Laguna , La Orotava, Puerto Cruz, Icod či Garachico; dojezd pod planinu Teno.

5. den

Malebná horská vesnice Masca v parku Parque Rural de Teno; sestup k moři a zpětný výstup stejnojmennou malebnou soutěskou (8 km/ ↑ 600 m/ ↓ 600 m/ 4,5 h), fakultativně lze výstup nahradit přejezdem lodí podél útesů Los Gigantes; přesun trajektem na ostrov LA PALMA.

6. den

Dopoledne prohlídka města Santa Cruz de la Palma; přejezd na jih ostrova do Los Canarios, procházka kolem mladších vulkánů San Antonio a Teneguía, fakultativně sestup až dolů na pobřeží k majáku a jedinečným salinám; odpoledne nástup na třídenní přechod ostrova – tento den (5 km/ ↑ 550 m/ ↓ 60 m/ 2 h).

7. den

Celodenní přechod hřebene mladších vulkánů – Ruta de los Volcánes s panoramatickými výhledy na okolní ostrovy, sestup na tábořiště (13,5 km/ ↑ 1080 m/ ↓ 690 m/ 6 h). 

8. den

Horská túra až na okraj Caldery de Taburiente, po rozeklaném hřebeni s plastickými výhledy na obě strany srázu postupně směrem k nejvyššímu bodu ostrova (22 km/ ↑ 1700 m/ ↓ 800 m/ 10 h).

9. den

Ranní výstup na nejvyšší bod ostrova – Roque de los Muchachos (2426 m), cestou kolem slavné observatoře a opět nádherné výhledy; dlouhý sestup téměř až k moři, krátký dojezd autobusem do městečka Los Llanos de Aridane (19 km/ ↑ 980 m/ 8 h).

10. den

Přejezd na dno rokle Las Angustias, túra podél potoka vnitřkem calderydo jejího nitra, cestou barevné vodopády, jedinečné výhledy (7,5 km/ ↑ 1350 m/ ↓ 800 m/ 5 h); z tábořiště fakultativně pěší výlety k vodopádům, možnost koupání v potoce či výlet k vnitřním vrcholům kráteru jako např. Hoyo Verde.

11. den

Túra nejprve korytem potoka vzhůru, dále stěnou caldery s vzdušnými výhledy a skrytými malebnými kouty až na vyhlídku La Cumbrecita (12,5 km/ ↑ 2230 m/ ↓ 1750 m/ 6-7 h); autobusem zpět do Santa Cruz de la Palma. 

12. den

Trajektem na ostrov LA GOMERA, následně přesun autobusem do horské vesničky Hermigúa a zde výlet kolem potoka a vodopádu do nitra vavřínových lesů u vesničky El Cedro (5 km/ ↑ 750 m/ ↓ 100 m/ 3,5 h).

13. den

Celodenní přechod ostrova, nejprve prastarým vavřínovým lesem v NP Garajonay , postupně až na nejvyšší bod ostrova La Gomera – Alto Garajonay (1487 m) s 360° rozhledem; následně stezkou do horského městečka Chipude a dolů do rozeklané rokle Argaga na romantický nocleh (21 km/ ↑ 1120 m/ ↓ 1650 m/ 9 h).

14. den

Sestup k moři (4,5 km/ ↑ 200 m/ ↓ 480 m/ 2 h), možnost koupání v Atlantiku; městečko Valle Gran Rey, přejezd přes ostrov zpět do San Sebastián de la Gomera, podvečerní trajekt zpět na ostrov TENERIFE; následně busem do kempu nedaleko letiště i pláže.

15. den

Letecky zpět do Prahy; v případě odpoledního letu možnost fakultativního výletu na pobřežní kopec Montaňa Roja na východ slunce (4,5 km/ ↑ 150 m/ ↓ 150 m/ 2 h).

Podmínky

ZOBRAZIT FOTOGALERII PODMÍNEK ZÁJEZDU