ePrivacy and GPDR Cookie Consent by TermsFeed Generator

Treking na Réunionu

Trekařský ráj v Indickém oceánu
turistické zájezdy2-3 středně náročný / náročný★★ jsem ochoten cestovat skromněji

Termíny zájezdu

TermínPočet dníObj. číslo
4. 11. – 19. 11. 202416 dní25590401

Na co se můžete těšit?

  • Etapový treking na ostrově v Indickém oceánu
  • Sopečné kaldery a ostré hřebeny NP Réunion 
  • Horské vesničky v kráteru Mafate
  • Východ slunce na nejvyšší hoře ostrova Piton des Neiges
  • Piton de la Fournaise, jeden z nejaktivnějších vulkánu světa
  • Ubytování v horských chatách a u moře v hotelu

Popis

Francouzský zámořský departement Réunion je jeden z mála ostrovů Indického oceánu, kam se nejezdí jen kvůli plážím a azurovému moři. Pláže se nacházejí jen na části pobřeží a směrem do vnitrozemí prudce stoupají neobyčejně krásné hory, jaké v Evropě nenajdeme. Hrany kráterů vyhaslé centrální sopky tvoří bizarní hřebeny s většinou nedostupnými vrcholy. Lávové homole se strmými svahy jsou zarostlé bujnou vegetací, ale přesto se po jejich úbočích vinou stezky, jež sestupují do hlubokých kaňonů a šplhají do vysokých sedel. Přivedou nás i na nejvyšší horu ostrova Piton des Neiges (3070 m), kde budeme při západu či východu slunce obdivovat hory vystupující z moře mraků či ze skutečného oceánu, na jehož obzoru se na vlastní oči přesvědčíme, že Země je kulatá.  Unikátní vulkanický masiv s často endemickou tropickou i subtropickou flórou je plným právem chráněn jako NP Réunion . Ostrov je zkrátka rájem pro romantické duše, kterým nevadí batoh na zádech.

V klidném tempu obkroužíme nejvyšší horu skrze krátery Salazie, Mafate i Cilaos, vykoupeme se v kaňonu řeky Galets a tajuplným horským pralesem pronikneme až k vyhlídce na nejefektnější vodopád ostrova Trou de Fer. V závěrečných dnech zájezdu si užijeme koupání a odpočinek na plážích Indického oceánu, ale s dopomocí pronajatých minibusů stihneme vyjet i na efektní vyhlídku Maïdo, ze které shlédneme na větší část trasy našeho pěšího treku, a absolvujeme i závěrečnou túru unikátní sopečnou kalderou jednoho z nejaktivnějších vulkánů světa Piton de la Fournaise až k jeho vnitřnímu kráteru.

Program

1.–2. den

Letecky Praha – Réunion; transfer pronajatou dopravou do Hell-Bourg, malebného horského městečka s tradiční kreolskou zástavbou; příjezdová trasa působivým kaňonem s vodopády ve svazích nás tak dovede do centra rozlehlé sopečné kaldery Salazie.

3. den

Osmidenní etapový trek "od chaty k chatě" odstartujeme z Hell-Bourgu linkovým autobusem do výchozího bodu treku Le Bélier; pěší putování následně zahájíme po silničce a příjemné pěšině do sedla Deux Fesse (1650 m) s fotogenickými výhledy na obě strany, odtud začneme sestupovat zalesněnými svahy po horských stezkách do nejobtížněji dostupné kaldery Mafate, přenocujeme ve vesničce Aurére na úpatí efektního vrcholu Piton Cabris, jemuž se přezdívá réunionské Machu Picchu (12 km/ ↑ 900 m/ ↓ 1200 m/ 5,5 h).

4. den

Relativně nenáročnou etapu zahájíme na Bord Bazar, vyhlídce nad okolními kaňony, a následně střídáním krátkých, ale často strmých stoupání a klesání budeme traverzovat svahy kaldery, cestou mineme dvě vesničky a případně se dle vodního stavu vykoupeme v tůňkách křižovaných bystřin; přenocujeme pravděpodobně ve vesničce Grande-Place (9 km/ ↑ 500 m/ ↓ 700 m/ 3,5 h).

5.–6. den

Dvě náročnější etapy s velkým převýšením, které vedou ve svazích i dnem kaňonu proti proudu řeky Galets pod závratnými západními stěnami kaldery Mafate. První den sestoupíme do nejnižšího bodu celého treku u vesničky Cayenne, v poledne se vykoupeme v krásném jezírku řeky a pak nás čeká závěrečný výstup k noclehu v Roche Plate (8 km/ ↑ 1000 m/ ↓ 650 m/ 6 h). Druhý den budeme pokračovat místy náročným terénem až k  vodopádu Trois Roches, opět s možností vykoupání, a pak nás čeká závěrečný výstup do krásné horské vesničky Marla (1620 m) s panoramatickým výhledem (9 km/ ↑ 850 m/ ↓ 350 m/ 5 h).

7. den

Dopoledne překonáme sedlo Col du Taïbit (2142 m) do kaldery Cilaos k silnici (6 km/ ↑ 500 m/ ↓ 850 m/ 2,5 h); odtud se popovezeme linkovým autobusem do města Cilaos, kde nás čeká odpočinkové odpoledne a příjemný večer v rušném centru plném tržnic, obchůdků a restaurací. Zdatní se mohou do Cilaos vydat variantně dále pěšky napříč hlubokým údolím říčky Bras Rouge, kde čeká v nejnižším bodě stejnojmenný elegantní vodopád (navíc 6,5 km/ ↓ 550 m / ↑ 600 m3,5 h / celkově náročné!).

8.–9. den

Přechod  centrálního masivu ostrova. První den opět kousek autobusem a pak nás čeká dlouhý výstup na chatu Gîte de Caverne Dufour (2478 m), která je nejvýše položenou chatou  (7,5 km/ ↑ 1200 m/ ↓ 50 m/ 4,5 h). Od chaty podnineme výstup nalehko na nejvyšší horu ostrova Piton des Neiges (3070 m) s úchvatnými výhledy na celý ostrov i do dočervena zbarvených skalních stěn – dle počasí k večeru na západ slunce nebo naopak časně ráno na východ slunce (6,5 km/ ↑ 670 m/ ↓ 670 m/ 3,5 h). Druhý den po  výstupu na vrchol sestoupíme od chaty otevřeným rozložitým svahem a posléze tropickým mlžným pralesem s občasnými výhledy do kaldery Salazie, zde často po fošnových chodníčcích nad mokřinami, až do 1500 m k chatě Bélouve (9 km/ ↑ 150 m/ ↓ 1100 m/ 4 h).

10. den

Dopoledne od chaty nalehko k vyhlídce na impozantní vodopád Trou de Fer opět bujnou vegetací tam a zpět (8,5 km/ ↑ 300 m/ ↓ 300 m/ 3,5 h); odpoledne celý trek dokončíme sestupem do kaldery Salazie, do Hell-Bourg (4,5 km/ ↑ 50 m/ ↓ 600 m/ 2 h).

11. den

Přejezd pronajatým autobusem do hotelu na západním pobřeží ostrova, pravěpodobně do Saint-Gilles-les-Bains, a zasloužený oddech na pláži prohřátého Indického oceánu.

12.–14. den

Program při pobřeží i v horách s dopomocí pronajatých minibusů:  Vyhlídka Maïdo s "leteckým" výhledem do kráteru Mafate;  výstup k hraně kráteru činné sopky Piton de la Fournaise – 2512 m (až 12 km/ ↑ 600 m/ ↓ 600 m/ 5 h), při horším počasí případně naučná expozice vulkanologie Cité du Volcan v Bourg Murat či La Saga du Rhum, muzeum pěstování cukrové třtiny a výroby rumu s ochutnávkou; koupání pod vodopády v soutěsce říčky Saint-Gilles, páteční a sobotní trhy s proslulou vanilkou v Saint-Paul. Fakultativně v Saint-Gilles mořské akvárium, botanická zahrada, vyjížďka lodí s proskleným dnem nad korálové útesy, záchranná a vědecká želví stanice Kélonia, vyhlídkové lety vrtulníkem rozličné délky a ceny k vodopádu Trou du Fer i nad "našimi" kalderami.

15.–16. den

Závěrečné plážování, přejezd minibusy přes hlavní město ostrova Saint Denis na letiště. Letecky Réunion – Praha.

Podmínky

ZOBRAZIT FOTOGALERII PODMÍNEK ZÁJEZDU