ePrivacy and GPDR Cookie Consent by TermsFeed Generator

Kavkaz – turistika pod Elbrusem

turistické zájezdy2 středně náročný program★★ jsem ochoten cestovat skromněji

Litujeme, tento zájezd již není v nabídce

Zobrazit podobnou dovolenou: Rusko, Rusko evropské

Na co se můžete těšit?

  • Hvězdicové pěší výlety z pohodlného penzionu s polopenzí
  • Velehorská panoramata vč. Elbrusu (5642 m)
  • Lanovkami třikrát do 3000 a 4000 m!

  • Uchvacující horská údolí v okolí nejvyšší hory Kavkazu

Popis

Dlouhá Baksanská dolina se zařezává z ruské strany přímo do srdce těchto velkolepých euroasijských velehor, přímo pod jejich nejvyšší vrchol Elbrus, který je se svými 5642 m zároveň nejvyšším vrcholem Ruska. Zde budeme týden ubytováni v příjemném penzionu a užívat si pěší výlety v malebně zelených svazích a horských dolinách s efektními panoramaty zaledněných horských masivů. Za nejkrásnějšími výhledy nás vyvezou zdejší lanovky – až do 3000 m směrem k hlavnímu hřebeni, který tvoří hranici s Gruzií, a až téměř do 4000 m na zasněžené svahy Elbrusu, jejichž kuželovitý tvar jasně prokazuje, že jde o bývalý vulkán. Díky jeho severnější poloze odsud přehlédneme dramaticky rozeklaný hlavní hřeben Kavkazu v celé kráse. A abyste využili nezbytné ruské vízum ve větší míře, můžete cestou zpět při přestupu v Moskvě přerušit let a využít možnost fakultativního prodloužení v Moskvě s ubytováním v hotelu blízko centra.

Program

1. den

Letecky Praha – Minerální Vody, transfer minibusem na Kavkaz, do NP Přielbrusí až na konec Baksanské doliny do osady Těrskol, ubytování na 7 nocí.

2. den

Zahřívací výlet dolinou Irik z boku pod Elbrus k soutoku řeky Irik a říčky Irikčat a vodopádu, cestou zemní pyramidy (13 km/ ↑ 600 m/ ↓ 600 m/ 5 h).

3. den

Lanovkou pod horu Čeget do 3000 m, sestup k jezeru Donguz Orun a dále do Těrskolu, případně navíc výstup k jezeru Malý Donguz Orun; výhledy na mohutnou severní stěnu Donguz Orunu (4454 m), Nakru, Kogutaj a na protilehlý Elbrus (až 14 km/ ↑ 300 m/ ↓ 1200 m/ 7,5 h).

4. den

Výlet dolinou Adylsu k vyhlídce na ledovec Kaškataš a nahlédnutí do doliny Šcheldy a k horskému jezírku Baškara; výhledy na čtyřtisícovky Džantugan, Baškara, Ullukara, Bžeduch, věže Šcheldy a další (12 km/ ↑ 800 m/ ↓ 800 m/ 7 h).

5.den

Opět lanovkou tam i zpět pod Čeget, výstup do 3461 m na exkluzivně vyhlídkový vrchol hory Čeget (8 km/ ↑ 450 m/ ↓ 450 m/ 3 h).

6. den

Lanovkou pod Elbrus do 3800 m, výstup do base campu ve 4000 m nebo trochu výš, kam až nás ledovec bezpečně pustí, kompletní panorama dvou vrcholů Elbrusu a hlavního hřebene Kavkazu; po návratu lanovkou do doliny sestup podél řeky Baksan do Těrskolu (9 km/ ↑ až 700 m/ ↓ až 700 m/ 7 h).

7. den

Výlet do nejbližší doliny Těrskol k vodopádům Těrskol a Dívčí copy – rezerva pro případ špatného počasí, dá se zkrátit o polovinu (16 km/ ↑ 1250 m/ ↓ 1250 m/ 8 h).

8. den

Transfer minibusem do Minerálních Vod a letecky přes Moskvu do Prahy.

Možnost individuálního fakultativního prodloužení v Moskvě –  viz dále.

Podmínky