ePrivacy and GPDR Cookie Consent by TermsFeed Generator

Treking na Réunionu

Trekařský ráj uprostřed kráterů
turistické zájezdy2-3 středně náročný / náročný★★ jsem ochoten cestovat skromněji

Termíny zájezdu

TermínPočet dníObj. číslo
6. 11. – 21. 11. 202316 dní25590301

Na co se můžete těšit?

  • Etapový trek ostrovem Indického oceánu
  • Nejaktivnější vulkán světa Piton de la Fournaise
  • Horské vesničky v kráteru Mafate
  • Východ slunce na nejvyšší hoře ostrova
  • Ubytování v horských chatách a hotelu

Popis

Francouzský zámořský departement Réunion je jeden z mála ostrovů Indického oceánu, kam se nejezdí jen kvůli plážím a azurovému moři. Pláže jsou jen na části pobřeží a směrem do vnitrozemí prudce stoupají neobyčejně krásné hory, jaké v Evropě nenajdeme. Hrany kráteru vyhaslé sopky tvoří bizarní hřebeny s nedostupnými vrcholy. Lávové homole jsou zarostlé neprostupnou vegetací a po jejich úbočích se vinou stezky, jež sestupují do hlubokých kaňonů i šplhají do vysokých sedel. Přivedou nás i na nejvyšší horu ostrova Piton des Neiges (3069 m), kde budeme s východem slunce obdivovat jen hory a moře mraků a na vlastní oči se přesvědčíme, že Země je kulatá. Réunion je zkrátka ráj pro romantické duše, kterým nevadí batoh na zádech. V klidném tempu projdeme doslova křížem krážem krátery Cilaos, Salazie i Mafate. Sestoupíme do kaňonu řeky Galets. Prohlédneme si unikátní sopečnou krajinu jednoho z nejaktivnějších vulkánů světa Piton de la Fournaise a v závěru stihneme i zrelaxovat u Indického oceánu.

Program

1.–2. den

Letecky Praha–Réunion; transfer pronajatou dopravou do Hell-Bourg – malebného horského městečka s tradiční kreolskou zástavbou.

3. den

Zahájení osmidenního etapového treku "od chaty k chatě" – z centra Hell-Bourgu se popovezeme linkovým autobusem do výchozího bodu pro výstup do hor Le Bélier; trek zahájíme po příjemné pěšině sedlem Deux Fesses, s fotogenickými výhledy na obě strany, až do Aurére – vesnička pod skalní stěnou Piton Cabris, která se přezdívá Machu Picchu (12 km/ ↑ 950 m/ ↓ 1200 m/ 5,5 h).

4. den

Krásná odpočinková etapa s výhledy do údolí, střídání krátkých, ale strmých stoupání a klesání; cestou do Cayenne koupání v bystřinách na dně kaňonů (9 km/ ↑ 450 m/ ↓ 800 m/ 3,5 h).

5.–6. den

Dvě náročné etapy s velkým převýšením, které vedou nejdříve úbočím kaňonu podel řeky Galets až do závěrečného výstupu nad Roche Plate; cestou možnost vykoupat se v jezeře (7,5 km/ ↑ 1000 m/ ↓ 400 m/ 6 h); druhý den pokračujeme místy náročným terénem až ke krásnému vodopádu Trois Roches a den zakončíme v horské vesničce Marla (1625 m); (9 km/ ↑ 860 m/ ↓ 400 m/ 4,5 h).

7.–8. den

Ranní výhledy do údolí Mafete; linkovým autobusem se posuneme do města Cilaos (kdo by chtěl, může i pěšky); Cilaos je větší město obklopené ze všech stran horami a soutěskami, kde nás čeká příjemný večer v rušném centru plném tržnic, obchůdků a hospod; další den budeme stoupat na Gîte de Caverne Dufour (2478 m), náročný terén nás odmění dechberoucími výhledy a západem slunce (7,5 km/ ↑ 1185 m/ 3,5 h).

9.–10. den

Brzký ranní výstup na východ slunce nalehko od chaty na nejvyšší horu ostrova Piton des Neiges (3069 m) (6 km/ ↑ 670 m/ ↓ 670 m/ 3,5 h); dále sestup úchvatnou vegetací do Gîte Bélouve (1500 m)s vyhlídkami do kráteru Salazie; další den nalehko od chaty k impozantním vodopádům a celý trek dokončíme návratem do Hell-Bourg (11 km/ ↑ 240 m/ ↓ 820 m/ 4 h).

11.–13. den

Zasloužený oddech na pláži prohřátého Indického oceánu; vyjížďky z přímořského městečka pronajatými auty: výstup k hraně kráteru činné sopky Piton de la Fournaise (2632 m); (12 km/ ↑ 600 m/ ↓ 600 m/ 5 h); naučná expozice vulkanologie Cité du Volcan v Bourg Murat, příp. La Saga du Rhum - muzeum pěstování cukrové třtiny a výroby rumu s ochutnávkou.

14.–16. den

Vyhlídka Maïdo s "leteckým" pohledem do kráteru Mafate; fakultativně přístrojové potápění, šnorchlování, želví stanice, botanická zahrada, místní trhy s proslulou vanilkou; možnost vyhlídkového letu vrtulníkem; vodopády v Ravine des AigrettesSaint Denis – hlavní město ostrova, trhy a prohlídka města; letecky zpět do Prahy.

Podmínky

ZOBRAZIT FOTOGALERII PODMÍNEK ZÁJEZDU