ePrivacy and GPDR Cookie Consent by TermsFeed Generator

Všechny barvy Sardinie

Termíny zájezdu

TermínPočet dníObj. číslo
16. 9. – 23. 9. 20238 dní16125303
12. 6. – 19. 6. 20238 dní16125301

Na co se můžete těšit?

  • Hvězdicovité výlety z jednoho místa na pobřeží
  • Famózní kaňon Su Goroppu a návštěva pohoří Supramonte
  • Do vnitrozemí jeepy na planinu Golgo
  • Výlet lodí podél východního pobřeží
  • Ochutnávka místních vín

Popis

Proč si užívat jen krásných sardinských pláží, když tento ostrov má i mnoho dalších přitažlivých míst. Pojeďme se podívat do vnitrozemí, zažít příjemnou kombinaci pěších výletů a zasloužené koupání v moři na nádherných plážích, navštivme města vyhlášená řemeslnou výrobou i slavným sardským červeným vínem Cannonau. Odpočiňme si na vyjížďce lodí podél zálivu Orosei a objevujme pláže a jeskyně přístupné jen z moře. Nenecháme si ujít ochutnávku místní gastronomie a návštěvu hlavního města Cagliari. A nechme se překvapit místní pohostinností...

Program

1. den

Letecky Praha – Sardínie, krátká návštěva Cagliari návštěva historického centra města s katedrálou Santa Maria a proslulými čtyřmi mramorovými lvy věnovaných městem Pisa, radnice, vyhlídková věž Torre del Elefante, přesun na ubytování na východním pobřeží.

2. den

Výlet do vnitrozemí, fakultativně jeepy na náhorní planinu Golgo, s výhledem na krásu sardinské krajiny, návštěva nuraghů a odpoledne možnost prohlídky přístavu a koupání v Arbataxu.

3. den

Fakultativní výlet lodí na pobřeží zálivu Orosei s nádhernými panoramaty, objevování pláží a jeskyní přístupných pouze z moře, nebo odpočinek na pláži a koupání.

4. den

Několikahodinový náročnější výlet do hlubokého vápencového kaňonu Goroppu v pohoří Supramonte, cesta kaňonem s mnoha bizardními, balvany, kolmými stěnami a úzkými průchody, poté návštěva města Dorgali s možností prohlídky laboratoria keramiky, zlata a kůží, dále ochutnávka vyhlášeného vína Cannonau v místním vinařství a návrat do Arbataxu.

5. den

Návštěva mramorových jeskyní Su Marmuri, krásně zbarvené vápencové útvary s jedinečnými krápníky ve tvaru kaktusů, podzemní jezírka, velkolepý "Varhanní dom" a další, exkurze do výrobny tradičních koberců v proslulém Ulassai

6. den

Výlet na pobřeží zálivu Orosei stezkou z městečka Santa Maria Navareze ke skále Pedra Longa, nepříliš obtížný úsek několikadenního treku stezky Selvaggio Blu s možností koupání u skalnatého pobřeží s hejny ryb, odpoledne návštěva městečka Baunei s nádhernými panoramaty, ochutnávka vyhlášené zmrzliny z místního kozího mléka, prohlídka výrobny filigránských šperků a keramických či textilních dílen.

7. den

Odpočinek na plážích Arbataxu, nebo fakultativně možnost výletu na pobřeží zálivu Orosei stezkou z náhorní plošiny Golgo s náročnějším klesáním, zato nádhernými panoramaty, pestrými lesy a bohatou faunou i flórou do Cala Goloritze, která dříve sloužila jen oslíkům; piknik na pláži a koupání, při klidném moři návrat člunem.

8. den

Letecky zpět do Prahy.

Podmínky

GALERIE: UBYTOVÁNÍ, STRAVOVÁNÍ