ePrivacy and GPDR Cookie Consent by TermsFeed Generator

Ladákh – treking údolím Markha

Nalehko vysokohorskou krajinou Malého Tibetu
turistické zájezdy2 středně náročný program★ zvládnu i noclehy pod stanem nebo náročné cestování

Litujeme, tento zájezd již není v nabídce

Zobrazit podobnou dovolenou: Indie

Na co se můžete těšit?

  • Barevné polopouštní velehory buddhistického Ladákhu
  • Starobylé kláštery v údolí Indu 
  • Rozlehlá slaná jezera Tso Moriri a Tso Kar
  • Léh - hlavní město malého Tibetu
  • Možnost prodloužení o výstup na Mentok Kangri II (6218 m)

Popis

Mezi hřebeny Himálaje a Karákoramu na severu Indie leží těžko přístupný Ladákh – země hor a lámaistických klášterů s neopakovatelnou atmosférou nepřerušené tradice tibetského buddhismu. Během našeho programu budeme mít dostatek času seznámit se s unikátní místní přírodou, kulturou i architekturou. Při prohlídce zdejších památek se zároveň aklimatizujeme na vysokou nadmořskou výšku, abychom se mohli vydat na nejkrásnější zdejší treking do věhlasného údolí Markha. Po vzoru zdejších nomádů překonáme dvě vysokohorská sedla a krátce z nich odbočíme i na přilehlé pětitisícové vrcholy s panoramatickými výhledy. Ve druhé polovině zájezdu navštívíme náhorní planinu Changthang, v jejímž okolí se nachází překrásná rozlehlá jezera Tso Moriri a Tso Kar. Tato oblast nabízí po celou dobu krásné výhledy na okolní šestitisícové vrcholy a je výjimečná výskytem endemických divokých oslů. Kompletní servis nám během treku a návštěvy planiny Changthang zajistí místní specializovaná agentura. 

Program

1.–2. den

Letecky Praha–Dillí–Léh (3500 m); ubytování, odpočinek po cestě, odpolední aklimatizační procházka hlavním městem tzv. Malého Tibetu, někdejší významné křižovatky na hedvábné stezce. 

3. den

Léh a okolí: celodenní výlet do bývalého hl. města Šéj – letní palác královské rodiny; gompa Žlutých čepic v Tikse – nejfotogeničtější klášter Ladákhu.

4.–5. den

Transfer do Jingchanu (3350 m,) a začátek sedmidenního treku údolím Markha: první den podél řeky Rumbag do vesničky Yurutse (4080 m) se starobylou gompou; následující den stoupání do sedla Ganda La (4950 m) a sestup do Shingo (4150 m).

6.–7. den

Pokračování treku údolím řeky Markha: odlehlé horské vesnice Sara, Makha a Umlung s lokálními gompami.

8.–10. den

Přechod od řeky Markha přes druhé vysokohorské sedlo Zhalung Karpo La (5197 m) až do vesničky Dad; výhledy na blízké dominantní šestitisícovky i na nespočetná horská pásma od obzoru k obzoru.

11.–12. den

Z vesničky Dad přes sedlo Yar La (4850 m) přejezd k prvnímu ze solných jezer Tso Kar; celodenní pěší túra v okolí barevného jezera, cestou pozorování mnoha druhů ptáků, svišťů a divokých oslů; zastávka u horkých pramenů v Puga.

13. den

Pokračování putování odlehlou náhorní planinou Changthang: přejezd k průzračnému jezeru Tso Moriri (4522 m) a návštěva tibetského kláštera Korzok, jež leží na jeho břehu; vycházka po pobřeží s pozorováním divokých ptáků.

14–15. den

Návrat do Léhu a volný den s možností fakulatitvních programů: autobusem ke klášteru Čos-khor v Alčí s freskami a dřevořezbami z 11. století a dále k významnému klášteru v Likkiru (3740 m) založenému roku 1065, který obývá na sto mnichů; fakultativně: sjezd na kolech ze sedla Khardung La (5359 m), rafting na Zanskaru nebo toulky Léhem a nákupy suvenýrů.

16.–17. den

Letecky do Dillí; podle letového řádu fakultativně prohlídka největších zajímavostí, případně ubytování v hotelu; v noci nebo brzo ráno odlet do Prahy.

Podmínky