Výsledky vyhledávání fráze "{{ query }}"

{{ group.group }}

Nic nebylo nalezeno :(

přejít na podrobnější hledání »

Nerozhoduje,
Speciální nabídka
Nerozhoduje,
Nerozhoduje,
Nerozhoduje,
Nerozhoduje,
Nerozhoduje,
Nerozhoduje,
Nerozhoduje,
Rozšířené hledání Zjednodušené hledání

Vánoce a Silvestr v Nepálu – s turistikou

Na dosah himálajských velikánů
turistické zájezdy★★ jsem ochoten cestovat skromněji1-2 nenáročný / středně náročný

Termíny zájezdu

TermínPočet dníAktuální cenaObj. číslo
22. 12. 2021 – 5. 1. 202215 dní59 800 Kč25247202
Základní cena 59 800 Kč
Služby za příplatek
6x jednolůžkový pokoj povinný2 400 Kč

Na co se můžete těšit?

  • Panoráma zasněžených Annapúrnen, Manaslu a Dhaulagiri
  • Oslava nového roku v ekologickém centru Astam
  • Šestidenní turistika podhůřím Himálaje s podporou nosičů
  • Starodávný chrám Manakamana a vyhlídkový vrchol Poon Hill
  • Královská města Káthmándú a Bhaktapur

Popis

Ačkoliv za nejvhodnější dobu k návštěvě Nepálu se považuje jaro a podzim, zimní měsíce v Káthmándském údolí mají též své kouzlo. Příjemné teploty s čistou oblohou bez mráčků a slunce šimrající přes poledne naše tváře, méně turistů, a naopak více místních lidí, kteří cestují na svátky za rodinou, ukazují Nepál v poněkud odlišném světle. Připravili jsme pro Vás program, ve kterém jsme zkombinovali to nejzajímavější z nepálské kultury s pěším putováním a nekončícími výhledy na mohutnou hradbu osmitisícových Annapúren a Dhaulagiri. Silvestr oslavíme v Astamu, ekologické vesničce "Zapadajícího slunce", ležící na úpatí těchto himálajských velikánů. Zasněženou Machapuchare budeme mít jako na dlani. 

Program

1.–2. den

Letecky Praha–Káthmándú. První seznámení s hlavním městem Nepálu a jeho starým centrem: "opičí chrám" Svajambhunáth a náměstí Durbarsquare s palácem dětské žijící bohyně Kumárí.

3. den

Káthmándú – v brzkých ranních hodinách fakultativní možnost vyhlídkového letu k Everestu; prohlídka hinduistického centra Pašupatináth, ležícího na březích řeky Bagmatí se spalovacími gháty a posvátným Šivovým chrámem, buddhistická stúpa Boudhanáth; společná oslava Štědrého dne se slavnostní večeří v nepálském stylu.

4. den

Přejezd údolím řek Trishuli a Marsyangdi do Pokhary, cestou výjezd kabinkovou lanovkou k hinduistickému chrámu Manakamana ze 17. století v oblasti Gorkha. Z výšky 1320 m se nám otevřou panoramatické výhledy na velikány Manaslu a Himalchuli. Večerní relaxace ve stínu osmitisícových Annapúren.

5. den

Ranní přejezd z Pokhary do vesničky Naya Pul a odtud první pěší túra do vesnice Tikhedhunga (1540 m).

6.–9. den

Přes rododendronové háje do Ghorepani (2860 m); další den brzký ranní výstup na vyhlídkový vrchol Poon Hill (3210 m), dechberoucí panorama osmitisícových vrcholů Annapúren a Dhaulagiri při východu slunce; pokračování pěšího putování podhůřím himálajských velikánů po trase Tadapani (2630 m),  Jhinu Danda (1780 m)– zde strávíme příjemné odpoledne s koupáním v bazéncích s horkými prameny a dále Pothana (1890 m).

10. den

Na závěr našeho putování pěší trek do Astamu (1530 m), silvestrovská večeře v ekologickém centru proslulém západy slunce a nezapomenutelnými výhledy na hřebeny Annapúren a zasněženou Machapuchare, tzv. "Rybí ocas".

11.–12. den

Zakončení pěší túry a následný transfer do Pokhary, odpolední návštěva Muzea horolezectví; druhý den projížďka po jezeře Phewa, případně s výstupem k pagodě Míru.

13. den

Přelet do Káthmándú do bývalého hlavního města Bhaktapuru, významného střediska řezbářské a hrnčířské výroby, kterou je možné sledovat přímo v ulicích města, jež proslulé svými náměstími s pagodami a vyřezávanými okny.

14.–15. den

Zpět letecky Káthmándú–Praha.

Podmínky

GALERIE: UBYTOVÁNÍ, STRAVOVÁNÍ